Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Ako je to s tými FujiFilm "receptami na simuláciu filmov"

K1000
K1000 2022-10-19 13:58:49+02
Dobrý deň,

Chcel by som sa dozvedieť ako je to vlastne s tými FujiFilm X "receptami na simuláciu filmov" (Film Simulation Recipes), ale nejako sa neviem dopátrať k vysvetleniu, ktoré by som pochopil.

Na mňa to pôsobí ako obyčajné filtre podobne ako v Photoshope. Čítal som však článok (teraz ho narýchlo neviem nájsť) tvrdiaci, že to nie sú len také hocijaké filtre ako vo Photoshope, ale seriózna, hlboká "color science".

Tak teraz neviem.

Zaujíma ma to preto, lebo fotím rovno do JPEG a fotografie neupravujem, podobne ako tento človek:
https://lifeunintended.com/articles/my-favorite-fujifilm-film-simulation-settings/

Vopred vďaka.

Tu sú ešte nejaké zdroje, ale ani jeden to (pre mňa) zrozumiteľne nevysvetľuje:

https://fujixweekly.com/recipes/

https://www.ivanyolo.com/reviews/photography/5-best-custom-fuji-film-recipes-street-photography/

Pripájam aj jednu fotku s receptom založeným na Classic Chrome, ktorý som si ešte sám v aparáte upravil.
 
K1000
2022-10-20 13:33:14+02
príspevok od: JohnNewton
Nič si z toho nerob, tiež som ho mal chvíľu, potom musel z domu 😁
Fuji X, vravíš?

Kedysi dávno som mal X-E1 a mal so na neho celkom dobré spomienky. Z nostalgie som si potom kúpil X-E3, že bude na staré sklá. Ale ten ma sklamal.

Keď si pozerám staré galérie X-E1, veru aj tam nachádzam príklady že to ťahalo do ružova a do fialova. A to som vtedy používal Fuji sklá.

Tu jedna taká s tým X-E1 čo by sa celkom ešte dala. Fujinon XF18mmF2 R, na krajinky bol dobrý.
2013, ty kokso, takmer pred 10 rokmi!!!
 
JohnNewton
2022-10-20 17:49:47+02
Farebná preferencia, tonalita pripadne simulácia nejakého filmu je veľmi individuálna záležitosť. Preto je dobre ak prístroj produkuje čo najvernejšie farby, následne si s tým každý môže urobiť čo chce.
 
feralt
2022-10-20 21:04:37+02
Pre mna pekne pastelove farby. Velakrat mam ale pocit (ano, da sa to nazvat iba pocitom) ze fotografie z apsc su akesi "ploche"
 
blahoslav J B Art
2022-10-20 22:52:48+02
príspevok od: JohnNewton
Farebná preferencia, tonalita pripadne simulácia nejakého filmu je veľmi individuálna záležitosť. Preto je dobre ak prístroj produkuje čo najvernejšie farby, následne si s tým každý môže urobiť čo chce.
ja ked si slahnem jedneho dzointa, vidim na dipleji mojho laptopu 120% sRGB
 
JohnNewton
2022-10-21 01:26:30+02
Doba pokročila,kedys jiotny neboi, tak sa čb, "pod vplyvom" , kolorovala, tiež umenie.. 😁
 
fatality
2022-10-21 10:08:49+02
príspevok od: K1000
Dobrý deň,

Chcel by som sa dozvedieť ako je to vlastne s tými FujiFilm X "receptami na simuláciu filmov" (Film Simulation Recipes), ale nejako sa neviem dopátrať k vysvetleniu, ktoré by som pochopil.

Na mňa to pôsobí ako obyčajné filtre podobne ako v Photoshope. Čítal som však článok (teraz ho narýchlo neviem nájsť) tvrdiaci, že to nie sú len také hocijaké filtre ako vo Photoshope, ale seriózna, hlboká "color science".

Tak teraz neviem.

Zaujíma ma to preto, lebo fotím rovno do JPEG a fotografie neupravujem, podobne ako tento človek:
https://lifeunintended.com/articles/my-favorite-fujifilm-film-simulation-settings/

Vopred vďaka.

Tu sú ešte nejaké zdroje, ale ani jeden to (pre mňa) zrozumiteľne nevysvetľuje:

https://fujixweekly.com/recipes/

https://www.ivanyolo.com/reviews/photography/5-best-custom-fuji-film-recipes-street-photography/

Pripájam aj jednu fotku s receptom založeným na Classic Chrome, ktorý som si ešte sám v aparáte upravil.
Su to hardwareove simulacie Fuji filmov..
Ktore si mozes este dotuknut ziadanym smerom..(posun WB, hrubost zrna,dyn.rozsah,hilights,shadows atd)..
Zbytocnost pre ludi, co vychadzaju zo suroveho rawu, zaujimave pre ludi, co chcu hotovy jpg..
Ako ty..
Ja mam xt-20 a nejake pevne skla a ziaden problem..kedysi som fotil vela do rawu a vyvolaval od 0 v capture one..
Dnes mam taketo "recipes" nastavene vo fotaku,spolu s miernym presvetlovanim tienov a
stahovanim hilightov, DR auto(lieta od 0 po 400%), Auto iso 0-6400..fotim v rezime priority clony,af na tukes na displeji a mozem sa plne sustredit na kompoziciu..
Z fotaku mi lezu fotky ktore na 80-90% nepotrebuju upravu..
A velakrat, ked fotky maju ist len na socialne
media,pouzivam rozlisenie 6-12Mpix..
Orezavat ich koli preciznejsej kompozicii nemusim a tak po nafoteni mam k dispozicii
report v 80-90% kvalite rawu a netravim za compom ani minutu.. ..
 
JohnNewton
2022-10-21 11:16:24+02
No, až tak veľmi by si ho šaliť nemusel.... 😅
 
K1000
2022-10-21 11:41:50+02
príspevok od: fatality
Su to hardwareove simulacie Fuji filmov..
Ktore si mozes este dotuknut ziadanym smerom..(posun WB, hrubost zrna,dyn.rozsah,hilights,shadows atd)..
Zbytocnost pre ludi, co vychadzaju zo suroveho rawu, zaujimave pre ludi, co chcu hotovy jpg..
Ako ty..
Ja mam xt-20 a nejake pevne skla a ziaden problem..kedysi som fotil vela do rawu a vyvolaval od 0 v capture one..
Dnes mam taketo "recipes" nastavene vo fotaku,spolu s miernym presvetlovanim tienov a
stahovanim hilightov, DR auto(lieta od 0 po 400%), Auto iso 0-6400..fotim v rezime priority clony,af na tukes na displeji a mozem sa plne sustredit na kompoziciu..
Z fotaku mi lezu fotky ktore na 80-90% nepotrebuju upravu..
A velakrat, ked fotky maju ist len na socialne
media,pouzivam rozlisenie 6-12Mpix..
Orezavat ich koli preciznejsej kompozicii nemusim a tak po nafoteni mam k dispozicii
report v 80-90% kvalite rawu a netravim za compom ani minutu.. ..
Máš to zvládnuté, aj ja k takémuto niečomu smerujem. Už som si Classic Chrome prispôsobit, uložil a veľa ho používam.

Často sa pristihnem, že robím ten istý záber dva-trikrát s rozličnými filmovými simuláciami, takže si asi zapnem Film Simulation Bracketing, nech mi to robí samo.

Vďaka za rady a skúsenosti!
 
fatality
2022-10-21 12:59:19+02
príspevok od: JohnNewton
No, až tak veľmi by si ho šaliť nemusel.... 😅
kde konkretne salim? ty stary zaryty anti Fujista
tie tri nahodne fotky dole (a tisicky dalsich) vznikli tak, ako som napisal vyssie..
ked neveris, mrkni do exifu
 
fatality
2022-10-21 13:13:03+02
príspevok od: K1000
Máš to zvládnuté, aj ja k takémuto niečomu smerujem. Už som si Classic Chrome prispôsobit, uložil a veľa ho používam.

Často sa pristihnem, že robím ten istý záber dva-trikrát s rozličnými filmovými simuláciami, takže si asi zapnem Film Simulation Bracketing, nech mi to robí samo.

Vďaka za rady a skúsenosti!
Za malo..
musis to brat tak, ze toto nieje univerzalne odborne forum..
a velakrat sa tu antipaticky vyjadruju ludia prave k znackam,
ktoru nevlastnia alebo k nej maju antipatiu..
namiesto toho, aby sa vyjadrovali k tomu, s cim maju dlhodobejsiu skusenost..
a tak k clanku o 4/3 chodia pindat fullfrejmisti, k clanku o fullframe
4/3naci a apscckari..k clanku o Nikone Canonaci a k clanku o Canone Nikonaci..
a mozes si byt isty, ze k debate o Fuji urcite prifici Jano Newton a zacne
jeho tirada o "nepouzitelnom Fuji" zalozena na skusenostiach s pred 10 rokov
jednoducho, dnes je taka doba, vela ludi si nepotrebuje pokecat, odovzdat skusenost,
ale, sorry za slova, si potrebuje verbalne vyhonit.. ..
 
JohnNewton
2022-10-21 13:49:13+02
príspevok od: fatality
kde konkretne salim? ty stary zaryty anti Fujista
tie tri nahodne fotky dole (a tisicky dalsich) vznikli tak, ako som napisal vyssie..
ked neveris, mrkni do exifu
Až tak si klesol, že vykladáš ako na PC netráviš ani minútu, no nikoho neprakvapuje, že najväčšími odbojármi proti RAW sú Fuji fans. A ni sa nečudujem, ale rozprávať o Tvojej božej kompozícii, lebo Tebe netreba nikdy vyrovnať hirizont, ani zrovnať línie, ani orezať..... atď... skúšaj na nejakom detskom fóre, to si asi nikdy nefotil nič na čo bolo len 2-3 sec. času. No, vieš, nie celý svet rastie z hliny.... 😁
A x trans fans mám rád, sú ľahko dráždiví a ťažko ovládateľní.....


 
K1000
2022-10-21 13:49:17+02
príspevok od: fatality
Za malo..
musis to brat tak, ze toto nieje univerzalne odborne forum..
a velakrat sa tu antipaticky vyjadruju ludia prave k znackam,
ktoru nevlastnia alebo k nej maju antipatiu..
namiesto toho, aby sa vyjadrovali k tomu, s cim maju dlhodobejsiu skusenost..
a tak k clanku o 4/3 chodia pindat fullfrejmisti, k clanku o fullframe
4/3naci a apscckari..k clanku o Nikone Canonaci a k clanku o Canone Nikonaci..
a mozes si byt isty, ze k debate o Fuji urcite prifici Jano Newton a zacne
jeho tirada o "nepouzitelnom Fuji" zalozena na skusenostiach s pred 10 rokov
jednoducho, dnes je taka doba, vela ludi si nepotrebuje pokecat, odovzdat skusenost,
ale, sorry za slova, si potrebuje verbalne vyhonit.. ..
Samozrejme, je to fórum a sú to názory. Beriem to tak

Ináč, aj ja sa bez mučenia priznám, že nie som nadšený z Fuji. Nejako sa mi s ním nedarí. Neviem sa dočkať, keď sa budem môcť vrátiť na Nikon (keď nová D780 zlacnie na takých 1.800, to je moja psychologická hranica).

Ale zatiaľ je X-E3 to, čo mám, tak sa snažím s ním spolupracovať
 
JohnNewton
2022-10-21 13:58:32+02
príspevok od: K1000
Samozrejme, je to fórum a sú to názory. Beriem to tak

Ináč, aj ja sa bez mučenia priznám, že nie som nadšený z Fuji. Nejako sa mi s ním nedarí. Neviem sa dočkať, keď sa budem môcť vrátiť na Nikon (keď nová D780 zlacnie na takých 1.800, to je moja psychologická hranica).

Ale zatiaľ je X-E3 to, čo mám, tak sa snažím s ním spolupracovať
Pre všetkých ktorí to chcú bez PC, je Fuji Instax, rovnako ako pre tých, čo sa báli v tmavej komore tu bol kedysi Polaroid 😁
 
gytheio
2022-10-21 14:00:43+02
príspevok od: fatality
kde konkretne salim? ty stary zaryty anti Fujista
tie tri nahodne fotky dole (a tisicky dalsich) vznikli tak, ako som napisal vyssie..
ked neveris, mrkni do exifu
Ale kompozicia ti moc nehovori
 
JohnNewton
2022-10-21 14:29:55+02
príspevok od: gytheio
Ale kompozicia ti moc nehovori
A bokeh to nezachráni, konkrétne u tých troch ukážok, to je o tom známom názore, keď už tam nič nie je, nech je tam aspoň bokeh, a to bez urážky, chápem snahu tvoriť aj takéto foto
 
gytheio
2022-10-21 14:32:12+02
príspevok od: JohnNewton
A bokeh to nezachráni, konkrétne u tých troch ukážok, to je o tom známom názore, keď už tam nič nie je, nech je tam aspoň bokeh, a to bez urážky, chápem snahu tvoriť aj takéto foto
Chcel som sa ho este opytat ci sa citi na odovzdavanie skusenosti...
 
martinmlm
2022-10-21 18:24:26+02
príspevok od: K1000
Máš to zvládnuté, aj ja k takémuto niečomu smerujem. Už som si Classic Chrome prispôsobit, uložil a veľa ho používam.

Často sa pristihnem, že robím ten istý záber dva-trikrát s rozličnými filmovými simuláciami, takže si asi zapnem Film Simulation Bracketing, nech mi to robí samo.

Vďaka za rady a skúsenosti!
keby si fotil raw+jpg, tak: 1.môžeš priamo vo foťaku z rawu vytvoriť dodatočne všetky film. simulácie.......2. to isté a viac môžeš s programom RAW FILE CONVERTER EX 3.0 od SILKYPIX, ktorý je zdarma a bol vytvorený v spolupráci s FUJI v čase keďy iné programy mali problém so spracovaním fuji rawov.
 
JohnNewton
2022-10-21 18:52:52+02
príspevok od: martinmlm
keby si fotil raw+jpg, tak: 1.môžeš priamo vo foťaku z rawu vytvoriť dodatočne všetky film. simulácie.......2. to isté a viac môžeš s programom RAW FILE CONVERTER EX 3.0 od SILKYPIX, ktorý je zdarma a bol vytvorený v spolupráci s FUJI v čase keďy iné programy mali problém so spracovaním fuji rawov.
Ako hádzať hrach na stenu, presviedčať niekoho že pokiaľ fotografuje pre seba je RAW jeho investícia do kvality, aj pre budúcnosť , najdú si milión výhovoriek prečo to nerobiť ....
 
K1000
2022-10-21 21:05:33+02
príspevok od: martinmlm
keby si fotil raw+jpg, tak: 1.môžeš priamo vo foťaku z rawu vytvoriť dodatočne všetky film. simulácie.......2. to isté a viac môžeš s programom RAW FILE CONVERTER EX 3.0 od SILKYPIX, ktorý je zdarma a bol vytvorený v spolupráci s FUJI v čase keďy iné programy mali problém so spracovaním fuji rawov.
To je samozrejme pravda, vďaka za tip.
 
blahoslav J B Art
2022-10-21 21:42:29+02
príspevok od: K1000
Dobrý deň,

Chcel by som sa dozvedieť ako je to vlastne s tými FujiFilm X "receptami na simuláciu filmov" (Film Simulation Recipes), ale nejako sa neviem dopátrať k vysvetleniu, ktoré by som pochopil.

Na mňa to pôsobí ako obyčajné filtre podobne ako v Photoshope. Čítal som však článok (teraz ho narýchlo neviem nájsť) tvrdiaci, že to nie sú len také hocijaké filtre ako vo Photoshope, ale seriózna, hlboká "color science".

Tak teraz neviem.

Zaujíma ma to preto, lebo fotím rovno do JPEG a fotografie neupravujem, podobne ako tento človek:
https://lifeunintended.com/articles/my-favorite-fujifilm-film-simulation-settings/

Vopred vďaka.

Tu sú ešte nejaké zdroje, ale ani jeden to (pre mňa) zrozumiteľne nevysvetľuje:

https://fujixweekly.com/recipes/

https://www.ivanyolo.com/reviews/photography/5-best-custom-fuji-film-recipes-street-photography/

Pripájam aj jednu fotku s receptom založeným na Classic Chrome, ktorý som si ešte sám v aparáte upravil.
ked Fuji filmove simulacie milujes, ako ja, nie je co riesit

ja som vlastne Fujifilmfil
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()