Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Aký fotoaparát na 6x6 alebo na iný zvitkový formát...

Jozef Peniak
Jozef Peniak redakcia ephoto.sk 2011-01-17 12:25:16+01
Zase sa mi pokazil P-Six.. kazí sa tak po 2-3 filmoch a už sa mi ho neche dať do opravy ktorý stojí toľko ako celý foťák, chcem sa opýtať aký iný prístroj / model by ste mi odporučili.

Každopádne žiaden hasselblad ani nič podobne mega drahé, ideálne telo s 80mm F2,8 objektívom podľa možnsoti do 100 Eur, nemusi mať ani expozimeter...
 
noik
ocenenie redakciou 2011-01-18 06:53:38+01
príspevok od: javelin
Výborný stredoformáť bol aj Pentax 645....neviem ako sa pohybuje bazárová cena ...no ja som radšej za viac peňazí a viac muziky.....všetko len nie Kijev....
nuz...tak ja som mal stastie... mne fungiiruje bezproblemovo...aj ked momentalne viac vyuzivam rollei... je to asi otazka co chytim do ruky... a tot v sobotu som zas cosi cvakol na lomo...ide len o cas, ze kedy to uvidi svetlo sveta
 
noik
ocenenie redakciou 2011-01-18 06:57:02+01
príspevok od: panpriatel
Ja som zdedil po mame 2 p.six. Jeden je uplne super aj po vsetkych rokoch neroby problemy. Zasa s nim az tak nefotim. Flexarety maju velmi cudne riesene zaostrovanie podla mna.(ja mam teraz doma jeden kus(cislo 5) co som dostal na narodeniny ktory ma ostrenie este aj zatuhnute a snazim sa ho vycistit... tazko to ide.) A ono charakteristicke mäkšie podanie obrazu. Nemusi to byt na skodu ale su ludia co sa zenu za ostrostou preostrou. Inak ta mamiya c330 co som vyssie pisal ta nelaka? Keby som chcel investovat do TLR tak bude nejakehy krasny rollei alebo ta mamca. Mal som moznost si osahat a to je mega stroj. Ak je 6x6 podmienkou a nechybali by mi peniaze tak po nicom inom nesiaham.
rollei je mnamka...suhlasim
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2011-01-18 10:11:23+01
príspevok od: noik
nuz...tak ja som mal stastie... mne fungiiruje bezproblemovo...aj ked momentalne viac vyuzivam rollei... je to asi otazka co chytim do ruky... a tot v sobotu som zas cosi cvakol na lomo...ide len o cas, ze kedy to uvidi svetlo sveta
uz
 
planco
2011-01-20 15:16:11+01
viem ze to sem az tak nepatri, ale ak ma niekto zaujem o Psestku jednu doma mam s carl zeiss 80mm f/2.8... funkcna v dobrom stave mozte mi napisat..
 
hasti1
2011-01-25 15:05:33+01
príspevok od: Stratený Stano
Nuž, ja občas ešte tiež vytiahnem P-six a mám s ním nafotených stovky zvitkov a ide ako hodinky - takže ja by som ti opäť odporučil P-six...
Keďže sa tvoj kazí, asi ani oprava nebude mať význam a preto by som skúsil poobzerať sa po bazároch po nejakom zachovalom...
P-six bol najkazovejsi fotak na zvitkac aky , kedy bol vyrobeny.
Dobra alternativa je kijev 88 ale aj v tomto pripade je dolezite starostlivo vyberat.
Skus obchody s komisionalnym predajom, kde ti mozu aj poradit a predviest nieco z toho co maju.
 
hasti1
2011-01-25 15:12:03+01
príspevok od: noik
zavisi od datumu vyroby...rusaci to maju na zavit (aspon ja ho este mam)...ale prave neskor robili presne bajonet z P sestky...
ak mas zaujem on, da sa napisat sprava predavajucemu...mal by odpisat... v tom popise na ebay to neviem najs
Na ukrajine jeden manik repasuje stare zasoby z fabriky a vola to ARAX.
jeden mam a okrem odlepujucej sa kozenky funguje v celku velmi dobre.
Jeho cena sa vsak pohybuje niekde okolo 500-600 €
 
hasti1
2011-01-25 15:16:31+01
http://araxfoto.com/ skus si to pozriet.
 
haplo602
2011-01-25 15:42:00+01
príspevok od: hasti1
Na ukrajine jeden manik repasuje stare zasoby z fabriky a vola to ARAX.
jeden mam a okrem odlepujucej sa kozenky funguje v celku velmi dobre.
Jeho cena sa vsak pohybuje niekde okolo 500-600 €
500-600e je uz cena na Bronicu
 
dmedia
2011-01-25 15:45:12+01
Nie je pravda, ze PSix je najkazovejsi fotak, problem je v niecom inom. Mam doma este tri tela(celkovo preslo cezo mna asi 10), ani jedno nehapruje, okrem jedneho kde robi problem 1/125 cas. Problem je v nespravnom uzivani, pokial sa nedodrzuje par zasad, tak okamzite zacne robit problem s prekryvanim snimkov, takze ked chytis po takomto majitelovi kus je zle.

Pri natahovani musis plynule natiahnut a do konca, inac je zle, ked tymto sposobom uzivas nieje problem, troska cviku a je vystarane. Zaroven sa robil taky vymedzovaci kruzok, ktory ked pouzivam, roky som nemal problem.
Ked kupujes od ruky lahko zistis ci je vadny ci nie, natahas skusobny zvytok, na 13-stom zabere si das B cas, das dole objektiv, stlacis spust a ked vidis cca 1/2 az 2/3 snimku este film, tak je to ok.
ked vidis viac filmu alebo nic, tak prekryva alebo mas velke medzery, ten neber.
 
dmedia
2011-01-25 15:48:30+01
A este prirodzena vlastnost je tuhnutie vazeliny v uzavierke pri minusoch pod -5C, teda neda sa uzivat v tazsich podmienkach. ale ked o tom vies...
 
panpriatel
2011-01-25 20:00:46+01
Ja som pocul praveze o kievoch 88 ze su najkazovejsie. Ale myslim ze je to tak ako s pentaconmi.
V kazdom pripade na pentacon six foti ovela viac ludi co poznam a nestazuje si. Na kiev, arax, zenith, kopie hassiho som pocul dost vela negativnych hodnoteni.
Moj nazor podla toho co som pocul od ludi (nerobyl som ziadne seriozne testovanie samozrejme...) je taky ze medzi kievami 88, araxami zenithami sa najde par kuskov ktore su v pohode. A medzi pentaconmi six sa najde par kuskov ktore su bud dodrbane zlym zachadzanim alebo proste nepodarene.
Nuz a to s tou vazelinou je svata pravda. Hned s prvym filmom sa mi to stalo co som nim prehnal. Ale zo zasady som ho len musel vythahnut von, chvilku nechat v teple a uz fici v pohode.
 
drummer54
2011-01-25 20:55:28+01
dalsi priaznivec stredoformatu, aj ked ja ho zatial nevlastnim, ale z toho com som pocital mi vychadza dobre Pentax 67ii, alebo Pentax 645, len ta cena asi nebude taka ako si predstavujes, a potom aj Mamyia 645, no ale to uz sa cenovo blizi k Hasselbladu 503 cw, Kiev su vraj dost kazove, tak asi ten P-Six v tej cenovej relacii, len treba natrafit na dobry a zachovaly kus.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()