Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Aký obektív k Nikonu Z6 ?

attik2
attik2 2020-01-02 13:31:59+01
Čafte! Roky som tu nebol, dosť tu toho pribudlo...

Je to už síce viac-menej po funuse, ale aj tak by ma zaujímalo :
čo by ste doporučili kúpiť k NIkonu Z6 - setové Z-kové trafo 24-70/4 alebo radšej Tamron 24-70/2,8 ???
Tamron je hrozná krawa, ale sa mi páči hlavne tou svetelnosťou+slušné recenzie, ale netuším ako sa to bude celkovo správať pri Z6, ktorá je predsa len celkom iná konštrukcia, než klasická DSL, ku ktorej bol ten Tamron konštrukčne postavený.
Ja viem, ideál by bol ten nový Z origoš 2,8 od Nikonu, ale tá cena!!!
......okrem toho sa to nedá naraz odpísať vo firme a ja odmietam tieto veci odpisovať postupne niekoľko rokov.
Zaujímali by ma konkrétne skúsenosti...
Ďakujem!
 
robertondrejovic
2020-01-05 19:29:39+01
príspevok od: JohnNewton
Ty by si mal platiť zákazníkom a nie oni Tebe za 1980 x 1200.
Nie sú to zákazníci, ale kolegovia, kamaráti či zúčastnení danej akcie ,výletu ,eventu, za fotky si nedávam platiť neživým sa fotením, vždy sa opýtam aké súbory mám nachystať , odpoveď je skoro vždy čo najmenší dátový JPEG budeme to dávať do mobilu a na facebook A je to snáď nelogické keď si obrázky budú len pozerať a nič viac , načo by pozerajúcim bol súbor z rozlíšením 8256 x 5504 čo je plné rozlíšenie Nikonu Z7 keď ani neexistuje monitor z takým rozlíšením aby bolo možné vidieť všetky body odrazu a veď aj načo keby to aj existovalo dokázali by to naše oči rozoznať ? Možno len pod mikroskopom. Ešte raz fotím zásadne do maximálnej možnej kvality teda plné rozlíšenie v 14bitovom nekomprimovanom RAWe a z toho každému po opýtaní odovzdám fotky v súbore aký si sám želal . Zatiaľ sú všetci spokojní. Ak bude požiadavka opačná na čo najväčší súbor nemám problém odovzdať fotky v plnom rozlíšení a v 16bit TIFFe. Zatiaľ to však nikto okrem mňa nepotreboval lebo ja po konverzii z RAW editujem len v tomto súbore , hotové na pozeranie samozrejme konvertujem do JPEG.
 
francesco
2020-01-05 20:44:04+01
príspevok od: robertondrejovic
Nie sú to zákazníci, ale kolegovia, kamaráti či zúčastnení danej akcie ,výletu ,eventu, za fotky si nedávam platiť neživým sa fotením, vždy sa opýtam aké súbory mám nachystať , odpoveď je skoro vždy čo najmenší dátový JPEG budeme to dávať do mobilu a na facebook A je to snáď nelogické keď si obrázky budú len pozerať a nič viac , načo by pozerajúcim bol súbor z rozlíšením 8256 x 5504 čo je plné rozlíšenie Nikonu Z7 keď ani neexistuje monitor z takým rozlíšením aby bolo možné vidieť všetky body odrazu a veď aj načo keby to aj existovalo dokázali by to naše oči rozoznať ? Možno len pod mikroskopom. Ešte raz fotím zásadne do maximálnej možnej kvality teda plné rozlíšenie v 14bitovom nekomprimovanom RAWe a z toho každému po opýtaní odovzdám fotky v súbore aký si sám želal . Zatiaľ sú všetci spokojní. Ak bude požiadavka opačná na čo najväčší súbor nemám problém odovzdať fotky v plnom rozlíšení a v 16bit TIFFe. Zatiaľ to však nikto okrem mňa nepotreboval lebo ja po konverzii z RAW editujem len v tomto súbore , hotové na pozeranie samozrejme konvertujem do JPEG.
Cela diskusia bola o platenom foteni. Kolegom z vyletu mozes posielat aj postove znamky, to samozrejme uplne ine. Ak by to niekho zaujimalo, tak svadby a vlastne takmer vsetky akcie odovzdavam v dvoch roliseniach, pre web a velke pre pripadne dalsie pouzitie a tlac. Myslel som si, ze je to dnes uz standard, ze klient dostane komplet sluzbu, ale vidim, ze nie.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-05 10:40:19+01
príspevok od: filip.p3k
Ja som tiez zvykol odovzdavat svadby pri rozliseni niekde medzi 2500-3000 pri dlhsej strane. Fakt to pre svadobcanov nema zmysel aby dostali fotky v 42mpx napr. Ak chcu tlacit jednu-dve na stenu, viem poskytnut full rozlisenie, inak ale nikto este nepytal nic obrovske.
Pri odovzdávaní svojej práce mladomanželom zábery nezmenšujem, ale dávam ich na USB kľúči v plnej kvalite. Možno dávajú niektorý fotografi zábery s menším rozlíšením preto, že niektoré dôležité zábery sa nemusia podariť a na menšom formáte to tak nebije do očí. Pokiaľ sú ale jednotlive zábery zo svadby v poriadku, tak nevidím dôvod ich zmenšovať. Moja skúsenosť je, že mladomanželia si dávajú 1-2 snímky vytlačiť na formát A2 a tam je vysoká kvalita potrebná. Ja pracujem s rozlíšením 24MP a tam tie súbory nie sú až tak veliké. Na záver je tu cena, ktorú za prácu mladomanželia fotografovi zaplatia a dať 300-500 eur za fotografie v nízkom rozlíšený je dosť nefér. Je tu úplne jedno, či to mladomanželia očakávajú alebo nie. Mojím cieľom je im dať fotografie v top kvalite a rozlíšenie záberu tam určite patrí!
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-05 11:01:13+01
príspevok od: francesco
Cela diskusia bola o platenom foteni. Kolegom z vyletu mozes posielat aj postove znamky, to samozrejme uplne ine. Ak by to niekho zaujimalo, tak svadby a vlastne takmer vsetky akcie odovzdavam v dvoch roliseniach, pre web a velke pre pripadne dalsie pouzitie a tlac. Myslel som si, ze je to dnes uz standard, ze klient dostane komplet sluzbu, ale vidim, ze nie.
Kebyže sa žením a svadobný fotograf mi odovzdá zábery v nízkom rozlíšení, tak by som z toho nebol dvakrát nadšení. Pokiaľ by som si mal vybrať, tak určite takého fotografa neobjednám. To je predsa samozrejmosťou, veď svadobný deň sa neopakuje každý deň. To nie je športové ani firemné podujatie! Z pohľadu branže to však beriem, že sú kvalitný a menej kvalitný svadobný fotografii.
 
attik2
2021-03-20 12:51:22+01
Téma bola o výbere objektívu a nie o názoroch na to, že v akom rozlíšení odovzdávate nafotený materiál, to bol iba odklon od témy. Napriek tomu ďakujem za názor. Rozhodne ale nesúhlasím s názorom, že kvalitu fotografa určuje fakt, že v akom rozlíšení fotí, alebo odovzdáva nafotený materiál. Toto je čisto technická otázka, ktorá sa v prípade potreby rieši pred uzavretím objednávky a záleží hlavne od objednávateľa, že čo vlastne požaduje. Ďalšou otázkou je, že čo považuješ za nízke rozlíšenie.... Je mnoho fotografov, čo sa pri Tebou proklamovanými 25 MP iba pousmejú, lebo majú budget na celkom inú techniku....to ale rozhodne neznamená, že sú aj "dobrí" z Tvojho pohľadu a rozhodne sa nebudú tlačiť na akcie typu svadobných tanečkov...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()