Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Kam poslat film na vyvolanie

Lubitelweb
2013-11-27 18:54:02+01
Zdravim, obcas za mnou chodia zakaznici s filmami a chcu ich dat vyvolat.
Hladam teda fotolab, alebo kohokolvek, komu by som film poslal v obalke a vratil by sa mi chemicky spracovany. Nic viac s nim robit netreba.
Nikto v meste chemicke spracovanie sam nerobi, su tu sice zberne fotolab.sk, ale nechcu brat film na spracovanie bez vyvolania fotiek.
Tym padom mi je jedno, kde na Slovensku to bude. Postu mam hned vedla prevadzky, takze je to pre mna najjednoduchsie.
Sam by som sa do toho sice rad pustil, ale momentalne nemam cas si to vsetko studovat (vyzera to dost zlozito pri farebnych filmoch a pri kazdom filme to je asi inak) a aj keby som mal, musel by som nabrat susenosti, kym by som to riskol na cudzom filme.

Vopred dakujem za rady.
 
total empty
2013-11-28 15:12:12+01
príspevok od: Lubitelweb
Zdravim, obcas za mnou chodia zakaznici s filmami a chcu ich dat vyvolat.
Hladam teda fotolab, alebo kohokolvek, komu by som film poslal v obalke a vratil by sa mi chemicky spracovany. Nic viac s nim robit netreba.
Nikto v meste chemicke spracovanie sam nerobi, su tu sice zberne fotolab.sk, ale nechcu brat film na spracovanie bez vyvolania fotiek.
Tym padom mi je jedno, kde na Slovensku to bude. Postu mam hned vedla prevadzky, takze je to pre mna najjednoduchsie.
Sam by som sa do toho sice rad pustil, ale momentalne nemam cas si to vsetko studovat (vyzera to dost zlozito pri farebnych filmoch a pri kazdom filme to je asi inak) a aj keby som mal, musel by som nabrat susenosti, kym by som to riskol na cudzom filme.

Vopred dakujem za rady.
Biznis je biznis
A taký digi sken na cedečku by sa hodil,tak by to nebolo výhodné?
 
sherpa
2013-11-28 17:13:43+01
fotolab skenuje fotky a nie film.....aspon taka moja skusenost. a fotky zaprasene ako z snpcka....
 
transporti686
2013-11-30 12:10:47+01
príspevok od: Lubitelweb
Zdravim, obcas za mnou chodia zakaznici s filmami a chcu ich dat vyvolat.
Hladam teda fotolab, alebo kohokolvek, komu by som film poslal v obalke a vratil by sa mi chemicky spracovany. Nic viac s nim robit netreba.
Nikto v meste chemicke spracovanie sam nerobi, su tu sice zberne fotolab.sk, ale nechcu brat film na spracovanie bez vyvolania fotiek.
Tym padom mi je jedno, kde na Slovensku to bude. Postu mam hned vedla prevadzky, takze je to pre mna najjednoduchsie.
Sam by som sa do toho sice rad pustil, ale momentalne nemam cas si to vsetko studovat (vyzera to dost zlozito pri farebnych filmoch a pri kazdom filme to je asi inak) a aj keby som mal, musel by som nabrat susenosti, kym by som to riskol na cudzom filme.

Vopred dakujem za rady.
Na farebných filmoch, to nie je celkom sranda, proces vyvolania je náročnejší ako pri čb filmoch, čb filmy sa kľudne dajú aj doma.

Ak ti to pomôže, tak ti viem dať kontakt na pána, čo ma fotolab v BA a vyvoláva aj farebné negatívy, farebné diáky nie, aj skenuje atď.....či by mal záujem aj ty, to už by bol Váš biznis.
 
Lubitelweb
2013-12-04 09:22:30+01
príspevok od: total empty
Biznis je biznis
A taký digi sken na cedečku by sa hodil,tak by to nebolo výhodné?
skenovat si to viem sam, pripadne ak by bola dobra ponuka, tak by som to nechal na lab. mne je to v podstate jedno... kazdopadne je to dost od temy.
 
Lubitelweb
2013-12-04 09:25:07+01
príspevok od: transporti686
Na farebných filmoch, to nie je celkom sranda, proces vyvolania je náročnejší ako pri čb filmoch, čb filmy sa kľudne dajú aj doma.

Ak ti to pomôže, tak ti viem dať kontakt na pána, čo ma fotolab v BA a vyvoláva aj farebné negatívy, farebné diáky nie, aj skenuje atď.....či by mal záujem aj ty, to už by bol Váš biznis.
za kontakt budem rad. uvidi sa, ake budu podmienky. Ocakaval som, ze to bude jednoducho riesitelna blbost, ale nevyzera to tak.
 
Martin Školiak
2013-12-04 13:22:17+01
príspevok od: Lubitelweb
za kontakt budem rad. uvidi sa, ake budu podmienky. Ocakaval som, ze to bude jednoducho riesitelna blbost, ale nevyzera to tak.
No neviem odkiaľ si ale u nás v BB v ktoromkoľvek minilabe do ktorého prídem a poviem že chcem len vyvolať a nastrihať tak mi to spravia. V KKCompany v dolnej ulici dokonca do pol hodiny. Kľudne im zavolaj a dohodni sa. +421484123569. Ale podľa mňa je to hlúposť negatívy posielať niekde do iného mesta však sa ti to strašne predraží. Zrejme personál v minilaboch v tvojom meste nie je veľmi obchodne založený. Čiernobiele filmy by som do minilabu vyvolávať nedával, tie len doma. A diapozitívy ti vyvolá na Slovensku už len táto firma http://www.expresfoto.sk/
 
tomis.ales
2013-12-04 16:09:03+01
príspevok od: Martin Školiak
No neviem odkiaľ si ale u nás v BB v ktoromkoľvek minilabe do ktorého prídem a poviem že chcem len vyvolať a nastrihať tak mi to spravia. V KKCompany v dolnej ulici dokonca do pol hodiny. Kľudne im zavolaj a dohodni sa. +421484123569. Ale podľa mňa je to hlúposť negatívy posielať niekde do iného mesta však sa ti to strašne predraží. Zrejme personál v minilaboch v tvojom meste nie je veľmi obchodne založený. Čiernobiele filmy by som do minilabu vyvolávať nedával, tie len doma. A diapozitívy ti vyvolá na Slovensku už len táto firma http://www.expresfoto.sk/
Diky za info, toto som hladal aj ja.
 
Lubitelweb
2013-12-05 07:23:49+01
príspevok od: Martin Školiak
No neviem odkiaľ si ale u nás v BB v ktoromkoľvek minilabe do ktorého prídem a poviem že chcem len vyvolať a nastrihať tak mi to spravia. V KKCompany v dolnej ulici dokonca do pol hodiny. Kľudne im zavolaj a dohodni sa. +421484123569. Ale podľa mňa je to hlúposť negatívy posielať niekde do iného mesta však sa ti to strašne predraží. Zrejme personál v minilaboch v tvojom meste nie je veľmi obchodne založený. Čiernobiele filmy by som do minilabu vyvolávať nedával, tie len doma. A diapozitívy ti vyvolá na Slovensku už len táto firma http://www.expresfoto.sk/
budem sam seba citovat:
"Nikto v meste chemicke spracovanie sam nerobi, su tu sice zberne fotolab.sk, ale nechcu brat film na spracovanie bez vyvolania fotiek."
Najviac zamerany na foto som v malom meste s asi 15tis. obyvytelmi teda ja. za pol roka sa prislo s nevyvolanym filmom informovat asi 5 ludi, takze na riesenie vlastnej techniky to nie je. V zberni Fotolab.sk je vyvolanie filmu s vyrobou 25 fotografií 15eur, co je tragedia.
 
Martin Školiak
2013-12-05 09:09:01+01
Skús ten KKcompany v BB teda, ale počítaj s tým že vyvolanie s poštovným a balným vyjde možno aj na 7-8 euro. http://www.kkcompany.sk/index.php/prevadzky/prevadzka-banska-bystrica .
Každý seriózny minilab vo väčšom meste by to mal spraviť, teda taký čo vyvoláva filmy(fotolab.sk sú len zberne nie lab). Radšej pošli tých 5 ľudí s filmom do väčšieho mesta.
 
jan.zitniak
2019-01-30 12:46:08+01
Vedeli by ste mi odporučiť, kde v Bratislave vyvolať kinofilm, príp. zvitkový film, príp. aj sken?
 
michaldudik
2019-01-30 13:10:16+01
skycolor pri hlavnom namesti. CB skeny fajn, s farebnymi som mal rozne skusenosti. raz som bol spokojny raz vobec, a lepsie vysledky som spravil doma na lacnom flatbede. Vyvolavaju aj skenuju aj v kodak expres stankoch, napr. v tescu lamac. Ale ak odporucit, tak asi ten skycolor.
 
mirosz
2019-01-30 14:35:33+01
Tiez odporucam skycolorfoto.
Este je aj tento labak, ale zatial som neskusal:
https://filmlabak.wixsite.com/filmlabakbratislava
 
marianr
2019-01-30 15:33:39+01
Skycolor, personál vie čo robí.
 
mirosz
2019-01-30 15:47:43+01
príspevok od: marianr
Skycolor, personál vie čo robí.
Akurat ze ked som daval vyvolat zvitkovu 220ku film tak si zauctovali 2x vyvolanie...lebo ich pristroj nevedel pochopit ze to nieje klasicka 120ka ale 2x taka dlha 220ka.
Nechcel som sa natahovat s nimi, preco by som mal platit 2 vyvolania, ked davam vyvolat jeden film, len kvoli tomu ze ich stroj to nechape...
Ved na klasicky kinofilm sa da napratat aj 39 fotiek aj viac, nie len 36, a stale platim iba jedno vyvolanie, nie 2.... Co uz.
 
jan.zitniak
2019-01-31 07:01:27+01
Všetkým vďaka za tipy.
 
jan.zitniak
2019-02-08 05:58:14+01
Skycolor som vyskúšal a zatiaľ musím povedať, že som veľmi spokojný.
 
irisos
2019-06-18 17:17:39+02
zdravim pozna dakto filmlabak.potrebujem pravidelny servis zvitkovych filmov/C-41/ v bratislave.poznam skycolor foto a aupark.dik
 
bluesundown
2019-06-19 11:30:13+02
ahoj, roky pouzivam oba aj aupark aj v centre. henten Filmlabak vyzera amatersky a nedal by som tam film. Vyzera to ze dotycny si kupil nejake stare Jobo a placha to niekde v kupelni
 
martin_kol
2019-10-09 20:04:26+02
príspevok od: irisos
zdravim pozna dakto filmlabak.potrebujem pravidelny servis zvitkovych filmov/C-41/ v bratislave.poznam skycolor foto a aupark.dik
cau, ja som si u nich zacal vyvolavat farebne zvitkove aj 35mm filmy a som velmi spokojny. Co sa tyka skenov, na kinofilm pouzivaju Noritsu skener, ako maju v Sky color foto a na stredny format mali predtym epson 850, ale uz maju Fuji SP3000 a tym padom sa to diametralne zlepsilo. Najviac sa mi vsak paci pristup toho chalana, je fotograf a vyzna sa a vzdy poradi. A este to, ako zaobchadza s filmami. Vzdy su perfektne ciste a bez odtlackov a prachu. Treba vyskusat a porovnat s inymi.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()