Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony A7 III vs Sony A7C

JozefJ
2021-03-06 22:29:23+01
Dobrý deň, je tu niekto kto by mi vedel poradiť, ktorý fotoaparát by som si mal kúpiť?
Viem, že sú rozdiely medzi fotoaparátmi zanedbateľné ale predsa sa nejaké nájdu, tak budem vďačný za každú radu. Sony a7 III ma väčšiu rýchlosť uzávierky 1/8000s oproti 1/4000s a dve pamäťové karty. Sony a7c je ľahšia o nejakých 140g a má nepretržitý záznam videa. Takže každý fotoaparát má svoje výhody a nevýhody. Cenu prosím nezohľadňujte.
 
Jerry C.
2021-03-06 23:36:09+01
Chceš s tým fotiť, alebo točiť video ?
Na fotenie za a,
na video za b.
vsjo jasno
 
fatality
2021-03-07 09:27:41+01
príspevok od: JozefJ
Dobrý deň, je tu niekto kto by mi vedel poradiť, ktorý fotoaparát by som si mal kúpiť?
Viem, že sú rozdiely medzi fotoaparátmi zanedbateľné ale predsa sa nejaké nájdu, tak budem vďačný za každú radu. Sony a7 III ma väčšiu rýchlosť uzávierky 1/8000s oproti 1/4000s a dve pamäťové karty. Sony a7c je ľahšia o nejakých 140g a má nepretržitý záznam videa. Takže každý fotoaparát má svoje výhody a nevýhody. Cenu prosím nezohľadňujte.
a7c ma mensi hladacik a je s nou haluz okolo uzavierky,teraz neviem ci mechanickej alebo elektronickej..najdi a nastuduj..
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-07 10:27:10+01
Sony A7C ma najkratší čas uzávierky iba 1/4000. Zväčšenie hľadáčika je iba 0,59. Sony A7C má však vylepšený AF oproti Sony A7III, čo je jeho veľkou prednosťou. Prikláňam sa tiež k názoru, že na video asi Sony A7C a na bežné fotografovanie Sony A7 III.
 
Willi
2021-03-07 11:12:43+01
Nesúhlasím s tým, že jeden je lepší na fotografovanie a druhý na video. Je to čisto o preferenciách a spôsobe použitia, v tejto veci sa nedá všeobecne povedať, čo je lepšia možnosť.
A7C je vhodnejší pre pokročilých hobbysitov a na cestovanie. A7 III je vhodnejší pre komerčné využitie, manuálny režim a použitie s veľkými objektívmi.
 
Willi
2021-03-07 11:14:51+01
príspevok od: fatality
a7c ma mensi hladacik a je s nou haluz okolo uzavierky,teraz neviem ci mechanickej alebo elektronickej..najdi a nastuduj..
Haluz okolo uzávierky spočíva v tom, že sa nedá vypnúť electronic front curtain.
Drvivá väčšina užívateľov nevie, že také nastavanie vôbec existuje a počas celého života fotoaparátu to nevypnú, keďže to nemá v podstate žiadny vplyv. Určite by som sa podľa toho nerozhodoval.
 
JozefJ
2021-03-07 12:00:55+01
príspevok od: Jerry C.
Chceš s tým fotiť, alebo točiť video ?
Na fotenie za a,
na video za b.
vsjo jasno
Tak chcel by som oboje a preto neviem, či sa skôr rozhodnúť pre nepretržitý záznam 4K a vylepšený AF alebo rýchlejšiu uzávierku 🙂
 
gytheio
2021-03-07 12:01:52+01
príspevok od: Willi
Haluz okolo uzávierky spočíva v tom, že sa nedá vypnúť electronic front curtain.
Drvivá väčšina užívateľov nevie, že také nastavanie vôbec existuje a počas celého života fotoaparátu to nevypnú, keďže to nemá v podstate žiadny vplyv. Určite by som sa podľa toho nerozhodoval.
Konecne niekto na ephote kto rozmysla.
 
JozefJ
2021-03-07 12:05:15+01
príspevok od: Willi
Nesúhlasím s tým, že jeden je lepší na fotografovanie a druhý na video. Je to čisto o preferenciách a spôsobe použitia, v tejto veci sa nedá všeobecne povedať, čo je lepšia možnosť.
A7C je vhodnejší pre pokročilých hobbysitov a na cestovanie. A7 III je vhodnejší pre komerčné využitie, manuálny režim a použitie s veľkými objektívmi.
Tak najväčší objektív, ktorý mám je Sigma 24-70 ART. Zvyšok sú pevne sklá. Keďže som videl na YT A7c + moja sigma (ktorý je relatívne veľký objektív) nevyzeralo, že sa to drží nejako zle, tak si myslím, že pevne skla budú ešte kompaktnejšie na držanie. Preto sa neviem rozhodnúť.
 
fatality
2021-03-07 12:24:46+01
príspevok od: Willi
Haluz okolo uzávierky spočíva v tom, že sa nedá vypnúť electronic front curtain.
Drvivá väčšina užívateľov nevie, že také nastavanie vôbec existuje a počas celého života fotoaparátu to nevypnú, keďže to nemá v podstate žiadny vplyv. Určite by som sa podľa toho nerozhodoval.
ma to vplyv na bokeh a dost vyrazny..ci je jozefj drviva vacsina alebo drviva mensina,to uz ale neviem
 
Willi
2021-03-07 14:23:25+01
príspevok od: fatality
ma to vplyv na bokeh a dost vyrazny..ci je jozefj drviva vacsina alebo drviva mensina,to uz ale neviem
Vôbec nie. Samotné Sony hovorí, že to môže mať mierny vplyv s špecifických situáciách s objektívmi 3-tích strán. Ja som to svojho času testoval po uvedení Tamronu 28-75 a nikdy sa mi nepodarilo docieliť viditeľný rozdiel.
 
Willi
2021-03-07 14:56:35+01
príspevok od: JozefJ
Tak najväčší objektív, ktorý mám je Sigma 24-70 ART. Zvyšok sú pevne sklá. Keďže som videl na YT A7c + moja sigma (ktorý je relatívne veľký objektív) nevyzeralo, že sa to drží nejako zle, tak si myslím, že pevne skla budú ešte kompaktnejšie na držanie. Preto sa neviem rozhodnúť.
TIež som krátko testoval A7C so Sigmou 24-70 a nespôsobovalo mi to výraznejší diskomfort.
 
fatality
2021-03-07 16:19:25+01
príspevok od: Willi
Vôbec nie. Samotné Sony hovorí, že to môže mať mierny vplyv s špecifických situáciách s objektívmi 3-tích strán. Ja som to svojho času testoval po uvedení Tamronu 28-75 a nikdy sa mi nepodarilo docieliť viditeľný rozdiel.
tieto zoomy nie su zrovna objektivy,kde si to velmi vsimnes..
pri portretaku uz hej..
 
Willi
2021-03-07 17:54:31+01
príspevok od: fatality
tieto zoomy nie su zrovna objektivy,kde si to velmi vsimnes..
pri portretaku uz hej..
To by chcelo o dosť viac kontextu na kompletné posúdenie. Tamto je extrémne expozičné nastavenie na 1/8000s. "Problémy" s EFC sú každopádne z kategórie, že o ich výskyt sa treba vyslovene pokúšať a potom to možno bude vidieť pri 400% zväčšení.

Po asi 3 rokoch používania EFC na Sony fotoaparátoch som stále presvedčený, že absencia možnosti vypnúť EFC by nemal byť významný faktor pri rozhodovaní.

S EFC je inač závierka cca. o polovicu tichšia, čo je reálne aj tak väčší benefit.
 
IO-NR
2021-03-07 18:27:49+01
EFCS má obrovský vplyv na bokeh pri použití svetlejších skiel, rozdiel je vidieť už v náhľade fotky, netreba ju zväčšiť ani na 50%...
Mierne to začína byť vidieť cca od 1/1000s s f1.4 (alebo od 1/2000 s f2, atď...) a čím je kratší čas, tým viac. Robia to aj iné značky a aj zrkadlovky cez Live View, ak má používateľ nastavený trocha tichší režim fotenia.
Bokeh je vtedy ostrejší, komprimovaný a kruhy nie sú vykreslené celé, ale len do polovice, vonku treba pricloniť alebo prepnúť na mechanickú uzávierku (či použiť tichú, ak tam nebude prudký pohyb).
A platí to pre každý objektív, jedno či je rovnakej značky alebo 40r starý manuálny...

S f2.8 to nebude až taký problém
 
Willi
2021-03-07 19:53:41+01
Tu je o tom veľmi dobré video https://www.youtube.com/watch?v=xhFhTDnIvO0 (síce dlhé, ale detailné).
Ja súhlasím so závermi v tomto videu, moje skúsenosti aj s F1.4 objektívmi sú rovnaké a stojím si za tvrdením, že je to ojedinelá situácia, a jav, ktorý nestojí za ovplyvnenie výberu fotoaparátu.

Ďalšia vec je, že aj v ojedinelých situáciách kde je po nazoomovaní vidno rozdiel, to nemusí nevyhnutne byť zmena k horšiemu, keďže vnímanie rozostreného pozadia je subjektívne.
 
lennyl
2021-03-07 20:42:18+01
na Sony stranke maju uvedene, ze A7c ma Mechanical Shutter: 1/4000 to 30 s/Electronic shutter/SILENT SHOOTING on/off.
https://www.sony.com/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-7c/specifications

takze podla toho ma fungovat mechanicka zavierka.

inak EFCS ma teda vplyv na bokeh. zalezi, kto si to uvedomuje a ake pozadie ma na fotkach. mna chalani upozornili na digiarene, ze co mam take rozbite pozadie na fotkach (stromy atd.), fotil som na casy od 1/1000s a rychlejsie na f1,4 so Sigmou 85/1,4 ART DN na A7R3. uz si na to davam pozor.
 
lennyl
2021-03-07 21:33:48+01
inak spat k otazke A7III alebo A7c.
A7III beriem ako dobreho "pracanta" za dobru cenu (zvlast,ked sa vystihne cash back,alebo sa kupi vonku/1r. zaruka/,alebo Zolo Nitra/2r. zaruka).
na A7c som sa tiez pozeral (k mojej A7R3) kvoli lepsiemu AF s Real Time Tracking a otocnemu LCD, na akcnejsie rodinne fotky a kamosky modelky, obcas sa mi stane, ze prave ten dobry vyraz mi fotak uplne netrafil v serii, aj ked ostatne su dobre zaostrene.
...nateraz ma od A7c odradilo to osekane ovladanie (programovatelne tlacidla realne vyuzivam) a aj hladacik vyuzivam.

takze tazko radit inemu. ja si pockam ked tak.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-08 09:13:32+01
Možno Vám pán JozefJ pomôže pri rozhodovaný táto recenzia na stránke Fotolab.cz: https://www.fotolab.cz/blog/sony-a7c-recenze/
Pozeral som aj na nástupcu Sony A7IV, ale jeho uvádzacia cena má byť vyššia, ako u jeho predchodcu. Je však otázne, kedy bude predstavený. Na môj vkus ma Sony A7C oproti Sony A7III až príliš veľa kompromisov, ale Vám to možno vadiť nemusí.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()