Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Bezzrkadlovka Nikon z6 alebo z6II na akciu.

marklal
2022-02-16 18:38:12+01
Zdravím pani.
Prosím Vás o radu či zdieľanie skúseností pri výbere nového fotoaparátu. Vlastním d90+setový18-105vr, zároveň 50 1:1.4 Fotím ako nadšenec tak trochu všetko, ale hlavne naše rodinné a športové aktivity (turistika, cyklovýlety atd), navyše syn hrá hokej. Môj pôvodný zámer bol d500(momentálne nemožno kúpiť)+ secondhand 70-200;2,8 pričom sklo nevylučujem ak by to v kombinácii s bezzrkadlovkou dávalo zmysel. Váham či pre mňa má zmysel priplatit za novší model a hlavne nad správnym výberom objektívu (zvažujem24-70) aby som prípadne využil tie čo mám.
Ďakujem.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-02-16 19:22:50+01
Pokiaľ Vás to finančne príliš nezaťaží, tak by som asi skôr investoval do Nikonu Z6II. Výhoda oproti prvej generácií je možnosť použitia klasických SD UHS II kariet v spolupráci s XQD kartami. Je tam ešte oproti prvej generácií možnosť nahrávania 4K 60 sn./s v APS-C formáte. Pokiaľ ste doteraz fotografovali na digitálnu zrkadlovku, tak vám možno bude chvíľu trvať, kým si na mirrorless zvyknete. Samozrejme, že ani kúpa prvej generácie Nikonu po posledných aktualizáciach wirmfaru nebude zlá voľba. Ušetrené peniaze môžete následne investovať do optiky alebo na iné účely. Oproti klasickým zrkadlovkám od Nikonu sú mirrorless fotoaparáty Z6/Z7 pomerne malé, ale veľmi dobré sa držia v ruke. Za mňa je to veľké plus. Pre tým som používal Nikon D850 a po prechode na mirrorless je to o niečom inom a ku klasickej zrkadlovke by som sa nevrátil. Mirrorless fotoaparáty sú i napriek svojím menším rozmerom dosť odolné.
 
vilkoo
2022-02-16 20:56:14+01
príspevok od: marklal
Zdravím pani.
Prosím Vás o radu či zdieľanie skúseností pri výbere nového fotoaparátu. Vlastním d90+setový18-105vr, zároveň 50 1:1.4 Fotím ako nadšenec tak trochu všetko, ale hlavne naše rodinné a športové aktivity (turistika, cyklovýlety atd), navyše syn hrá hokej. Môj pôvodný zámer bol d500(momentálne nemožno kúpiť)+ secondhand 70-200;2,8 pričom sklo nevylučujem ak by to v kombinácii s bezzrkadlovkou dávalo zmysel. Váham či pre mňa má zmysel priplatit za novší model a hlavne nad správnym výberom objektívu (zvažujem24-70) aby som prípadne využil tie čo mám.
Ďakujem.
Nikon D500 uz prestali vyrabat za to je nedostupna
 
marklal
2022-02-16 22:09:55+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pokiaľ Vás to finančne príliš nezaťaží, tak by som asi skôr investoval do Nikonu Z6II. Výhoda oproti prvej generácií je možnosť použitia klasických SD UHS II kariet v spolupráci s XQD kartami. Je tam ešte oproti prvej generácií možnosť nahrávania 4K 60 sn./s v APS-C formáte. Pokiaľ ste doteraz fotografovali na digitálnu zrkadlovku, tak vám možno bude chvíľu trvať, kým si na mirrorless zvyknete. Samozrejme, že ani kúpa prvej generácie Nikonu po posledných aktualizáciach wirmfaru nebude zlá voľba. Ušetrené peniaze môžete následne investovať do optiky alebo na iné účely. Oproti klasickým zrkadlovkám od Nikonu sú mirrorless fotoaparáty Z6/Z7 pomerne malé, ale veľmi dobré sa držia v ruke. Za mňa je to veľké plus. Pre tým som používal Nikon D850 a po prechode na mirrorless je to o niečom inom a ku klasickej zrkadlovke by som sa nevrátil. Mirrorless fotoaparáty sú i napriek svojím menším rozmerom dosť odolné.
Ďakujem, tiež tak uvažujem.
…ako je to u bezzrkadloviek s ostrením, pri fotení športu? Nikde som tam nevidel možnosť výberu režimu ostrenia ako u zrkadlovky
 
marklal
2022-02-16 22:12:51+01
príspevok od: vilkoo
Nikon D500 uz prestali vyrabat za to je nedostupna
Ďakujem, myslel som si, aj preto zvažujem tú z6
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-02-16 23:15:16+01
príspevok od: marklal
Ďakujem, tiež tak uvažujem.
…ako je to u bezzrkadloviek s ostrením, pri fotení športu? Nikde som tam nevidel možnosť výberu režimu ostrenia ako u zrkadlovky
Používal som Nikon D850 a teraz používam Nikon Z6 II a nejaký zásadný rozdiel v rýchlosti a presnosti automatického ostrenia som nepostrehol. Ak sú aj nejaké problémy, tak to postupne vyriešia jednotlive aktualizácie firmwaru, ktoré Nikon aktualizuje pomerne často. Ja osobne zatiaľ nemám vo fotoaparáte posledne dve aktualizácie. Fotil som s ním svadby, tehotenské fotografovanie, deti a klasické portréty a zatiaľ to vždy dopadlo dobre. Ak aj bola nejaká fotka neostrá, tak to bolo len kvôli tomu, že som použil dlhší čas pri fotografovaní malého dieťaťa, ktoré neobsedelo na mieste. Čítal som, že Nikon Z6 je po všetkých tých aktulazáciach úplne iný ako na začiatku jeho predaja.
 
landov
2022-02-17 19:27:04+01
Ako dlhorocny byvaly vlastnik D500 a zaroven uz 3 roky vlastniac Z6, z mojho pohladu radim zatial nekupovat Z6/Z6II. Obidve gen. Z6 uz maju nejaky ten rok za sebou a oproti sucasnej konkurencii ( canon R6/5 a Sony a7IV) su o dost pozadu, co sa tyka fotenia sportu a pohybu ako takeho. Nikon vo svojej Z9 ukazal, ze vie urobit "poriadny fotak" a myslim si, ze nejaka Z8 alebo Z6/7 III bude otazkou blizkej buducnosti.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()