Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

prvy fotak Pentax K1000 ? a otazky zaciatocnika . . .

lilbunny
2013-01-12 21:38:51+01
Ahoj,
najskor sa ospravedlnujem ze zakladam asi duplikovanu temu ale filmove forum nieje zas tak vyuzivane takze to snad nieje taky problem
Chcem sa s Vami poradit so zaciatkom a vyberom 35mm fotaku, na film som prakticky nefotil iba DSLR a s clonou uzavierkou atd som sa uz zoznamil
Zatial sa mi velmi pozdava Pentax K1000, hlavne koli celkom dobrym ohlasom na webe a aj koli tomu ze to je manual avsak s expozimetrom. Otazka je nakolko je ten expozim. solahlivy a presny ?
Ak by ste mi mohli poradit mozno aj daco ine v podobnej cene a dostupnosti bol by som rad.
Do objektivov sa velmi nevyznam avsak je k nemu Pentax-M 2/50 ale nasiel som aj smc Pentax-M 1.4/50 za fajn cenu ale neviem ci by vobec na ten pentax "pasoval" a ci by som si oproti tomu f2 dako vyraznejsie polepsil.
A aby som nezabudol tak fotil by som hlavne portrety a vsetko okolo toho
Dalej by som este rad vedel ci sa mi oplati si film vyvolavat doma alebo to vsetko nechat na minilab ? Jasneze len cb fotky by som vyvolaval doma a nezvecsoval, tz vyvolany film by som si dal spracovat uz do jedneho labu v brne len neviem ci sa mi to vobec oplati robit doma
Za kazdu radu moc dakujem
 
haplo602
2013-01-12 23:09:20+01
hmm ... mas sony alpha podla udajov v profile ... pozri si nejaky minolta fotak na film, budu ti pasovat objektivy ... taky Dynax 7 je jedna z najlepsich filmovych zrkadloviek co kedy existovala.
 
Ciro
2013-01-12 23:16:13+01
K1000 má dobrú povesť. Treba si pozrieť na pentaxforums.com recenzie fotoaparátov a objektívov. M 50/1.4 je určite lepší. Môj názor je, že keď fotiť na film tak zo všetkým. Vyvolať film nieje problém. Nejaký relatívne blbuvzdorný film ( Ilford FP4+,...) a vývojka. Časom človek získa skúsenosti. Najlepšie informácie na temnakomora.cz. Aj o pozitívnom procese. Fotolab tak na dovolenkové fotky.
Aj tak by som sa orientoval podľa bajonetu na digitálnej zrkadlovke. Ak Sony, tak niečo z http://www.rokkorfiles.com/.
 
lilbunny
2013-01-12 23:27:17+01
Ďakujem vlastne k1000 je taky moj favorit a tu som sa chcel uistit aby som nespravil chybu tym ze ho kupim. a ohladom domaceho spracovania filmu som toho precital uz vela a nevyzera to tak "nemozne" ako som si myslel takze asi ak aj nie hned ale po case sa do toho dostanem
A praveze radsej by som siel do niecoho "ineho" ako mam (sony/minolta) pretoze objektivy by som asi aj tak neprehadzoval s jedneho na druhy a analog chcem pouzivat upne separovane od dig.
a teda este otazka ked film vyvolam doma ako dalej s vyvolanym filmom ? dat "dorobi"/ tlacit do labu alebo skenovat alebo nazvecsovat doma ? hoci zvacsovak nemam a to mi pride uz aj namna dost alchymia
 
irisos
2013-01-13 14:54:37+01
príspevok od: lilbunny
Ahoj,
najskor sa ospravedlnujem ze zakladam asi duplikovanu temu ale filmove forum nieje zas tak vyuzivane takze to snad nieje taky problem
Chcem sa s Vami poradit so zaciatkom a vyberom 35mm fotaku, na film som prakticky nefotil iba DSLR a s clonou uzavierkou atd som sa uz zoznamil
Zatial sa mi velmi pozdava Pentax K1000, hlavne koli celkom dobrym ohlasom na webe a aj koli tomu ze to je manual avsak s expozimetrom. Otazka je nakolko je ten expozim. solahlivy a presny ?
Ak by ste mi mohli poradit mozno aj daco ine v podobnej cene a dostupnosti bol by som rad.
Do objektivov sa velmi nevyznam avsak je k nemu Pentax-M 2/50 ale nasiel som aj smc Pentax-M 1.4/50 za fajn cenu ale neviem ci by vobec na ten pentax "pasoval" a ci by som si oproti tomu f2 dako vyraznejsie polepsil.
A aby som nezabudol tak fotil by som hlavne portrety a vsetko okolo toho
Dalej by som este rad vedel ci sa mi oplati si film vyvolavat doma alebo to vsetko nechat na minilab ? Jasneze len cb fotky by som vyvolaval doma a nezvecsoval, tz vyvolany film by som si dal spracovat uz do jedneho labu v brne len neviem ci sa mi to vobec oplati robit doma
Za kazdu radu moc dakujem
K1000je vynikajuci aparat,je kompletne manualny naucis sa manualne ostrit a fotit s nim je radost a funguje aj bez baterky.proste klasika....
 
lilbunny
2013-01-19 15:45:36+01
Dakujem este raz vsetkym za rady, kupil som teda K1000+50mm f1,4 a je to parada s tym fotit :o)
 
zelovoc
2013-01-28 19:56:16+01
K1000 mam uz zo 2 roky. je to proste pan fotoaparat. tusim ze bol vyrabany cca 20 rokov, neskorsie modely boli vyrabane v cine a maju viac plastovych dielov. ak mas na hranole napis Asahi Pentax mas starsi kvalitnejsi model, ak len Pentax tak mas cinsky. kazdopadne nieje to ziadna katastrofa. neviem v akom mas stave, po case moze odchadzat penove tesnenie proti svetlu, neviem kto to meni v Europe, ale v US to menil jeden pan, bohuzial nedavno ovdovel a dal si pracovnu pauzu. na pentaxforums.com ale najdes riesenie na hocico.

Vela krasnych zazitkov!
 
lilbunny
2013-01-29 17:27:56+01
Ďakujem, mam asahi made in Japan aj objektiv made in japan a podla mojho laickeho pohladu je v super stave. Pan od ktoreho som kupoval tvrdil ze bol sucastou jeho "Pentax zbierky".
Uz mam nachystany aj zvacsovak len cakam na chemiu a pustim sa do vyvolavania
Este si neodpustim napisat ze po pohlade do hladaciku Pentaxu som dslr a200 ani nechytil
a vdaka za tip na pentaxforums.
 
Rudek
2018-02-06 22:18:18+01
príspevok od: zelovoc
K1000 mam uz zo 2 roky. je to proste pan fotoaparat. tusim ze bol vyrabany cca 20 rokov, neskorsie modely boli vyrabane v cine a maju viac plastovych dielov. ak mas na hranole napis Asahi Pentax mas starsi kvalitnejsi model, ak len Pentax tak mas cinsky. kazdopadne nieje to ziadna katastrofa. neviem v akom mas stave, po case moze odchadzat penove tesnenie proti svetlu, neviem kto to meni v Europe, ale v US to menil jeden pan, bohuzial nedavno ovdovel a dal si pracovnu pauzu. na pentaxforums.com ale najdes riesenie na hocico.

Vela krasnych zazitkov!
Menil si niekedy to tesnenie nad zrkadlom? Pytam sa preto, lebo dnes mi prisiel a hned sa mi aj rozpadlo. Mam zenit e a 122 , tam nie je.dik za odpoved
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-02-06 22:35:37+01
príspevok od: Rudek
Menil si niekedy to tesnenie nad zrkadlom? Pytam sa preto, lebo dnes mi prisiel a hned sa mi aj rozpadlo. Mam zenit e a 122 , tam nie je.dik za odpoved
Rozpadanie sa tlmenia zrkadla je po rokoch bezne. Jednoducho zvetra a rozdrobi sa. Nahradne sa samozrejme roky nevyrabaju ale este si chlapkovia, ktory tam vedia dat nejaky ekvivalent. Skus normalne nejaky nezarucny servis, napr. Matunaka. A nech pozrie aj tesnenia na dvierkach.
 
Rudek
2018-02-07 09:19:55+01
príspevok od: Karol Srnec
Rozpadanie sa tlmenia zrkadla je po rokoch bezne. Jednoducho zvetra a rozdrobi sa. Nahradne sa samozrejme roky nevyrabaju ale este si chlapkovia, ktory tam vedia dat nejaky ekvivalent. Skus normalne nejaky nezarucny servis, napr. Matunaka. A nech pozrie aj tesnenia na dvierkach.
Chalani z pentax stranky na fcbk mi pisali, ze tlmi narazy zrkadla, a ze jednemu prasklo, ked tam penu nemal. Objednal som si za 12 dolarov uz vyrobenu nahradu u asahi a skalpel😀co uz, bude to na mne a konecne vyuzijem lupu z lidlu☺☺☺.dik za odpoved
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()