Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Preprava lietadlom

stevehood
2011-02-11 19:38:53+01
Zdravím,mám zopár otázok,ohladom prepravy lietadlom.

Počul som, že vraj ten rentgen na letisku spáli filmy,a existuje na to nejaký protirontgonovy obal,ale nejak to neviem vygoogliť,neviete o tom niečo? Ako prepraviť filmy(asi 20-30) ? Čítal som,že tak ISO 100 200 to prežiju aj bez obalu,ale bral by som aj nejaké 400ky,a určite nechcem nič riskovať. Určite by som ich dával do príručnej,ale len tak ich tam nahádzať...no neviem neviem.

A nepoškodzuje ten retngen nejakým spôsobom foťák(analogovy)? Napr. také TTLmeranie,alebo prost neviem,nemá to žiadny vplyv?


Čaká ma 4mesačná cesta,a fotenie bude samozrejmosťou,aj keď sa trocha bojím krádeže,no najprv by som rád vyriešil,ako bezpečne prepraviť filmy.

Ďakujem
 
philips
2011-02-11 19:43:04+01
ahoj, osobne nemam skusenost, ale na ephoto slovakia co tam jeden pan cestovatel mal prednasku, nespomeniem si na meno, hovoril, ze on ked cestuje takto, tak ze poziada o individualnu prehliadku ci take daco, ked to nejde cez rentgen, len neviem ci vtedy netreba vsetko povykladat alebo ako to je.
 
klm16
2011-02-11 19:49:16+01
Jiri Kolbaba a je to naozaj pan Fotograf ....
Podla jeho slov to bol niekedy dost problem, kedze nosi velke mnozstvo filmov...
 
mllpo
2011-02-11 19:53:03+01
ja som filmovy fotak aj s materialom bezne pustal cez kontrolu a nikdy ziadny problem...
 
stevehood
2011-02-11 20:45:18+01
No veď toto...a dopočul som sa že niekde s tým mali dosť problém keď si to chcel dať zvlášť a tie filmy sa im nepozdávali...a nerád by som riskoval
 
falco.tinnunculus
2011-02-11 20:51:56+01
vraj zalezi na tom,ci maju nejaky novsi, silnejsi druh RTG
http://www.kodak.com/global/en/service/tib/tib5201.shtml
 
PeCh
2011-02-11 22:40:08+01
Trocha off-topic príspevok, keďže sa neviaže na analóg, ale na digitál:

Pred vyše polrokom som prestupoval z jedného lietadla na druhé na letisku v Mníchove. Napriek tomu, že som prešiel na predchádzajúcom letisku kontrolou, tak po tom, čo mi prešla zrkadlovka röntgenom, tak mi ju kázali vybaliť a chceli vidieť, či je funkčná, musel som urobiť testovaciu fotku. Chcem tým povedať len to, že na letisku strácaš slobodu a môžu od teba požadovať čokoľvek. Samozrejme, je to zriedkavé, ale lepšie je nikoho nenaštvať a usmievať sa.
 
keko
2011-02-12 19:08:12+01
Vacsian RTG velmi neublizi (ved kinofilm je vlastne v hrubom ocelovom obale), ale ak ide o drahy film, ktory som precizne exponoval, no asi by som nechcel, aby mi RTG posunulo co i len zavoj o akukolvek hodnotu ...
Na druhej strane existuju krajiny (a je ich coraz viac) napr USA alebo Izrael, ktore jednoducho svoju bezpecnost postavili nadovsetko, aj nad moje filmy. Preto rada znie: mala taska, do ktorej sa zmesti 50 filmov, musi ist, ako osobna batozina do lietadla so mnou. Pri osobnej kontrlole ukazem filmy a kazdy colnik na svete vie, o co ide.
 
Cago
2011-04-06 14:31:27+02
Dobrý deň páni,
chcel som Vás požiadať, či máte niekto skúsenosti s nákupom filmov cez eBay (klasika China, Hong-Kong, Kórea...) Pravdepodobne tie filmy viac krát kým prídu na Slovensko prejdú ako klasické balíky rôznymi detektormi (pravdepodobne aj "rontgenom") Resp. ako sa dovážajú na náš trh do kamenných redajní ?
 
marian
2011-04-06 17:59:10+02
Nechcem kopirovat niektore koment. tak skusim takto: RTG ktore pouziva colna sprava a ochrana letiska v EU by nemala u novsich typoch v ziadnom pripade poskodit fotoaparat alebo film. K takemuto pripadu by mohlo dojst pri opakovanom prechadzani cez RTG.
Aj letecke aj balikove zasielky prichadzajuce z mimo unie prejdu cez rtg.Nie je pravda ze RTG na zapisanu batozinu je silnejsi ako na prirucnu. Silnejsie rtg len na kontajnery.Viac krat sa prezenie zasielka len ked je na snimku zle rozpoznatelna /vela kovovych komponentov cez seba/
 
panpriatel
2011-04-06 18:09:27+02
príspevok od: Cago
Dobrý deň páni,
chcel som Vás požiadať, či máte niekto skúsenosti s nákupom filmov cez eBay (klasika China, Hong-Kong, Kórea...) Pravdepodobne tie filmy viac krát kým prídu na Slovensko prejdú ako klasické balíky rôznymi detektormi (pravdepodobne aj "rontgenom") Resp. ako sa dovážajú na náš trh do kamenných redajní ?
Mam s tym celkom skusenosti. Ak nebudes film pushovat na viac ako 800 tak si 100% v bezpeci.
Ak hej tak si ajtak myslim ze to bude presne to iste ako ked kupujes filmy v obchode. Aj do toho obchodu sa museli dajako dostat. Ci uz s UK alebo nemecka alebo odkial.
Nikdy sa mi nestalo ze by som na filme spozoroval cosi co by vyzeralo ako stopy po rtg...
 
Cago
2011-04-06 21:34:40+02
príspevok od: panpriatel
Mam s tym celkom skusenosti. Ak nebudes film pushovat na viac ako 800 tak si 100% v bezpeci.
Ak hej tak si ajtak myslim ze to bude presne to iste ako ked kupujes filmy v obchode. Aj do toho obchodu sa museli dajako dostat. Ci uz s UK alebo nemecka alebo odkial.
Nikdy sa mi nestalo ze by som na filme spozoroval cosi co by vyzeralo ako stopy po rtg...
Aj ja si myslím to isté, nič z tých filmov, čo sa predávajú v kamenných obchodoch sa nevyrába na Slovensku a pravdepodobne absolvujú tú istú cestu ako tie z eBay čo sem putujú z Ázie
 
Kaiman81
2011-04-06 23:02:46+02
Nemal som problém,na SK ak chcveš tak Ti na letisku dovolia preniest filmy mimo skenera,ale vlastná skúsenosŤ,ani 4B ani exponované Dia filmy nijak neutrpeli prechodom cez skener,ani foták ani digi.
 
raplik
2011-04-07 06:22:46+02
Tiež sa to sem asi nehodí ale nechcem kôli tomu zakladať novú tému. Mám v pláne ísť v lete na pár dní do Ríma. Keďže pôjde asi len o trojdňový trip tak sa mi neoplatí platiť 40€ za batožinu do 15kg. Otázka znie: aká veľká môže byť príručná batožina?. Mám pocit že na tie tri dni by som sa v pohode zbalil do môjho Fastpack 200. A môže byť zrkadlovka v príručnej batožine? alebo s tým budú problémy?
ďakujem za odpoveď
 
michlo
2011-04-07 07:06:51+02
príspevok od: raplik
Tiež sa to sem asi nehodí ale nechcem kôli tomu zakladať novú tému. Mám v pláne ísť v lete na pár dní do Ríma. Keďže pôjde asi len o trojdňový trip tak sa mi neoplatí platiť 40€ za batožinu do 15kg. Otázka znie: aká veľká môže byť príručná batožina?. Mám pocit že na tie tri dni by som sa v pohode zbalil do môjho Fastpack 200. A môže byť zrkadlovka v príručnej batožine? alebo s tým budú problémy?
ďakujem za odpoveď
ak sa mi dobre zda tak rozmer rupsaku alebo kufra by nemal byt vecsi ako 2x40x55 cm.. mas tam atke kontrolne ako keby nadoby do ktorych si to natrepes a ak ti to tam vojde tak to mozes brat zo sebou do lietadla..
 
Luu
2012-08-01 23:54:02+02
ja budem tiez teraz cestovat a prejdem az 3 kontrolami a letim do preve spominanych USA takze neviem jak to bude ale tak berem si len asi 6 filmov + co bude vo fotaku a takze tych 6 by my mali dovolit preniest mimo RTG ...
 
stevehood
2012-09-30 17:52:56+02
Tak,od zalozenia tejto temy ubehla uz dlha doba,a ja som s filmami v taske precestoval kus sveta,
a pred par mesiacmi som daval vyvolat filmy ktore presli letiskovou kontrolou asi 12x ( ) ,a prekvapivo nic viditelne sa na nich neudialo,boli to aj este nenafotene filmy,aj filmy zalozene vo fotaku,a ziadne znamky alebo svetelne "deformacie" na nich nie su...
 
Mito24
2012-09-30 19:31:50+02
príspevok od: stevehood
Tak,od zalozenia tejto temy ubehla uz dlha doba,a ja som s filmami v taske precestoval kus sveta,
a pred par mesiacmi som daval vyvolat filmy ktore presli letiskovou kontrolou asi 12x ( ) ,a prekvapivo nic viditelne sa na nich neudialo,boli to aj este nenafotene filmy,aj filmy zalozene vo fotaku,a ziadne znamky alebo svetelne "deformacie" na nich nie su...
Tak to je potom super správa Možem vedieť aké ISO mali tie filmy?
 
tHono
2012-09-30 20:03:03+02
príspevok od: michlo
ak sa mi dobre zda tak rozmer rupsaku alebo kufra by nemal byt vecsi ako 2x40x55 cm.. mas tam atke kontrolne ako keby nadoby do ktorych si to natrepes a ak ti to tam vojde tak to mozes brat zo sebou do lietadla..
pan kolega za tu dvojku asi patri nula ,cize 20x40x55 cm
 
zlate.slnko
2012-09-30 20:07:53+02
No, ja som cestovala bez toho, ze by som cokolvek vedela o moznosti poskodenia filmov ..... a nic sa im nestalo. Mala som rozne ISO, od 0 do 800 a v pohode, co som nepokazila sama pri foteni, to bolo fajn.

Ale asi ak si fajnsmeker, tak mozno je dobre si veci chranit - ja som asi predvcerom citala nejaky clanok o tom, ako vobec chranit fototechniku proti poskodeniu pri cestovani lietadlom.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()