Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Bezzrkadlovka (telo do 2k€) + objektívy na ňu

Maciak
2020-12-09 16:47:48+01
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
 
fatality
2020-12-09 17:33:50+01
príspevok od: Maciak
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
sony a7s II..panasonic s5..
 
Maciak
2020-12-09 17:44:26+01
Tá a7s II mi príde vo všetkom slabšia od a7 iii, ale to len čo hovoria špecifikácie, nemusí to byť tak naozaj.

Tá panasonic je riadne delo. Len tam nemám žiadne info ohľadne objektívov (bajonet)
 
fatality
2020-12-09 17:47:44+01
príspevok od: Maciak
Tá a7s II mi príde vo všetkom slabšia od a7 iii, ale to len čo hovoria špecifikácie, nemusí to byť tak naozaj.

Tá panasonic je riadne delo. Len tam nemám žiadne info ohľadne objektívov (bajonet)
pokial ide o 95% video,tak v tom je a7sII silnejsia..s5 asi bude problem s objektivmi,resp. s cenami..ale zalezi ake a kolko ich budes chciet..
 
Maciak
2020-12-09 17:55:26+01
85/15, kvôli škole ešte, ale furt to je enormná prevaha. s5 bajonet objektívy sú drahé, či je ich málo?
 
fatality
2020-12-09 18:10:22+01
príspevok od: Maciak
85/15, kvôli škole ešte, ale furt to je enormná prevaha. s5 bajonet objektívy sú drahé, či je ich málo?
s5 ma leica/panasonic bajonet..panasonic objektivov je (zatial) malo a leica su drahe..
inak,keby neslo o foto,poradil by som ti toto:
https://www.syntex.sk/pocket-cinema-camera-6k
 
Maciak
2020-12-09 18:20:19+01
Kukám po mirrorless, nech je aj spratná do tašky. Ale ako nápad je to zaujímavé.
 
fatality
2020-12-09 18:28:14+01
príspevok od: Maciak
Kukám po mirrorless, nech je aj spratná do tašky. Ale ako nápad je to zaujímavé.
tak to je dedikovana kamera,s tym tocit je uplne ine kafco nez
s fotakom.. ..ale jasne,chapem..
ak si vyberies nieco z toho tvojho vyberu,budu to v prvom rade
fotaky ..so slusnym videom..
tie,co som menoval ja su fotaky s dorazom na video..
rozhodnut sa musis podla tvojich priorit..
 
fatality
2020-12-09 18:31:59+01
príspevok od: Maciak
Kukám po mirrorless, nech je aj spratná do tašky. Ale ako nápad je to zaujímavé.
https://cameradecision.com/Panasonic-Lumix-DC-S5-lenses
tu su objektivy pre L mount..ceny si mrkni sam..
zabudol som na Sigmu,ta by to mohla zachranit..
 
seifi
2020-12-09 18:36:14+01
nevidím do toho a netočil som video na fotoaparát, preto by som sa rád tu opýtal, či nie je lepšie kúpiť kameru na video za 1600 a k tomu na 5% záberov (napr.) Canon 2000 18-55 ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-09 19:19:47+01
Ja by som pridal do vyberu Panasonic S5, ma Dual ISO a vsetko co ma kamera mat. EOS R by som uplne vylucil. Velky orez, chyba IBIS.
 
Maciak
2020-12-09 19:33:38+01
Ďakujem za super rady od vás, profíkov. Zaujímalo by ma ako je tá sony a7 III proti tej sony a7s II. Odrádza má to, koľko už je sony a7s II na trhu.. Vrtá mi furt hlavou to, že tá technológia už je jemne staršia oproti tej a7 III. Ale asi som v tom proste len mimo..
 
fatality
2020-12-09 21:34:32+01
príspevok od: Maciak
Ďakujem za super rady od vás, profíkov. Zaujímalo by ma ako je tá sony a7 III proti tej sony a7s II. Odrádza má to, koľko už je sony a7s II na trhu.. Vrtá mi furt hlavou to, že tá technológia už je jemne staršia oproti tej a7 III. Ale asi som v tom proste len mimo..
tak tam by som najvacsi nedostatok (a7IIs,pre foto) videl rozlisenie..12mpix..ale vdaka nemu ma brut nizky sum a velky dynamicky rozsah..aj pri foto aj pri videu..
 
Maciak
2020-12-09 21:54:47+01
A na tie sonyčka mi vieš prosím ťa odporúčiť nejaký dobrý objektív na video 35mm alebo 50mm? Tých je toľko, že sa v tom človek stráca.
 
fatality
2020-12-09 21:56:13+01
príspevok od: Maciak
Ďakujem za super rady od vás, profíkov. Zaujímalo by ma ako je tá sony a7 III proti tej sony a7s II. Odrádza má to, koľko už je sony a7s II na trhu.. Vrtá mi furt hlavou to, že tá technológia už je jemne staršia oproti tej a7 III. Ale asi som v tom proste len mimo..
ale recenzie vravia a7III
https://mirrorlesscomparison.com/preview/sony-a7iii-vs-a7sii/
https://www.4kshooters.net/2018/03/26/sony-a7-iii-vs-a7s-ii-a-comprehensive-video-quality-and-feature-set-comparison/
 
francesco
2020-12-09 22:44:04+01
Fe 35 1.8, zeiss 55 1.8. Pozor ma Samyang-y, pri videu hlucne a pri niektorych modeloch nepresne ostrenie.
 
Jozi Mačutek
2020-12-10 08:04:48+01
príspevok od: Maciak
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
Ja som si pôvodne kúpil A7R III na krajinky, nakoniec som skončil viac pri videu a spomínaných b-rolls a aj tam odvedie svoju prácu super. Z porovnania som usúdil že skoro rovnako ako A7 III.
Pokiaľ však ti netreba 42mpix tak je podla mňa A7 III jasná voľba. Čo sa týka Panasonicu tak ta S5 ma udajne ešte lepšie videoschonpsti ako A7 III.
 
Maciak
2020-12-11 11:03:00+01
Ešte by som sa chcel opýtať, či je tento objektív dobrý na video, predom díky. https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/product/art/a_35_14/
 
Jozi Mačutek
2020-12-11 15:52:07+01
príspevok od: Maciak
Ešte by som sa chcel opýtať, či je tento objektív dobrý na video, predom díky. https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/product/art/a_35_14/
Síce neviem do akej značky si sa rozhodol ísť ale aspoň ja mám na Sony skúsenosť že tieto Sigmy ostria super, takisto aj nové Tamrony avšak origo Sony skla majú pri AF-C vo videu trošku navrch
A čo sa týka veľkosti tých sigiem, pokiaľ plánuješ točiť s gimbalom tak je to dosť ťažká kombinácia na ruky.
 
francesco
2020-12-11 17:11:56+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Síce neviem do akej značky si sa rozhodol ísť ale aspoň ja mám na Sony skúsenosť že tieto Sigmy ostria super, takisto aj nové Tamrony avšak origo Sony skla majú pri AF-C vo videu trošku navrch
A čo sa týka veľkosti tých sigiem, pokiaľ plánuješ točiť s gimbalom tak je to dosť ťažká kombinácia na ruky.
Nove tamrony su slimaci.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()