Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Rollei ATP ISO 32, Adox CMS ISO 20 - vývojka?

transporti686
2012-08-23 16:04:40+02
Ako posledný krok medzi filmami by som chcel vyskúšať Rollei ATP alebo ADOX CMS zvitok. Nechce sa mi moc ísť ale do tých špeci vývojok pre tieto filmy, aj keď je to asi overená cesta. Nemohli by tieto filmy fungovať v delenej vývojke, keďže sú hodne kontrastné? Našiel som na nete celkom slušné výsledky s Rollei ATP v rodinale 1:300, ale kontrast je stále dosť veľký.

http://www.martinzimelka.com/homepage/Blog/Entries/2011/6/24_A_few_words_on_Rollei_ATP_1.1.html
 
transporti686
2012-09-19 19:48:07+02
Rollei ATP 1.1 je doma, darčeky z nemecka prišli No som zvedavý na tento matroš, musím ho otestovať.

http://www.digitaltruth.com/products/rollei_atp.php
 
PeterMarek
2012-09-19 20:20:11+02
príspevok od: transporti686
Ako posledný krok medzi filmami by som chcel vyskúšať Rollei ATP alebo ADOX CMS zvitok. Nechce sa mi moc ísť ale do tých špeci vývojok pre tieto filmy, aj keď je to asi overená cesta. Nemohli by tieto filmy fungovať v delenej vývojke, keďže sú hodne kontrastné? Našiel som na nete celkom slušné výsledky s Rollei ATP v rodinale 1:300, ale kontrast je stále dosť veľký.

http://www.martinzimelka.com/homepage/Blog/Entries/2011/6/24_A_few_words_on_Rollei_ATP_1.1.html
A čo Tanol?
 
transporti686
2012-09-19 20:23:14+02
príspevok od: PeterMarek
A čo Tanol?
si písal, pozeral som to, ak to nepôjde v delenej vývojke, pôjdem do toho alebo RLC alebo aj rollei má nejaký low contrast developer, tú prvú rolku skúsim v delenej, budem to kvedlať veľmo málo a možno aj kratší čas, som zvedavý, asi to bude kontrastné, ale čo človek sám neskúsi, to nemôže vedieť presne
 
keko
2012-09-19 20:54:11+02
Tanol by som mal, ale bol by velmi drahy
 
transporti686
2012-09-19 20:55:56+02
príspevok od: keko
Tanol by som mal, ale bol by velmi drahy
čo znamená drahý a prečo veľmi drahý?
 
PeterMarek
2012-09-19 21:02:30+02
príspevok od: transporti686
čo znamená drahý a prečo veľmi drahý?
Má drahého dodávateľa
 
transporti686
2012-09-19 21:19:22+02
príspevok od: PeterMarek
Má drahého dodávateľa
dodávateľ sa ozval
 
keko
2012-09-19 22:53:34+02
príspevok od: transporti686
dodávateľ sa ozval
Neni to take strasne ... Kontakty na dodavadelov mam, ale vacsinou je to iny segmant v spracovatelskej chemii. Takze kym im vysvetlim o co ide a o ake mnozstvo ide vacsinou to riesim zdruzenymi objednavkami s DODAVATELOM a je mi naozaj fuk, kolko to stoji, staci, ze to chcem.
Tanol je jedna so zavojujucich vyvojok, zalozenych na pyrogallole ci pyrocatechole, vyvolavacoch ktore spina prsty a su zdraviu skodlive v pripade kontaktu s pokozkou.
Mam doma vsetko na individualnu priparavu, ale tanol som si kupil kvoli tomu, aby som si nejako konfrontoval svoje vysledky.
Na tanol som si pockal a ten cas je drahy, nie doprava, ci samotna cena vyrobku
 
keko
2012-09-19 22:58:06+02
Este k otazke sposobu vyvolavania TechnicalPan typu filmov - poradil si sa s Darkroom Cookbook-kom?
 
transporti686
2012-09-19 22:59:58+02
príspevok od: keko
Neni to take strasne ... Kontakty na dodavadelov mam, ale vacsinou je to iny segmant v spracovatelskej chemii. Takze kym im vysvetlim o co ide a o ake mnozstvo ide vacsinou to riesim zdruzenymi objednavkami s DODAVATELOM a je mi naozaj fuk, kolko to stoji, staci, ze to chcem.
Tanol je jedna so zavojujucich vyvojok, zalozenych na pyrogallole ci pyrocatechole, vyvolavacoch ktore spina prsty a su zdraviu skodlive v pripade kontaktu s pokozkou.
Mam doma vsetko na individualnu priparavu, ale tanol som si kupil kvoli tomu, aby som si nejako konfrontoval svoje vysledky.
Na tanol som si pockal a ten cas je drahy, nie doprava, ci samotna cena vyrobku
majú ho aj na macodirecte, tak uvidím, však kúpim aj tam prípadne, skúsim najprv moju srandu a ak nie, tak potom, čítal som ešte že veľmi dobré výsledku so s POTA, musím pozrieť, čo to je za vývojka.....
 
keko
2012-09-19 23:41:41+02
POTA - no to je taka modifikacia - u nas nie su tradicie, nikomu to az tak vela nehovori. Ale ides dobrym smerom.
Este je tu jeden problem, problem vykonatelnosti, teda pozhananim vsetkych chemikalii .. takze si ich kukni fsetky. Aby si si nevyiluzioval nejaku vyvojecku, co nedokazes pozhanat.
 
panpriatel
2012-09-20 00:31:48+02
spolu s ksmaratom sme tento film machali v pyre 510.
kontrast sa znizit dal a podla mna by slo aj viac.
vysledok sa mi pacil.
 
keko
2012-09-20 08:30:26+02
príspevok od: keko
POTA - no to je taka modifikacia - u nas nie su tradicie, nikomu to az tak vela nehovori. Ale ides dobrym smerom.
Este je tu jeden problem, problem vykonatelnosti, teda pozhananim vsetkych chemikalii .. takze si ich kukni fsetky. Aby si si nevyiluzioval nejaku vyvojecku, co nedokazes pozhanat.
Napriklad ten Watter at 185F neviem kde najdes
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()