Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Batéria na Canon Canonet 28

Paldo2632
2018-03-15 15:54:07+01
Dobrý deň. Chcel by som Vás požiadať o radu. Kúpil som si Canon Canonet 28 no zistil som že pre správne fungovanie expozimetra tam je potrebná batéria 1.35V ktorá už nieje v obchodoch dostupná. Čítal som nejaké anglicke fóra no som s toho ešte viacej popletený. Tu na slovensku sa dajú kúpiť 1.5v alebo 1.55V batérie no expozimeter potom nefunguje správne. Dajú sa kúpiť aj adaptéry na znizenie voltov na 1.35 ale sú pomerne dosť drahé. Ak by ste mi vedeli nejako poradiť čo spraviť na redukciu alebo dat 1.5 v batériu a niečo nastaviť na foťáku bol by som vám velmi vďačný.
 
mirosz
2018-03-15 16:37:14+01
príspevok od: Paldo2632
Dobrý deň. Chcel by som Vás požiadať o radu. Kúpil som si Canon Canonet 28 no zistil som že pre správne fungovanie expozimetra tam je potrebná batéria 1.35V ktorá už nieje v obchodoch dostupná. Čítal som nejaké anglicke fóra no som s toho ešte viacej popletený. Tu na slovensku sa dajú kúpiť 1.5v alebo 1.55V batérie no expozimeter potom nefunguje správne. Dajú sa kúpiť aj adaptéry na znizenie voltov na 1.35 ale sú pomerne dosť drahé. Ak by ste mi vedeli nejako poradiť čo spraviť na redukciu alebo dat 1.5 v batériu a niečo nastaviť na foťáku bol by som vám velmi vďačný.
Daju sa kupit 1.45 voltove baterky do nasluchadiel. Su to tzv zinc-air baterky. Budes blizsie k 1.35V a pripadne dat testovy film a uvidis ci podexponovava. Ak ano kompenzovat...Ale neviem aku maju tie batky vydrz...
 
Paldo2632
2018-03-16 20:04:30+01
príspevok od: mirosz
Daju sa kupit 1.45 voltove baterky do nasluchadiel. Su to tzv zinc-air baterky. Budes blizsie k 1.35V a pripadne dat testovy film a uvidis ci podexponovava. Ak ano kompenzovat...Ale neviem aku maju tie batky vydrz...
Nevedel by si mi poradit ako to kompenzovať lebo naozaj som s toho popleteny a nechcem urobit nieco zle
 
Paulie
2018-03-16 20:40:57+01
Na ten adapter sa vykašli, je tam iba jedna schottkyho dióda za cca 6 centov.
Kúpiš ju v hociktorom obchode s el. súčiastkami. Ja som zapojil 2 či 3ks BAT43 do série s batériou v priepustnom smere. Odporúčam zakúpiť viac kusov týchto diód a kombináciou nastaviť požadované napätie pomocou multimetra.
 
mirosz
2018-03-16 20:51:18+01
príspevok od: Paldo2632
Nevedel by si mi poradit ako to kompenzovať lebo naozaj som s toho popleteny a nechcem urobit nieco zle
Neviem ako funguje Canonet 28. Ci je to automat, alebo mozes fotit aj v plne manualnom rezime. Ak sa nemylim, silnejsia baterka oproti takej, ako tam ma byt, zvykne sposobit to, ze fotak podexponuje - fotky su tmave.
V takom pripade sa to da oklamat, ze ak ti fotak povie ze za danych nastaveni bude fotka trochu preexponovana, tak ho ignoruj
Alebo nastav ine ISO filmu nez naozaj ma - nizsie, napr namiesto 400 daj 200 a v tom pripade posluchaj expozimeter fotaku.
Ak je to automat, tak asi jedine nastavit nizsie ISO nez film naozaj ma.
Mozem sa ale mylit, preto hovorim, treba obetovat nejaky film a skusit co bude fotak robit. Daj do neho nejaku lacnejsiu Fomu a obetuj ju a uvidis... Ono ciernobiely film je dost tolerantny.
 
Paulie
2018-03-16 20:51:59+01
...a aby som nezabudol, celá úprava je urobená priamo vo foťáku pri držiaku batérie.
 
joschua
2018-03-17 01:52:44+01
wein cell px675 replacement battery. Da sa kupit na ebay cena 6 libier
 
belco
2018-03-17 09:43:06+01
Urob tak ako ti radia. Bud pouzijes sc 1,5V baterku, priadne to mozes zapojit cez schottkyho diodu, kde by si sa mal dostat zhruba na 1,37 V. Ten typ teraz presne neviem. Pripadne nastav nizsie ISO ako mas na filme. Ja mam Minoltu Hi-matic F - pozivam dve SR44 baterky a nastavujem nizsie ISO napr. 400ku dam ako 320 alebo 200. Film ma dostatocnu expozicnu pruznost, aby tieto drobne rozdiely v expoziici bez problemov vykryl, zatial som nemal problem s expoziciou ani vo farbe ani na čb filme.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()