Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

pre film loverov a nielen pre nich

transporti686
transporti686 2013-04-25 09:27:30+02
http://120studio.com/dynamic-range.htm
 
transporti686
2013-04-26 21:15:54+02
Kodak Ektar100

https://plus.google.com/114325678117355564773/posts
 
transporti686
2013-04-28 16:25:54+02
príspevok od: keko
este raz... Ked aj ztmavis digital, nie vsade najdes detaily. Ani z rawu. To je ale vsetko, co ti chcel autor povedat.
Nic v zlom
ahoj kamarát môj, kedy by som ti mohol dať jeden film na skenovačku?
 
keko
2013-04-28 16:40:12+02
príspevok od: transporti686
ahoj kamarát môj, kedy by som ti mohol dať jeden film na skenovačku?
Dnes. A potm stredu a stvrtok.
 
transporti686
2013-04-28 16:46:23+02
príspevok od: keko
Dnes. A potm stredu a stvrtok.
streda by bola good, to je voľno.....
 
keko
2013-04-28 16:59:34+02
príspevok od: transporti686
streda by bola good, to je voľno.....
Ak teda dozijem, rad ta uvidim celeho v analogovom.
 
transporti686
2013-04-28 17:47:34+02
príspevok od: keko
Ak teda dozijem, rad ta uvidim celeho v analogovom.
otestoval som konečne tú broňu s tou 150kou
 
keko
2013-04-28 17:58:55+02
príspevok od: transporti686
otestoval som konečne tú broňu s tou 150kou
Brona je fasa baba...
 
pyrula
2013-04-28 18:26:36+02
chlapci. poculi ste uz o nejakych IM klientoch ako skype, jabber a pod... pripadne email, sukromna posta?
 
keko
2013-04-28 19:18:55+02
príspevok od: pyrula
chlapci. poculi ste uz o nejakych IM klientoch ako skype, jabber a pod... pripadne email, sukromna posta?
MY NIC NETAJIME.
 
transporti686
2013-05-01 23:03:41+02
príspevok od: keko
MY NIC NETAJIME.
ahoj Vlado, mrkni prosím na priložený súbor, je to výrez pri 100percent z toho, čo sme dnes skenovali, čierny pás je podložka, nie je na tom nejaký závoj alebo také niečo? je to Delta 400 v ID11
 
rica
2013-05-02 08:20:42+02
príspevok od: keko
este raz a pomaly... To co zachytis filmom dokazes aj naskenovat. A je toho nepomerne viac, ako to co zachytis do RAW digitalom.
Je uplne nieco ine, ze to, co dokazes skenovanim z filmu dostat len ztazka dokazes zobrazit na monitore, nie to este vytlacit. Ale ked trosku pospekulujes (comu sa hovori rendering) dokazes na fotku dostat vsetko potrebne. Mne osobne sa to nemusi pacit, ale je to tam. Neexistuje ale metoda, ako to jednym stuknutim do RAWu a nslednym laborovanim doma v PC/MAC co i len napodobnit, pretoze tam tie detaily nie su.
Takze ked to odfotis na farebny negativny film, mozes sa dodatocen rozhodnut, ci pri linearnom prevode budes mat detaily vo svetlach, alebo v tienoch. Pri digitale to uz nejde, pretoze ten rozsah zaostava.
Uz tu bolo spomenute, ze rozsah digitalu pre beznu fotografiu staci. Ano, nik neoponuje. Ale nikdy pretym som nepocul tak casto o prepaloch, kym nenastupil digital. Takze to problem bude nie nezriedkavy. A potom je tu oslava nad kazdym zlepsenim "dynamickeho rozsahu". A nabubrale reci, ze digital predbehol film. No ani nahodou.
Pod toto sa podpisujem...
Pred nejakým časom som začal s prefotografovávaním ČB negatívov. Začal som s Canonom 30D. A stále mám pocit, že na tom "skene" negatívu lepšie vytiahnem info z tieňa a svetla ako z rawu tej istej scény fotenej priamo tým istým Canonom...
 
keko
2013-05-02 09:25:17+02
príspevok od: transporti686
ahoj Vlado, mrkni prosím na priložený súbor, je to výrez pri 100percent z toho, čo sme dnes skenovali, čierny pás je podložka, nie je na tom nejaký závoj alebo také niečo? je to Delta 400 v ID11
Mne sa to hned nepacilo, ale neviem.
 
transporti686
2013-05-02 09:38:12+02
príspevok od: keko
Mne sa to hned nepacilo, ale neviem.
je to nejaké divné, neviem, či náhodou niečo s ustalovačom, dal som ilford rapid fixer, ale ten koncentrát z čoho som ho robil bol zavretý asi pol roka v chladničke-nebol nikdy otvorený, ustaloval som to 5 minút, prerušoval som to destilkou
 
keko
2013-05-02 09:53:57+02
príspevok od: transporti686
je to nejaké divné, neviem, či náhodou niečo s ustalovačom, dal som ilford rapid fixer, ale ten koncentrát z čoho som ho robil bol zavretý asi pol roka v chladničke-nebol nikdy otvorený, ustaloval som to 5 minút, prerušoval som to destilkou
Doustallit to mozes kedykolvek. Dokonca aj preustalit (strata detailov tienoch). Ja ustalujem priblizne 2x tolko, co trva odstranenie mliecnej podlozky.
A neda sa to nijako upravit?
 
transporti686
2013-05-02 10:00:13+02
príspevok od: keko
Doustallit to mozes kedykolvek. Dokonca aj preustalit (strata detailov tienoch). Ja ustalujem priblizne 2x tolko, co trva odstranenie mliecnej podlozky.
A neda sa to nijako upravit?
dá, toto bol aj tak testovací film, takže mi to neva, ale som prekvapený, že to takto vyšlo, počuj, keď prerušuješ tak ako dlho prerušuješ a ako to preklápaš vtedy a pri ustaľovaní ako dlho a ako preklápaš? 2x toľko čo trvá odstránenie mliečnej podložky, to znamená koľko?

neviem, či na toto pomôže doústalenie, vývojka bola nová v destilke, prerušenie minútu destilkou, pral som to nejakých 20 minút vo vode z vodovodu, skúsim to prípadne ešte strčiť do ustaľovača, ale pripadá mi, že jedine ten ustaľovač asi tam je chyba, naexponované to nebolo zle
 
keko
2013-05-02 10:16:00+02
príspevok od: transporti686
dá, toto bol aj tak testovací film, takže mi to neva, ale som prekvapený, že to takto vyšlo, počuj, keď prerušuješ tak ako dlho prerušuješ a ako to preklápaš vtedy a pri ustaľovaní ako dlho a ako preklápaš? 2x toľko čo trvá odstránenie mliečnej podložky, to znamená koľko?

neviem, či na toto pomôže doústalenie, vývojka bola nová v destilke, prerušenie minútu destilkou, pral som to nejakých 20 minút vo vode z vodovodu, skúsim to prípadne ešte strčiť do ustaľovača, ale pripadá mi, že jedine ten ustaľovač asi tam je chyba, naexponované to nebolo zle
Pri vyvolavani si striehnem cas, teplotu a pohyb vo vyvojke. Na ostatne som chrapun. Destilku nepouzivam ani v pripade vyvojky. Ustalovanie je naozaj zavisle od veku a vycerpanost iustalovaca. Kym zmizne mliecna farba ubhnu tri-styri minuty a potom este raz tolko. Zakvedlam, pocas ustalovania mozno 4x.
Vies, ze uprednostnujem filmy Kodak a TriX mam z nich najradsej. Tento film je ale haklivy na spravne ustalenie a to prejavuje ruzovou farbou podlozky. Ziaden problem, iba film naznaci, ze nebolo vsetko uplne 100%. Vtedy sa ustaluje az do uplnej straty ruzoveho nadychu a vymiena sa ustalovac za novy. Pouzivam neutralny ustalovac Kodak Flexicolor C-41. Je ekologicky, nesmrdi, mam ho v koncetrate, cena je este prijatelna. Kedze prerusujem studenou vodou z vodovodu a riadnym potrasenim asi 1 minutu, nejaky (minimaln) prenos nizkeho pH do takto hakliveho ustalovaca tam je, takze nikdy nejdem na doraz zivotnosti ustallovaca.
Fotim striedmo a aj ked ani mne nikdy nie je luto stlacit spust (citovany Karol Srnec), este sa mi nestalo, aby som v pollitri ustalovaca ustalil viac, ako 4 filmy. Jednoducho za 4 mesiace uz zabudnem, v ktorej flasi a kedy som si ustalovac zarobil.
 
transporti686
2013-05-02 10:23:02+02
príspevok od: keko
Pri vyvolavani si striehnem cas, teplotu a pohyb vo vyvojke. Na ostatne som chrapun. Destilku nepouzivam ani v pripade vyvojky. Ustalovanie je naozaj zavisle od veku a vycerpanost iustalovaca. Kym zmizne mliecna farba ubhnu tri-styri minuty a potom este raz tolko. Zakvedlam, pocas ustalovania mozno 4x.
Vies, ze uprednostnujem filmy Kodak a TriX mam z nich najradsej. Tento film je ale haklivy na spravne ustalenie a to prejavuje ruzovou farbou podlozky. Ziaden problem, iba film naznaci, ze nebolo vsetko uplne 100%. Vtedy sa ustaluje az do uplnej straty ruzoveho nadychu a vymiena sa ustalovac za novy. Pouzivam neutralny ustalovac Kodak Flexicolor C-41. Je ekologicky, nesmrdi, mam ho v koncetrate, cena je este prijatelna. Kedze prerusujem studenou vodou z vodovodu a riadnym potrasenim asi 1 minutu, nejaky (minimaln) prenos nizkeho pH do takto hakliveho ustalovaca tam je, takze nikdy nejdem na doraz zivotnosti ustallovaca.
Fotim striedmo a aj ked ani mne nikdy nie je luto stlacit spust (citovany Karol Srnec), este sa mi nestalo, aby som v pollitri ustalovaca ustalil viac, ako 4 filmy. Jednoducho za 4 mesiace uz zabudnem, v ktorej flasi a kedy som si ustalovac zarobil.
ten neutrálny ustalovač sa dá niekde zohnať? lebo všetky tie rapidy sú kyslé, ten ustalovač bol novo zarobený, ale hovorím, pol roka bol od nova zavretý v chladničke, lebo som nefotil, skúsim na to prerušenie používať normálnu vodu z vodovodu, skúsim ten film ešteraz dať do ustaľovača, čo to spraví.
 
polal
2013-05-02 13:17:53+02
Prerusujem ilfostopom 10s, potom riadne preprat vodou z vodovodu a potom ustalovac presne podla navodu, presne teploty +-0,1 °C. Aj vyvojka aj ustalovac s destilkou a vzdy vsetko ok. Skusal som viacere recepty z

http://filmdev.org/

a vsetko bolo v poriadku. Ustalovanie by som nepodcenoval, lebo je rovnako dolezite ako vyvojka.
 
transporti686
2013-05-02 13:26:27+02
príspevok od: polal
Prerusujem ilfostopom 10s, potom riadne preprat vodou z vodovodu a potom ustalovac presne podla navodu, presne teploty +-0,1 °C. Aj vyvojka aj ustalovac s destilkou a vzdy vsetko ok. Skusal som viacere recepty z

http://filmdev.org/

a vsetko bolo v poriadku. Ustalovanie by som nepodcenoval, lebo je rovnako dolezite ako vyvojka.
no je nemám štastie na tie Ilfordy, 100vku som fotil a volal v perceptole 1+1 a všetko ok, Pan F Plus mi vyšiel zle, nakoniec som zistil, že film bol zlý-asi skladovanie a táto 400vka v ID11 1+1 mi vyšla nie dobre, inak zatiaľ všetko v pohode
 
polal
2013-05-02 13:40:23+02
iflford som robil v ID11 stock aj R09 1:100 a v pohode, trosku mensi kontrast ale to bolo skor svetlom pri foteni. Este stale len skusam a ucim sa.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()