Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Stabilizovany snimac - citlivost na otrasy

sasko
2020-09-03 12:01:03+02
Zaujima ma ako je to s citlivostou aparatov na otrasy pri stabilizovanom snimaci.
Mam konkretne panasonic G9, ked menim objektiv a potrasiem telom tak sa snimac hybe dost rychlo.Viete o tom niekto nieco? Este som nic extra o tom necital a bolo by to zaujimave citanie napr. ako stabilizacia funguje, princip a pod.
 
krispin.pucinko
2020-09-05 22:18:12+02
príspevok od: sasko
Zaujima ma ako je to s citlivostou aparatov na otrasy pri stabilizovanom snimaci.
Mam konkretne panasonic G9, ked menim objektiv a potrasiem telom tak sa snimac hybe dost rychlo.Viete o tom niekto nieco? Este som nic extra o tom necital a bolo by to zaujimave citanie napr. ako stabilizacia funguje, princip a pod.
je to normalne. ked zapnes fotoaparat tak by to malo prestat. je to preto, ze pohyb samotneho snimaca je riadeny nejakym elektromagnetom. ked vypnes fotak tak do stabilizacie netecie ziaden prud. ziadna elektrika znamena ziaden elektromagnet a snimac sa pohycbuje relativne volne.
niektore znacky to maju osetrene tak ,ze je nejaka parkovacia pozicia do ktorej sa snimac zaparkuje a zaisti ked sa vypina fotak. ale principialne to nie je potrebne, pretoze snimac sa pohybuje len tam kde by sa pohyboval normlane ak by bola aktivovana stabilizacia. urcite je to osetrene aby sa neposkodil pri prenasani takze sa nemusis bat ze vypadne.
 
SeaEagle771
2020-10-01 21:40:07+02
Ahoj. Přidám dotaz sem. Nikde jsem nenašel na webu odpověď. Mám Olympus OMD 10 mark IV, asi 3 týdny. Všiml jsem si až včera, že při různém překlopením těla /na výšku, do boku atd) ve fotáku něco klapne/ťukne jako by se něco posunulo. ( třeba jako něco v krabičce co je špatně utěsněné a ťukne do stěny). Objektiv není nasazen. Může to být snímač/stabilizátor? Je to fakt lehce slyšet i cítit v ruce. Foták ale funguje. Stabilizace taky. Tak nevím jestli to tak má být nebo ne. Díky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-10-01 22:58:37+02
príspevok od: SeaEagle771
Ahoj. Přidám dotaz sem. Nikde jsem nenašel na webu odpověď. Mám Olympus OMD 10 mark IV, asi 3 týdny. Všiml jsem si až včera, že při různém překlopením těla /na výšku, do boku atd) ve fotáku něco klapne/ťukne jako by se něco posunulo. ( třeba jako něco v krabičce co je špatně utěsněné a ťukne do stěny). Objektiv není nasazen. Může to být snímač/stabilizátor? Je to fakt lehce slyšet i cítit v ruce. Foták ale funguje. Stabilizace taky. Tak nevím jestli to tak má být nebo ne. Díky.
Ano snimac sa trochu hybe, hrka.
 
SeaEagle771
2020-10-02 11:39:38+02
príspevok od: Karol Srnec
Ano snimac sa trochu hybe, hrka.
Dnes jsem se díval při pohybu foťákem na snímač a on je tam prostě volně, posunuje se tak, že je třeba lehce křivo. Opravdu se tak moc má hýbat?
 
jozo99
2020-10-02 12:31:04+02
ak su fotky v poriadku, tak by som sa nebal pohybu snimaca
 
SeaEagle771
2020-10-02 13:31:43+02
príspevok od: jozo99
ak su fotky v poriadku, tak by som sa nebal pohybu snimaca
Já bych řekl, že jsou v pohodě. ALe jsem ve focení začátečník, tak nevidím tolik co zkušení. Ale fotky mají dobrou kresbu a foták ostří taky dobře a rychle. Tak to nebudu řešit. Ale díky za odpovědi.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-10-02 15:54:31+02
príspevok od: SeaEagle771
Dnes jsem se díval při pohybu foťákem na snímač a on je tam prostě volně, posunuje se tak, že je třeba lehce křivo. Opravdu se tak moc má hýbat?
Snimac sa ukludni, az ked je fotoaparat zapnuty a do stabilizacnych jednotiek sa dostane prud.
 
SeaEagle771
2020-10-02 19:21:14+02
príspevok od: Karol Srnec
Snimac sa ukludni, az ked je fotoaparat zapnuty a do stabilizacnych jednotiek sa dostane prud.
Já se s tím setkal už u mobilu Samsung S10. Ale tohle je můj první foťák, tak jsem byl malinko vylekaný. Děkuji za váš čas.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()