Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Nikon Z6 ale aj ine modely, divna porucha

Bambino
2021-07-29 18:47:48+02
Zdravim Vas, chcem sa spytat ci nemate nahodou skusenosti a nemusi to byt len bezzrkadlovka, ked sa Vam uspi fotoaparat tak, ze ho nevypnete a po hodine najdete prehriate telo a baterka vybita. Kedze mi to urobilo len raz, neviem ci by s tym nieco v zarucnom servise urobili... Ale nerad by som bol ak by sa mi to opat stalo a nedajboze na svadbe... Co by to mohlo byt? Z6 som dal do batohu nevypnuty, lenze on sa uspi a nezerie bateriu, tentokrat ale sa dokonca i prehrial...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-07-29 20:21:16+02
Batoh stlacal nejake tlacidlo. Absolutne nevidim dovod, preco fotak nevypinat. ja ho vypnem, aj ked mam medzi zabermi prestavku par desiatok sekund. Robim to roky.
 
pirhi
2021-07-30 08:26:49+02
Nevypnuty foťák by som do batoha dal akurát tak zrkadlovku...tam aj keď sa ti náhodne zatlačí nejaké tlačidlo tak ti akurát zapne expozineter. Ale keď ide foťák do brašne že ho používať nejdem tak ho vypínam...Bezzrkladovku vypínam ak keď ju mám zavesenú okolo krku ak nejdem fotiť nič v priebehu niekoľkých minút. Treba šetriť baterku ako to len ide.. A prehrievanie je tiež ďalší problém.🤷‍♂️
 
seifi
2021-07-30 09:34:52+02
Dávam do batohu nevypnutý foťak (zrkadlovku) bežne, bo zabudnem; celý čas ho mám nevypnutý v rukách (2-3 hod.) a potom zabudnem vypnúť; nestalo sa mi, aby sa foťák po ten čas zahrial apod. Urob pokus - polož nevypnutý Z6 na stôl a kontroluj ho priebežne, či sa zahrieva či nie. Ak nie, tak bude ako napísal Karol, manipuláciou s batohom došlo k stlačeniu niektorého niektorých tlačidiel .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-07-30 10:33:47+02
Mne sa uz parkrat podarilo strcit do tasky nevypnuty fotak a po case som zistil, ze je riadne prehriaty, asi nieco tlacilo na spust. Takze vypinat.
 
Bambino
2021-08-02 18:15:24+02
príspevok od: Karol Srnec
Mne sa uz parkrat podarilo strcit do tasky nevypnuty fotak a po case som zistil, ze je riadne prehriaty, asi nieco tlacilo na spust. Takze vypinat.
Vsak jasne, ze tiez ho vypinam ale stalo sa. Avsak setovy 24 70 f4 bez vysunutia tubusu do polohy fotenia zabezpecuje, myslim, ze funkcie nereaguju. Ina odvtedy som skusal viackrat a v spanku vsetko ok, dokonca ani bateria nepoklesla. Ono to cloveka nalaka, hlavne ked ma ist fotit svadbu, samozrejme ze zalozny fotoaparat je, ale aj tak...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()