Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OM-D E-M5 M Mark II. alebo Sony alpha A6300?

ovanecka
ovanecka 2019-03-22 08:24:33+01
Ahojte, mohli by ste mi poradiť prosím?
Používala som NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR, ale keď to mám nosiť v ruke celý deň, idem zomrieť.

Hľadám niečo malé, so zoom objektívom, v cene +/- 1500€. Nešpecializujem sa na nič konkrétne, skrátka aj prírodu, aj ľudí, niečo ako dovolenkové fotky Ale ocenila by som keby zvládol bookeh a fotenie z ruky (bez statívu).

Z toho čo som pozerala mi vychádzajú tieto, ale ak máte iný tip, alebo názor na to, ktorý by ste si zvolili Vy, veľmi VEĽMI by mi to pomohlo

VOPRED VÁM OBROVSKY ĎAKUJEM!!!

Olympus OM-D E-M5 M Mark II. + 14-450mm
Sony alpha A6300 + 18-135mm

prípadne

Fujifilm X-T30 + 18-55mm
Lumix G80 + 14-140mm
 
z80
2019-03-22 19:42:35+01
príspevok od: ovanecka
Musim sa priznat ze ma to pocitovo taha k tomu Fujifilmu tiez, akurat som hrozny buran a vsimla som si ze na X-T20 teraz isli dolu ceny a davaju k nemu darceky a v recenziach ho chvalia, tak si hovorim ci bude mat X-T30 vylepsene veci, ktore aj realne vyuzijem a nestacil by mi nakoniec ten X-T20...

Fakt, vyberat nieco je pre mna peklo. Ale velmi VELMI VELMI dakujem!!!
X-T30 ma novy senzor, ktory je o nieco lepsi oproti tomu v X-T20 a X-T30 ma aj lepsi autofokus, ale Fujifilm fotak ziadny nemam, tak ti s rozhodnutim asi nepomozem.
 
fatality
2019-03-22 19:45:49+01
príspevok od: ovanecka
Musim sa priznat ze ma to pocitovo taha k tomu Fujifilmu tiez, akurat som hrozny buran a vsimla som si ze na X-T20 teraz isli dolu ceny a davaju k nemu darceky a v recenziach ho chvalia, tak si hovorim ci bude mat X-T30 vylepsene veci, ktore aj realne vyuzijem a nestacil by mi nakoniec ten X-T20...

Fakt, vyberat nieco je pre mna peklo. Ale velmi VELMI VELMI dakujem!!!
https://www.e-infin.com/eu/item/3251/fujifilm_x-t20_mirrorless_digital_camera_with_18-55mm_lens_(black)
 
close
2019-03-22 19:46:38+01
príspevok od: ovanecka
Tak teraz vazne neviem... Uz som bola nalomena k tomu FUJI a dal si mi do hlavy chrobaka K moru nechodievam, ja som skor typ na hory, ale aj tak... Dakujem moc za rady, budem sa na to asi musiet vyspat alebo co
Len taky postreh ze aj keď nechodiš k moru ale na hory tak utesnený foťák je super v pripade nečakaného dažďa, ale napríklad v zime keď chceš fotiť počas sneženia...sú to kravimy ale pre niekoho môžu byť podstatné...druha vec že olympus má kompletne otočný display zatiaľ čo fuji iba výklopný čo je super pri neštandardných kompoziciach...zas ide o preferencie ale napriklad mne to po prechode na sony chýba lebo ten ma práve iba výklopný. A na zváženie aj to že je to vybehovy model (rozhodne nie zlý) a tento rok pride novy (možno počkať na ten ale to už bude ina cena)
 
close
2019-03-22 19:47:10+01
príspevok od: francesco
..a ja som si naivne myslel, ze ked sa chce niekto poradit, tak s niekym kto uz drzal fotak v ruke a nie s internetovym fotografom. Ok vzdavam sa.
Utri si slinu to bola irónia 😉
 
fatality
2019-03-22 19:54:12+01
príspevok od: z80
X-T30 ma novy senzor, ktory je o nieco lepsi oproti tomu v X-T20 a X-T30 ma aj lepsi autofokus, ale Fujifilm fotak ziadny nemam, tak ti s rozhodnutim asi nepomozem.
no praveze v niecom lepsi,v niecom horsi..iso ma napr. xt30 horsie..
 
sipocka
2019-03-23 06:29:21+01
Olympus em5 mark ii je výborný foťák, ale ja som ho predal, pretože som chcel lepší výkon v troch smeroch:
1) rýchlosť a spoľahlivosť kontinuálneho ostrenia. Bol som naozaj frustrovaný z množstva neostrých záberov z fotenia hrajúcich sa detí a psov.
2) šum pri vysokom ISO. Má to síce výbornú stabilizáciu, ale keď chcem fotiť pohyb pri nízkom osvetlení, tak potrebujem krátke časy, čo znamená vysoké ISO. U mňa je to opäť o fotení psov a deti
3) rozlíšenie. Tých 16 MP je fajn pokiaľ použijem fotku celú tak ako ju cvaknem. To sa týka napríklad portrétov, keďže tie fotím rád na výšku a tu mi vyhovuje formát 4/3. No pri fotení na šírku uprednostňujem formát 3/2 a tento orez mi už dáva iba 14 MP. A to samozrejme ešte nehovorím o orezoch v prípade, že chcem upraviť kompozíciu.
Z tychto dôvodom má to ťahá k Fuji, aj keď je pravda, že asi skôr k XT2, keďže XT20 či XT30 nemajú niektoré dôležité vlastnosti, ktoré mal Olympus em5 ii ako utesnené telo či plne otočný displej.
 
digihelion
2019-03-23 08:20:50+01
K tomu olympusu su zaujimava alternativa objektivy 17mm f1.8 a 45mm f1.8 - su len o nieco vacsie ako stamprliky a aj nejaky bokeh zvladnu. Jedina nevyhoda - nie su utesnene ako 12-40mm f2.8.
A ked to kupis na e-infin.com , tak este usetris.
 
jozef84
2019-03-23 18:58:29+01
príspevok od: close
To áno len keď si aj pozrieš čo používala a čo hľadá tak je náučná robiť s jedným univerzálnym sklom čiže súhlasím všetky peniaze budú fuč ale dostane presne jeden univerzalny objektiv na všetko tak ako chce tak už nepotrebuje kupovať nič ďalšie...
Chcela aj robiť "rozmazané" fotky. 12-100 je síce fakt ostrý, ale boukeh s ním extra moc neurobíš a už jej ukrojil gro z rozpočtu. Horšie je, že ani z druhej ruky ich nenájdeš...objektívne s Fuji urobí za menej peňazí podstatne viac muziky a ešte jej ostane.
 
close
2019-03-23 19:16:00+01
príspevok od: jozef84
Chcela aj robiť "rozmazané" fotky. 12-100 je síce fakt ostrý, ale boukeh s ním extra moc neurobíš a už jej ukrojil gro z rozpočtu. Horšie je, že ani z druhej ruky ich nenájdeš...objektívne s Fuji urobí za menej peňazí podstatne viac muziky a ešte jej ostane.
12-40 f2.8 ..už to bolo potom nižšie spomenuté...ale vravím to len k tomu oly...ja proti fuji nemam nič ani neodhováram
 
jozef84
2019-03-23 19:59:59+01
príspevok od: close
12-40 f2.8 ..už to bolo potom nižšie spomenuté...ale vravím to len k tomu oly...ja proti fuji nemam nič ani neodhováram
Ani ja proti olympusu-má super niektoré objektívy. A Fuji má svoje muchy. V oboch prípadoch je to o niektorých kompromisoch.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()