Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Záchrana 35 mm filmu a skladovanie

dajopajo
2013-05-04 19:02:48+02
Ahojte, potrebujem poradit ohladom moznej/nemoznej zachrany filmu, nasiel som ho po stahovani v pivnici v povodnej obalke kde je nastrihany po asi 4 snimkoch, ale pravdepodobne niekto nieco nastriekal na veci a obalka navlhla a pasy filmu sa zlepili dokopy, da sa to este zachranit? aby to bolo mozne zoskenovat a potom hosi aj vyhodit? A este nieco, ako spravne skladovat taketo filmy? aby sa neznehodnotili?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-05-04 19:25:28+02
Filmy daj jednoducho do vody, v nej sa peru po vyvolani. Kludne pridaj aj kvapku saponatu. Na filmy sa v specializovanych predajnach predavaju zakladacie listy, ktore su vyrobene z takych materialov aby neposkodili film ani pri dlhodobom skladovani.
 
DodoFot
2013-05-04 20:07:38+02
príspevok od: dajopajo
Ahojte, potrebujem poradit ohladom moznej/nemoznej zachrany filmu, nasiel som ho po stahovani v pivnici v povodnej obalke kde je nastrihany po asi 4 snimkoch, ale pravdepodobne niekto nieco nastriekal na veci a obalka navlhla a pasy filmu sa zlepili dokopy, da sa to este zachranit? aby to bolo mozne zoskenovat a potom hosi aj vyhodit? A este nieco, ako spravne skladovat taketo filmy? aby sa neznehodnotili?
nechaj odmocit vo vode, oplachni destilkou, nepouzivaj stieracie klieste na filmy
 
rickshow
2013-05-04 20:10:40+02
presne tak...kedysi dávno...bol som skenerista v jedno grafickom štúdiu mi spadol jediný diák, ktorý mal autor na reklamné účely do čaju, ktorý som mal na stole pri bubnovom skeneri...rýchlo som to šupol do vody, pridal JAR, napenil, opláchol a potom pekne vysušil... ale som sa vtedy riadne spotil...
 
araf1
2013-05-04 20:52:54+02
Nechaj plátky kľudne vymývať pod slabým (!) prúdom vody kľudne pol hodinu, aby sa vymila látka ktorá sa tam dostala a spôsobila zlepenie. Až na koniec prepláchni v slabom roztoku zmáčadla ( v núdzi jar)- pozor nemalo by to peniť a potom to vyves zvisle aby to vyschlo. Namiesto posledného kúpeľa môžeš použiť aj denaturovaný lieh a potom zavesiť
 
keko
2013-05-04 20:53:50+02
príspevok od: dajopajo
Ahojte, potrebujem poradit ohladom moznej/nemoznej zachrany filmu, nasiel som ho po stahovani v pivnici v povodnej obalke kde je nastrihany po asi 4 snimkoch, ale pravdepodobne niekto nieco nastriekal na veci a obalka navlhla a pasy filmu sa zlepili dokopy, da sa to este zachranit? aby to bolo mozne zoskenovat a potom hosi aj vyhodit? A este nieco, ako spravne skladovat taketo filmy? aby sa neznehodnotili?
Drzim ti place...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-05-05 07:46:55+02
príspevok od: keko
Drzim ti place...
 
dajopajo
2013-05-06 06:40:04+02
vdaka vsetkym, odlahlo mi, kedze cas sa vratit neda! a nafotit znova
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()