Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony alpha 7 II alebo Fujifilm x-t20?

NikaTrik
2019-03-13 15:23:15+01
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
 
juranest
2019-03-13 15:38:20+01
Prva otazka od profikov bude asi - Co chces fotit? a potom nieco ako - mas uz nejaky kus techniky od jednej alebo druhej znacky? pripadne rozpocet?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-13 15:51:01+01
Z uzivatelskeho hladiska je prijemnejsi Fuji. Obrzovy potencial je o nieco lepsi u Sony. To sa ukaze len ked mas dobre objektivy a vias fotit. T u plati, ze si treba tie fotaky osahat.
 
philippo
2019-03-13 23:52:19+01
Používal som fuji, teraz používam spomínanú A7ii a som spokojný. Nepresedlal som preto, že by boli fuji horšie. To nie. Skôr preto, lebo ako už písal Karol, Sony má lepší obrazový potenciál s lepšími sklami a širokáčmi ak ide napríklad o krajinárčinu (ktorej sa primárne venujem). Ak by som fotil portréty alebo street, ostal by som pri fuji. Na to sa hodia viac.
 
Radoceno
2019-03-14 06:41:55+01
príspevok od: philippo
Používal som fuji, teraz používam spomínanú A7ii a som spokojný. Nepresedlal som preto, že by boli fuji horšie. To nie. Skôr preto, lebo ako už písal Karol, Sony má lepší obrazový potenciál s lepšími sklami a širokáčmi ak ide napríklad o krajinárčinu (ktorej sa primárne venujem). Ak by som fotil portréty alebo street, ostal by som pri fuji. Na to sa hodia viac.
Ahoj mna by zaujimalo preco Fuji je pre portrety lepsi?
 
Johnnny
2019-03-14 06:43:48+01
príspevok od: NikaTrik
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
Zalezi na tom co sa chystas primarne fotit, ale do buducna je SONy asi lepsou volbou. Aj kvoli velmi dobrej podpore objektivov tretich stran. Su opticky vyborne a za slusne peniaze. Na druhej strane musis pocitat s tym, ze v niektorych pripadoch bude ta zostava vacsia a tazsia nez u Fuji.
 
sharkyyy
2019-03-14 08:17:12+01
Fotil som s x-t20, presiel som na x-t2. Do sony by som isiel, iba ak chces sa hrat s rawkami s ohladom na co najvyssi dynamicky rozsah-cize fotenie krajinky.
Fuji ma rychlejsie ostrenie, lepsie svetelne skla/pevne skla skratka nemaju konkurenciu vo svojej trieede, rovnako vsetky zoomy ci uz 18-55 alebo 16-55 f2.8 su velmi podarene/. G radu u sony v tvojom pripade asi nepoctiam, zacina od tisic a viac a hmotnost je niekde uplne inde.
Fuji ma lepsie ostrenie, omnoho krajsi obrazovy jpeg vystup. Na portrety Fuji.
 
NikaTrik
2019-03-14 08:55:57+01
V Rakúsku som našla tento, len neviem, či ten setovy objektiv bude stačiť na bežné fotenie (asi by mal), tak na fotenie deti mi trba hlavne portretovy objektiv, som si toho vedoma, len neviem, ci ho zoženiem za dobrú cenu, keďže Sony ma ceny dosť vysoké a dalsia vec coho sa bojim budú nastavenia, ale vdaka bohu za manualy
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-14 09:11:06+01
príspevok od: NikaTrik
V Rakúsku som našla tento, len neviem, či ten setovy objektiv bude stačiť na bežné fotenie (asi by mal), tak na fotenie deti mi trba hlavne portretovy objektiv, som si toho vedoma, len neviem, ci ho zoženiem za dobrú cenu, keďže Sony ma ceny dosť vysoké a dalsia vec coho sa bojim budú nastavenia, ale vdaka bohu za manualy
Podpriemerny objektiv, ktory ziadny vyrobca by nemal dat na FF fotoapart. To je presne problem Sony, vela objektivov maju priemernych. U Fuji mas prakticky istotu, ze vsetky objektivy su dobre.
 
sharkyyy
2019-03-14 09:15:21+01
príspevok od: NikaTrik
V Rakúsku som našla tento, len neviem, či ten setovy objektiv bude stačiť na bežné fotenie (asi by mal), tak na fotenie deti mi trba hlavne portretovy objektiv, som si toho vedoma, len neviem, ci ho zoženiem za dobrú cenu, keďže Sony ma ceny dosť vysoké a dalsia vec coho sa bojim budú nastavenia, ale vdaka bohu za manualy
Preco spekulujes? Fotku ti robi najme objektiv, nie telo. U Fuji je obycajny 16-50 niekde inde ako tento od sony. A hned mozes investovat do pevneho skla, a budes zas o krok vyssie.
Ak ff a nedegradovat ff, tak vziat aspon tamron 28-75 f2.8 a jeden pevny svetelny objektiv napr zeiss 55 f.1.8 Cenou vsak budes vyssie, kvalitou skiel sa dotiahnes na Fuji. Ziskas vsak slusnu pracu s DOF a budes vyzerat ako fotograf, lebo budes mat fotocihlu na krku
 
NikaTrik
2019-03-14 09:37:21+01
Alebo viete odporučiť niečo iné? Canon? Lebo nechcem sa splasiť na rychlo, v rakúsku som do utorka, a tu je to ľahšie aj s reklamáciou ako u nás, a je tu toho viac a este aj lacnejsie, ako na slovensku Predajca tvrdil ze sony je super volba, lebo ma full frame, mala som zrkadlovku nikon d5600, ale predala som a chcem skúsiť bezzrkadlovku... Nakolko som aj tak viac fotiek robila mobilom, ktorý som mala po ruke, a vraj bezzrkadlovku zvládnu aj takí amateri ako som ja aj ked neviem, či to ja dám
 
kamikzi
2019-03-14 10:01:44+01
príspevok od: NikaTrik
Alebo viete odporučiť niečo iné? Canon? Lebo nechcem sa splasiť na rychlo, v rakúsku som do utorka, a tu je to ľahšie aj s reklamáciou ako u nás, a je tu toho viac a este aj lacnejsie, ako na slovensku Predajca tvrdil ze sony je super volba, lebo ma full frame, mala som zrkadlovku nikon d5600, ale predala som a chcem skúsiť bezzrkadlovku... Nakolko som aj tak viac fotiek robila mobilom, ktorý som mala po ruke, a vraj bezzrkadlovku zvládnu aj takí amateri ako som ja aj ked neviem, či to ja dám
podľa toho čo si teraz napísala by som šiel rozhodne do fuji aby si fotila viac foťákom ako mobilom
 
NikaTrik
2019-03-14 10:05:28+01
Na tento štýl by som chcela fotiť, toto je mobilom fotene
 
NikaTrik
2019-03-14 10:12:46+01
Ako amaterina, ale bavi ma to Aspon niečo, co mi den spestrí, len to, že ja sa velmi nevyznám v technických veciach, tak iba čítam a pozeram videa A podla mňa je pre mňa bezzrkadlovka lepšia voľba ako zrkadlo, profi sa tomu venovat zatiaľ nejdem nemám prax A neviem ci sa da bezzrkadlovkou aj profi zarábať ked vsade vidím fotografov so zrkadlom ale každopádne mam rafa extrém 😂 a skusila by som bezzrkadlovku aj keď si ju asi ani nastaviť nebudem vedieť, a cenovo mam taky strop do tých 1300€.
 
Johnnny
2019-03-14 10:22:59+01
príspevok od: NikaTrik
Ako amaterina, ale bavi ma to Aspon niečo, co mi den spestrí, len to, že ja sa velmi nevyznám v technických veciach, tak iba čítam a pozeram videa A podla mňa je pre mňa bezzrkadlovka lepšia voľba ako zrkadlo, profi sa tomu venovat zatiaľ nejdem nemám prax A neviem ci sa da bezzrkadlovkou aj profi zarábať ked vsade vidím fotografov so zrkadlom ale každopádne mam rafa extrém 😂 a skusila by som bezzrkadlovku aj keď si ju asi ani nastaviť nebudem vedieť, a cenovo mam taky strop do tých 1300€.
Fotografov so zrkadlom vidis vsade kvoli tomu, ze je to starsia technologia, ludia maju nakupene objektivy a nemozu ich zo dna na den zmenit. Nevidis ich z toho isteho dovodu preco nevidis vsade elektromobily a hybridy. S kvalitou to nema nic spolocne. Bezzrkadlovky su evolucnym krokom zrkadloviek a so zrkadlovkami sa do buducna uz velmi nepocita. Dnes je bezzrkadlo pre drvivu vacsinu fotografov lepsia volba a samozrejme s nimi foti mnozstvo profesionalov.
 
j.a.r.o.
2019-03-14 10:24:03+01
príspevok od: NikaTrik
Ako amaterina, ale bavi ma to Aspon niečo, co mi den spestrí, len to, že ja sa velmi nevyznám v technických veciach, tak iba čítam a pozeram videa A podla mňa je pre mňa bezzrkadlovka lepšia voľba ako zrkadlo, profi sa tomu venovat zatiaľ nejdem nemám prax A neviem ci sa da bezzrkadlovkou aj profi zarábať ked vsade vidím fotografov so zrkadlom ale každopádne mam rafa extrém 😂 a skusila by som bezzrkadlovku aj keď si ju asi ani nastaviť nebudem vedieť, a cenovo mam taky strop do tých 1300€.
Zváž Fujifilm X-T2 - výborný mirrorless a teraz za vynikajúcu cenu (ako nastúpila X-T3).
 
fatality
2019-03-14 10:24:20+01
príspevok od: NikaTrik
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
caf Nika..ty si tu uz prednedavnom bola,ze? este ked tu fungoval rozduchavac vasni Acton.. ..
a vyberala si si medzi zrkadlom a bezzrkadlom..takze nakonec si skoncila pri d5600? a nebola ok?
a ak hej,tak v com? ak bol problem vo velkosti,do tej a7II nechod,najma nie s takym mizernym objektivom..
xt20 je fajny maly fotacik a s niektorymi sklami vie byt fakt ze "kabelkovy"..
 
NikaTrik
2019-03-14 10:35:28+01
príspevok od: fatality
caf Nika..ty si tu uz prednedavnom bola,ze? este ked tu fungoval rozduchavac vasni Acton.. ..
a vyberala si si medzi zrkadlom a bezzrkadlom..takze nakonec si skoncila pri d5600? a nebola ok?
a ak hej,tak v com? ak bol problem vo velkosti,do tej a7II nechod,najma nie s takym mizernym objektivom..
xt20 je fajny maly fotacik a s niektorymi sklami vie byt fakt ze "kabelkovy"..
Ahoj✳️, ano bola som tu v decembri poradili mi nikon, ale ja neviem, mne akosi nezarezal ako uzasny bol aj maly, nebolo to delo velikánske, ale kupila som. Ho so setovymi objektivmi, ktoré boli na akciu k nemu, mo zázraky som neurobila, alebo som proste ľavá do takejto techniky ale nie tak bavi ma fotiť, ale všetci, ze naco som toto kupovala, ked doba je moderná a tralala, tak som našla kupca a idem skusit bezzrkadlo mna bvi upravovať fotky a hrať sa s nimi, poradili mi tu sony, lebo jule full frame a je super, chcela som povodne a7, ale že vraj je pomalšia a uz sa viac oplati investovať do 7ii a fuji že je super na portrety, tak sa mam po nich poobzerať, ale čítam rozne recenzie a testy, a chvalia aj canony eos m3, no neviem, ja sa v tomto tak ako vy nevyznám, preto som. Sem prišla pre radu a som blond tak potrebujem niečo, čomu porozumiem 😂👍
 
Johnnny
2019-03-14 10:35:41+01
Na tie fotky hore co vidim by sa podla mna celkom hodil aj Olympus/Panasonic. Je sice pravda, ze vystup je horsi nez u Fuji, ale kvalitne skla Ta vyjdu menej.
 
fatality
2019-03-14 11:00:42+01
príspevok od: NikaTrik
Ahoj✳️, ano bola som tu v decembri poradili mi nikon, ale ja neviem, mne akosi nezarezal ako uzasny bol aj maly, nebolo to delo velikánske, ale kupila som. Ho so setovymi objektivmi, ktoré boli na akciu k nemu, mo zázraky som neurobila, alebo som proste ľavá do takejto techniky ale nie tak bavi ma fotiť, ale všetci, ze naco som toto kupovala, ked doba je moderná a tralala, tak som našla kupca a idem skusit bezzrkadlo mna bvi upravovať fotky a hrať sa s nimi, poradili mi tu sony, lebo jule full frame a je super, chcela som povodne a7, ale že vraj je pomalšia a uz sa viac oplati investovať do 7ii a fuji že je super na portrety, tak sa mam po nich poobzerať, ale čítam rozne recenzie a testy, a chvalia aj canony eos m3, no neviem, ja sa v tomto tak ako vy nevyznám, preto som. Sem prišla pre radu a som blond tak potrebujem niečo, čomu porozumiem 😂👍
noo ak si dobre pamatam,vacsina tu ti radila bezzrkadlo vidis,mohla si usetrit cas a peniaze.. ..
ak sa ti nepacil vystup z d5600(ktory je mimochodom spickovy),mohlo to byt z 2 dovodov..
1.setove objektivy a 2.neznalost ovladania/fotenia..
takze ak sa chces vyhnut dalsiemu sklamaniu,kup si za tych 1300 telo+objektiv lepsi nez setovy..
a chod na workshop alebo zaskolenie k skusenemu fotografovi..
koli vyssie uvedenemu by som vylucil a7II,lebo k nemu v tvojom budgete zasa dostanes iba
podpriemerne sklo..
vyberal by som si z fuji xt20,canon m50,olympus omd em10 m2 alebo panasonic g8,80,800..
k tymto v tvojom rozpocte dostanes nielen univerzalny setak,ale aj pevne svetle sklicko na portrety a umelecke hranie sa s hlbkou ostrosti..
ale mam tak trochu pocit dejavu a myslim ze nieco podobne som ti pisal aj minule
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()