Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Z aps-c na bezzrkadlovku?

veronikamk
veronikamk 2019-09-04 22:48:31+02
Ahojte, dost intenzivne uvazujem nad prechodom z nikonu d5100 na bezzrkadlo, najskor som mala predstavu kupit lepsiu aps-c kedze mam celkom dobre pevne skla, no po zvazeni toho, ze sa chcem fotografii venovat naplno by bolo aj do buducna asi vhodnejsie prejst na full frame. Fotim najma portrety, rodinky, obcas atelier a chcela by som skusit aj svadby ako druhy fotograf, momentalne sa do svadieb nepustam, nemam na to fotak a preto by som chcela rady od niekoho kto sa venuje rovnakym zanrom fotenia a vlastni bezzrkadlovku, viete mi odporucit do coho by som mala ist? Plus ake objektivy k danemu fotoaparatu pouzivate? Dost podstatna je pre mna najma rychlost ostrenia. Za kazdu radu dakujem
 
veronikamk
2019-09-05 21:47:49+02
príspevok od: fatality
no inak,keby nepotrebovala nieco sirsie,je to riesenie za babku..a pritom kvalitne..
Dali ste mi znova chrobaka do hlavy s tou d7200 povodne som ju chcela kupovat aj so sigmou 18-35 f1.8 len ma odradili recenzie front/ back focus a to ze 90% ludi vzdy pise, ze na portrety a svadby treba fullframe
Popripade mi este viete poradit nejake top objektivy k tym co mam ? Este co sa tyka sumu tak 7200 by naozaj postacovala na kostol, tmavsie miestnosti ?
 
fatality
2019-09-05 22:31:44+02
príspevok od: veronikamk
Dali ste mi znova chrobaka do hlavy s tou d7200 povodne som ju chcela kupovat aj so sigmou 18-35 f1.8 len ma odradili recenzie front/ back focus a to ze 90% ludi vzdy pise, ze na portrety a svadby treba fullframe
Popripade mi este viete poradit nejake top objektivy k tym co mam ? Este co sa tyka sumu tak 7200 by naozaj postacovala na kostol, tmavsie miestnosti ?
ono sa ta sigma da vyladit,v servise..
ak vies spravne exponovat,s f1.8-1.4 objektivmi staci..
popr.s bleskom..
 
fatality
2019-09-05 22:56:41+02
príspevok od: veronikamk
Dali ste mi znova chrobaka do hlavy s tou d7200 povodne som ju chcela kupovat aj so sigmou 18-35 f1.8 len ma odradili recenzie front/ back focus a to ze 90% ludi vzdy pise, ze na portrety a svadby treba fullframe
Popripade mi este viete poradit nejake top objektivy k tym co mam ? Este co sa tyka sumu tak 7200 by naozaj postacovala na kostol, tmavsie miestnosti ?
ale ak by som sa mal na vec pozriet tvojimi ocami+pridat vlastnu skusenost+zvazit vsetky poziadavky(reportaz,portret,svadby,atelier),dva sloty,dobre vysoke iso,dobre ostrenie,nie velke telo,budget,bf,ff,nemenit 5 objektivov...
teda co by som si na tvojom mieste kupil ja..
ak by som riskol,ze d750ky su uz ok(pozri moje linky v teme d750 vs 6dm2),tak by som si kupil
d750+tamron 24-70/2.8g2 a nechal si 85/1.8(popr.aj 50/1.8)..
ak by som sa tej d750 bal a chcel bezzrkadlo,kupil by som si sony a7III+tamron 28-70/2.8 a k tomu(casom) sony 85/1.8...
 
MagickVamp
2019-09-06 08:14:05+02
príspevok od: veronikamk
Dali ste mi znova chrobaka do hlavy s tou d7200 povodne som ju chcela kupovat aj so sigmou 18-35 f1.8 len ma odradili recenzie front/ back focus a to ze 90% ludi vzdy pise, ze na portrety a svadby treba fullframe
Popripade mi este viete poradit nejake top objektivy k tym co mam ? Este co sa tyka sumu tak 7200 by naozaj postacovala na kostol, tmavsie miestnosti ?
Pozri tu temu hlavne co ti pisal fatality D750 vs 6DmarkII. Zmenila sa vlastne na CSC vs zrkadlo. Pridal aj link, ktory by si mal pozriet kazdy kto zvazuje CSC a chce rychlost a pohotovost. Nie kazdy je potom po prechode na CSC nadseny....

https://fstoppers.com/originals/i-wish-id-known-i-moved-sony-366521

D7200 ma 2 sloty, co ked chces fotit svadby je myslim dost dvolezite, hlavne pre tvoj pokoj v dusi. CSC su zavisle od kontrastu a v jednej situacii ti mozu zaostrit bleskovo a v druhej budes kukat jak puk co sa deje. A ano D7200 postaci aj na kostol. Musis si uvedomit aj to ze ak fotis aj v kostole vacsinou fotis nevestu aj zenicha a chces aby boli ostri obaja. Musis priclonit na FF viac ako na APSC. V konecnom dosledku rozdiel sa zotrie. A ked fotis zabavu je casto taka tma ze ak nechces spravit len dokumentacne foto, tak bleskom do stropu si pomahat budes a zas malokedy fotis jedneho cloveka, ale casto cele skupinky.
 
veronikamk
2019-09-06 08:30:11+02
Pozriem si tu temu, velmi pekne vam dakujem za rady a navedenie na nejaky smer Dufam ze sa rozhodnem spravne
 
flico.sk
2019-09-06 08:42:14+02
príspevok od: veronikamk
Pozriem si tu temu, velmi pekne vam dakujem za rady a navedenie na nejaky smer Dufam ze sa rozhodnem spravne
Ďalšie zdroje na rozhodovanie

https://www.fotolab.cz/blog/nikon-d500-vs-d750/
https://www.fotoaparat.cz/clanek/1920/nikon-d7500-d7200-d500/
https://www.fotolab.cz/blog/recenze-nikon-d7500/
www.ephoto.sk/forum/48/15284/nikon-d7200-vs-d7500-vs-d500/

ale podľa mňa sú už dnes dôležitejšie objektívy/systém ako iba výber tela - kvalita/ostrosť, cena, váha ...
 
flico.sk
2019-09-06 08:44:27+02
A potrtéty sa málokedy fotia na f1.4 ... na FF to môže byť kľudne aj f5.6 čo odpovedá f4 na APS-C
 
francesco
2019-09-06 11:38:17+02
príspevok od: flico.sk
A potrtéty sa málokedy fotia na f1.4 ... na FF to môže byť kľudne aj f5.6 čo odpovedá f4 na APS-C
Co sa tu clovek nedozvie..
 
MagickVamp
2019-09-06 13:12:10+02
príspevok od: francesco
Co sa tu clovek nedozvie..
Podla mna ma flico pravdu. Malokedy je to pri foteni s FF clona F1,4. Samozrejme zavisi aj od ohniska a vzdialenosti, ale standardne sa v realnych situaciach vacsinou pricloni. Okrem toho ludia fotia aj m4/3 a tam co do hlbky ostrosti F2,8 je to iste co F5,6 a stale sa to vnima ako portret. Celkovo myslim ze viac portretov je spravenych na F5,6 ci uz z FF alebo prepoctom z APSC ci m4/3. Sam fotim portret casto na 50 ci 70mm na F4 ci F5,6 nie len kvoli hlbke ostrosti ale aj kvoli tomu ze pri tychto clonach maju objektivy najviac detailov a hlbka ostrosti je stale velmi mala. A ak fotim akt tak si priclonim este viac...lebo na 70mm ak dam clonu F5,6 tak mam ostrych cca 20cm...a to v zavislosti od polohy je skoro vzdy hrozne malo..oci ostre..prsia neostre..fasa...
 
IO-NR
2019-09-06 14:02:44+02
Ked treba, tak sa portrety fotia na f1.4 uplne bezne, dokonca aj f1.2 ci f0.95 ak to fotograf tak chce. Niekedy sa oficialne portrety robia aj na f5.6 ci f8, obcas s bleskom ci odrazkou, obcas bez nich.
Vzdy ide o to co chce fotograf dosiahnut a na aky ucel to je, nejak specialne by som to negeneralizoval.

Specialne ako druhy fotograf na svadbe by som sa nebal fotit vacsinu situacii s 85mm pokojne aj na clone 1.2 keby na to mam objektiv.
 
francesco
2019-09-06 14:24:33+02
príspevok od: MagickVamp
Podla mna ma flico pravdu. Malokedy je to pri foteni s FF clona F1,4. Samozrejme zavisi aj od ohniska a vzdialenosti, ale standardne sa v realnych situaciach vacsinou pricloni. Okrem toho ludia fotia aj m4/3 a tam co do hlbky ostrosti F2,8 je to iste co F5,6 a stale sa to vnima ako portret. Celkovo myslim ze viac portretov je spravenych na F5,6 ci uz z FF alebo prepoctom z APSC ci m4/3. Sam fotim portret casto na 50 ci 70mm na F4 ci F5,6 nie len kvoli hlbke ostrosti ale aj kvoli tomu ze pri tychto clonach maju objektivy najviac detailov a hlbka ostrosti je stale velmi mala. A ak fotim akt tak si priclonim este viac...lebo na 70mm ak dam clonu F5,6 tak mam ostrych cca 20cm...a to v zavislosti od polohy je skoro vzdy hrozne malo..oci ostre..prsia neostre..fasa...
Vôbec nesuhlasim, ale pritom ti neberiem tvoj styl prace. 5.6 fotim v studiu, to je ine. Toto cele vyznieva, ze clona 1.4 alebo 1.8 je nevyuzitelna na svadbách. Pravy opak je pravdou. Ak svadby zacne fotit seriozne a trendovo, aj tak skonci pri ff a pevných sklách. Odporucat si kupit novy fotak D7200 (sam este jedno take telo mam) v alebo 4/3 na profi fotenie svadieb je cele zle, to je moj nazor .
 
MagickVamp
2019-09-06 14:59:48+02
príspevok od: IO-NR
Ked treba, tak sa portrety fotia na f1.4 uplne bezne, dokonca aj f1.2 ci f0.95 ak to fotograf tak chce. Niekedy sa oficialne portrety robia aj na f5.6 ci f8, obcas s bleskom ci odrazkou, obcas bez nich.
Vzdy ide o to co chce fotograf dosiahnut a na aky ucel to je, nejak specialne by som to negeneralizoval.

Specialne ako druhy fotograf na svadbe by som sa nebal fotit vacsinu situacii s 85mm pokojne aj na clone 1.2 keby na to mam objektiv.
Ale ano..ako druhy by som sa tak vyhral aj ja...ale ako primarny fotograf by som si na take daco netrufol..
 
IO-NR
2019-09-06 15:15:15+02
Ja mavam ako primarny 2 tela - na jednom 35/1.4 a na druhom 50/1.4 alebo 85/1.4 (menej casto). Vacsinou fotim s clonami medzi f1.4 az f2, obcas priclonim ak fotim napr. vacsiu skupinku ludi, fotky priestoru, ci detaily pri vacsom priblizeni.

Ak chce dotazovatelka fotit "najma portrety, rodinky, obcas atelier a chcela by skusit aj svadby ako druhy fotograf", tak mi pride riesenie FF fotoaparat + 2 zakladne pevne sklicka 35mm a 85mm aspon so svetelnostou f1.8 ako spickove riesenie, ktore si bude uplne maximalne uzivat a ponukne najviac kreativnych mozsti a aj schopnostu v tme (najma na svadbach je to skvele).
Samozrejme, nesmie tam byt cena cca 2000-3000€ problemom (v pripade kupy D750 asi aj menej).
 
blahoslav J B Art
2019-09-06 21:11:48+02
s tou malou hlbkou ostrosti to moze byt vselijake ... na jednom cz serveri pisal svadobny fotograf, ze sa mu stazovali zakaznici, preco na fotkach nie je vsetko ostre, ale pozadie je rozmazane ... ked niekto so svadobcanov co fotil kompaktom, ma ostre vsetko ... tak sa fotograf nastval a prestal s fotenim svadieb
 
marianr
2019-09-07 00:08:32+02
Bol tu nedávno článok o portrétoch a na jednom snímku bolo ostré len jedno oko. Myslím že sa nenájde veľa platiacich zákazníkov nadšených z takého "umenia".
 
MagickVamp
2019-09-07 07:08:49+02
No ludia ktorym davate foto povacsine chcu byt ostri... Kazdy znesie skor menej rozmazane pozadie ako ze je rozmazany on. Ale zavisi aj od vzdialenosti z akej fotim aj od ohniska. Ak su dost daleko a fotim na 35mm... kludne aj spominane f1,4 sa da dat. Ak fotim na 70mm a su blizko a mam ich 3 za sebou tak aj f8 moze byt tak akurat...to iste co f5,6 na Apsc ci f4 na m4/3
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()