Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

3EHNT-E Ako otvorit zadnu stranu - film

cRot
2013-03-05 20:36:45+01
Zdravim, nasiel som doma tento fotoaparat a netusim ako sa otvara zadna cast fotaku kam vlozim film. Bojim sa ze tam nieco ulomim.. Ma stym niekto skusenosti?

dakujem
 
hall
2013-03-05 20:41:04+01
potiahni nechtom za ťahátko (nájdeš ho na ľavej dolnej strane tela) smerom dole. Zadná stena by potom mala sama odskočiť
 
hall
2013-03-05 20:41:37+01
príspevok od: cRot
Zdravim, nasiel som doma tento fotoaparat a netusim ako sa otvara zadna cast fotaku kam vlozim film. Bojim sa ze tam nieco ulomim.. Ma stym niekto skusenosti?

dakujem
potiahni nechtom za ťahátko (nájdeš ho na ľavej dolnej strane tela) smerom dole. Zadná stena by potom mala sama odskočiť
 
paoravec
2013-03-05 20:44:11+01
príspevok od: cRot
Zdravim, nasiel som doma tento fotoaparat a netusim ako sa otvara zadna cast fotaku kam vlozim film. Bojim sa ze tam nieco ulomim.. Ma stym niekto skusenosti?

dakujem
a nezabudni vyskusat objektiv HELIOS ...... ako kresli !
 
cRot
2013-03-05 20:54:24+01
Super Pani! Dakujem .

paopravec..
Ako vyskusat? nemam tam este film a pravdu povediac, moc si uz nepamatam tu eru s fotoaparatmi na film pretoze som bol dost maly. Budem si to musiet vsetko dostudovat.
Fotak ma na vrchu tri tlacitka na nastavovanie a mam pocit ze to je zlozitejsie ako terajsie zrkadlovky .
 
Emilio
2013-03-05 21:12:36+01
príspevok od: cRot
Super Pani! Dakujem .

paopravec..
Ako vyskusat? nemam tam este film a pravdu povediac, moc si uz nepamatam tu eru s fotoaparatmi na film pretoze som bol dost maly. Budem si to musiet vsetko dostudovat.
Fotak ma na vrchu tri tlacitka na nastavovanie a mam pocit ze to je zlozitejsie ako terajsie zrkadlovky .
Ak tam nemáš ešte film, musíš tomu Heliosu dať štetec, alebo ceruzku a uvidíš ako kreslí . Ale vážne - preštuduj návod, kúp film a skús. Ak je ten fotoaparát v poriadku, budú aj fotky OK. AK nie, oprava sa asi neoplatí, dnes zoženieš kvalitnú filmovú zrkadlovku za ceny o ktorých sa nám nadšeným amatérom ani nesnivalo.
 
seifi
2013-03-05 21:29:40+01
na ľavej strane je cez stred koliesok (meranie expozície) kolík preložený plieškom, ktorý keď odklopíš, tak ním môžeš pretáčať späť film; ten kolík povytiahni hore a je otvorené;
 
paoravec
2013-03-05 21:52:29+01
príspevok od: cRot
Super Pani! Dakujem .

paopravec..
Ako vyskusat? nemam tam este film a pravdu povediac, moc si uz nepamatam tu eru s fotoaparatmi na film pretoze som bol dost maly. Budem si to musiet vsetko dostudovat.
Fotak ma na vrchu tri tlacitka na nastavovanie a mam pocit ze to je zlozitejsie ako terajsie zrkadlovky .
nevidim ake mas teraz ine technicke vybavenie., ak mas nejaky CANON a pod. pozicaj redukciu m42/canon, namontujes na dig.zrkadlovku a bude to okamzite jasne ...... ZENIT moze idist do neba (vacsinou trhal zubky na filme ) a objektiv podla uvazenia mozes pouzivat. "Pevne sklo" je pevne sklo a nie zoooooom.
 
cRot
2013-03-05 23:35:36+01
Mam 650D a urcite vyskusam aj tu redukciu.. V kazdom pripade sa chcem pohrat aj stym ZENITom. Chcem vyskusat to " čaro "
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()