Fórum » Mirrorless fórum

vyber bezzrkadlovky Panasonic vs Fujji vs Olympus

mao7
mao7 2019-07-14 10:30:47+02
Ahoj planujem si kupit novy fotoaparat - bezzrkadlovku + objektiv a neviem sa rozhodnut medzi

1.Panasonic Lumix G90 + 12-60mm f/2,8-4 ASPH. Power O.I.S. + objektív 25mm f/1,8
2. Fujifilm X-T30 + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS
3. Olympus E-M10 Mk.III + M.ZD 14-42 f/3.5-5.6 EZ + M.ZD 40-150 R, + objektív 45/1.8

cena okolo 1000-1200€
bude sluziť prevazne na rodine fotografie, vylety a pod. veci, sem tam nejake to video

fatality
2019-07-16 23:55:19+02
príspevok od: mao7
Takže ísť do toho Fuji XT30 s APSC to bude lepšia voľba na bokeh
urcite by to bolo lepsie..apsc je dobry kompromis..ak potrebujes velku hlbku ostrosti,
vies ju s apsc dosiahnut,ak malu,aj tu..zaroven vie byt fotak aj objektivy este dostatocne male..
a sum je pri dobrom snimaci blizsie skor k fullframe nez k 4/3..
ale aj tu treba na kremovy bokeh objektiv s f1.8..(povacsinou)..
na podobny by si vsak pri 4/3 potreboval f1.2,co su velke a drahe kravy..
a vobec nemusis ist do xt30,staci xt20(viem co pisem,mam ju)..
a na e-infin.com by si sa s +-1200e vosiel do xt20+18-55/2.8-4+35/1.4..

blahoslav J B Art
2019-07-17 07:06:56+02
príspevok od: mao7
Takže ísť do toho Fuji XT30 s APSC to bude lepšia voľba na bokeh
Treba si uvedomiť, že so setovymi objektívmi bokeh nebudeš mať ... na to ti treba dokúpiť najlepšie pevné objektívy, s clonou aspoň 1.8 a čím dlhšie ohnisko, tým viac bokeh ... ale aj užší uhol záberu

Johnnny
2019-07-17 07:21:19+02
Skus si pozriet ten simulator ktory som Ti poslal. Neviem si predstavit situaciu v ktorej by si rozmazane pozadie dosahoval s Panasonicom vyrazne tazsie nez s Fuji. Ano, bude to rozmazane menej, ale ten rozdiel som Ti ukazal.

Plus sa pozri kolko stoji f1.8 objektiv na Panasonic a kolko Ta taky vyjde na Fuji.

mao7
2019-07-17 07:28:42+02
Alebo svetelnejsi objektív ale to už bude aj niečo stáť

Johnnny
2019-07-17 07:34:11+02
No u mFT mas pripadne moznost kupit Sigmy, napriklad 30 f1.4 je trochu divne ohnisko, ale konkretne na portret asi ziadny zasadny problem a stale to nevyjde uplne zle.

Ta X-T30 s 18-55 by sice vykuzlila krajsie pozadie jednak kvoli snimacu a jednak kvoli tomu objektivu, na druhej strane 18-55 mi pride ako kusovo dost variabilny objektiv a navyse ten rozsah by som osobne ako zakladak nechcel. Tych 55mm na konci je v poriadku, ale 18mm mi na univerzal pride slabe. Ako som pisal, pokial clovek pocita s vyssimi inevsticiami u Fuji v buducnosti, smelo dotoho. Ale pokial chce rozsirtelny a relativne budgetovy system, Panasonic je skratka lepsia volba. Dokonca osobne by som zvazil aj G80. G90 je lepsi fotak, ale nic zasadne prevratne na nom nie je a za ten rozdiel v cene sa uz nejaky objektiv vymysliet sa.

sharkyyy
2019-07-17 09:36:07+02
príspevok od: Johnnny
No u mFT mas pripadne moznost kupit Sigmy, napriklad 30 f1.4 je trochu divne ohnisko, ale konkretne na portret asi ziadny zasadny problem a stale to nevyjde uplne zle.

Ta X-T30 s 18-55 by sice vykuzlila krajsie pozadie jednak kvoli snimacu a jednak kvoli tomu objektivu, na druhej strane 18-55 mi pride ako kusovo dost variabilny objektiv a navyse ten rozsah by som osobne ako zakladak nechcel. Tych 55mm na konci je v poriadku, ale 18mm mi na univerzal pride slabe. Ako som pisal, pokial clovek pocita s vyssimi inevsticiami u Fuji v buducnosti, smelo dotoho. Ale pokial chce rozsirtelny a relativne budgetovy system, Panasonic je skratka lepsia volba. Dokonca osobne by som zvazil aj G80. G90 je lepsi fotak, ale nic zasadne prevratne na nom nie je a za ten rozdiel v cene sa uz nejaky objektiv vymysliet sa.
Neviem odkial mas info, ale objektiv fuji xf 18-55 su povazovane neoficialne za najlepsi “kitovy” objektiv na svete . Ono to vlastne nefoti ako kitovy objektiv. Skusal som ich 3 v predajni pred kupou a boli vsetky ostre ako britva.

mao7
2019-07-17 10:15:28+02
Ešte pozriem doma ten simulátor podrobnejšie ale už som viac menej rozhodnuty pôjdem do g90 kúpim ten set poskusam a poprípade predám objektívy a kúpim niečo lepšie možno aj niečo staršie ale s lepšou svetelnostou

Johnnny
2019-07-17 10:56:33+02
príspevok od: sharkyyy
Neviem odkial mas info, ale objektiv fuji xf 18-55 su povazovane neoficialne za najlepsi “kitovy” objektiv na svete . Ono to vlastne nefoti ako kitovy objektiv. Skusal som ich 3 v predajni pred kupou a boli vsetky ostre ako britva.
Ja nehovorim, ze nie je, len sa vyraba pokial viem v roznych krajinach a tie ktore neboli vyrobene v japonsku na tom boli myslim horsie.

sharkyyy
2019-07-17 13:26:28+02
Ja nehovorim, ze nie je, len sa vyraba pokial viem v roznych krajinach a tie ktore neboli vyrobene v japonsku na tom boli myslim horsie.
Ten co pribaluju v sete je made in filipiny, ak samostatne /niekde az 749 eur/, tak je made in japan. Nezaznamenal som ziaden rozdiel. Napr. x-t3 je made in china , ale vystupna kvalita je vyborna. Oni uz tie generacia vychytali/x-t1 mala problem s odlepanim roznych gripov na fotaku/, x-t2 uplne bezprollemova vo vsetkom. Nasledne presunuli vyrobu do ciny s japonskou automizaciou.

Johnnny
2019-07-17 15:15:16+02
príspevok od: sharkyyy
Ten co pribaluju v sete je made in filipiny, ak samostatne /niekde az 749 eur/, tak je made in japan. Nezaznamenal som ziaden rozdiel. Napr. x-t3 je made in china , ale vystupna kvalita je vyborna. Oni uz tie generacia vychytali/x-t1 mala problem s odlepanim roznych gripov na fotaku/, x-t2 uplne bezprollemova vo vsetkom. Nasledne presunuli vyrobu do ciny s japonskou automizaciou.
Ono je to v poriadku, Olympusacke PRO skla sa v Cine robia vsetky a opticky nie su najhorsie. Ako som len pisal, niekde par krat som narazil o infe o odlisnej kvalite v pripade 18-55. Samozrejme nevylucujem, ze to moze byt nezmysel

fatality
2019-07-17 16:44:02+02
Ono je to v poriadku, Olympusacke PRO skla sa v Cine robia vsetky a opticky nie su najhorsie. Ako som len pisal, niekde par krat som narazil o infe o odlisnej kvalite v pripade 18-55. Samozrejme nevylucujem, ze to moze byt nezmysel
kusova variabilita je pri vsetkych sklach..bezne fotservery o nej nepisu,lebo vacsinou dostanu na test 1 kus a vyrobcovia pochopitelne tiez nie..
ale na lensrentals.com byvaju testy viacerych kusov a by si sa divil,aka je medzi nimi variabilita..
napr.aj pri spicke,akou pre kazdu znacku 24-70/2.8 alebo 70-200/2.8 je..
https://www.lensrentals.com/blog/2017/04/mtf-lens-tests-of-the-new-tamron-70-200-f2-8-sp-di-vc-usd-g2/
dole si pozri canon..

Strana 3 z 3

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()