Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Bezzrkadlovka (telo do 2k€) + objektívy na ňu

Maciak
Maciak 2020-12-09 16:47:48+01
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
 
gytheio
2021-02-13 22:22:10+01
príspevok od: piggee
Rozdiely medzi fotakmi su v podstate drobnosti. Ktorymkolvek z nich spravis dobru foto. Ale pozor Canon R a Canon RP su ok na hobby fotenie, ale ak sa mas na to spolahnut, tak je to uuuplny krok vedla. Ten ich debilny firmware je nieco tak sfusovane, ze pri prebrati zo spanku si tam hadze nahodne hodnoty a foti uplne nezmyselnosti. A asi sa ti to nechce kontrolovat po kazdom zabere, resp. kazde 2-3 minuty. Za toto Canonu kopacku do vajec.
Este sa mi nestalo na Canon R, ze by si tam hadzalo nahodne hodnoty a fotilo nezmyselnosti. Canon R je na hobby fotenie?
 
vaclav.pavelek
2021-02-16 18:06:00+01
Na video určite Sony A7S II z nejakým dobrým objektívom... eko je vysoké rozlíšenie a A7 obyčajná je okej na fotenie ako také, na video je Skova rada.
 
jozef84
2021-02-17 15:41:39+01
príspevok od: vaclav.pavelek
Na video určite Sony A7S II z nejakým dobrým objektívom... eko je vysoké rozlíšenie a A7 obyčajná je okej na fotenie ako také, na video je Skova rada.
A prečo myslíš, že na video je S rada lepšia a na fotenie s nižším rozlíšením? Neviem, len sa pýtam, lebo mi tam chýba prečo práve takto. Ja by som to tipoval skôr naopak.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()