Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Preprava lietadlom

stevehood
stevehood 2011-02-11 19:38:53+01
Zdravím,mám zopár otázok,ohladom prepravy lietadlom.

Počul som, že vraj ten rentgen na letisku spáli filmy,a existuje na to nejaký protirontgonovy obal,ale nejak to neviem vygoogliť,neviete o tom niečo? Ako prepraviť filmy(asi 20-30) ? Čítal som,že tak ISO 100 200 to prežiju aj bez obalu,ale bral by som aj nejaké 400ky,a určite nechcem nič riskovať. Určite by som ich dával do príručnej,ale len tak ich tam nahádzať...no neviem neviem.

A nepoškodzuje ten retngen nejakým spôsobom foťák(analogovy)? Napr. také TTLmeranie,alebo prost neviem,nemá to žiadny vplyv?


Čaká ma 4mesačná cesta,a fotenie bude samozrejmosťou,aj keď sa trocha bojím krádeže,no najprv by som rád vyriešil,ako bezpečne prepraviť filmy.

Ďakujem
 
pablob26
2012-09-30 22:10:43+02
príspevok od: raplik
Tiež sa to sem asi nehodí ale nechcem kôli tomu zakladať novú tému. Mám v pláne ísť v lete na pár dní do Ríma. Keďže pôjde asi len o trojdňový trip tak sa mi neoplatí platiť 40€ za batožinu do 15kg. Otázka znie: aká veľká môže byť príručná batožina?. Mám pocit že na tie tri dni by som sa v pohode zbalil do môjho Fastpack 200. A môže byť zrkadlovka v príručnej batožine? alebo s tým budú problémy?
ďakujem za odpoveď
zhrniem to takto:
1)zalezi s kym letis
2)velkost prirucnej batoziny je standartna: 56cm x 45cm x 25cm (22in x 18in x 10in),musi sa zmestit do kontrolneho stojanu ktora je na check ine
3) vaha prirucnej zalezi od spolocnosti: niekde 10kg,niekde len 5kg.

fotak,objektiv,laptop a podobna elektronika moze byt v prirucnej batozine..
 
zuzka1
2012-10-01 00:02:46+02
príspevok od: stevehood
Zdravím,mám zopár otázok,ohladom prepravy lietadlom.

Počul som, že vraj ten rentgen na letisku spáli filmy,a existuje na to nejaký protirontgonovy obal,ale nejak to neviem vygoogliť,neviete o tom niečo? Ako prepraviť filmy(asi 20-30) ? Čítal som,že tak ISO 100 200 to prežiju aj bez obalu,ale bral by som aj nejaké 400ky,a určite nechcem nič riskovať. Určite by som ich dával do príručnej,ale len tak ich tam nahádzať...no neviem neviem.

A nepoškodzuje ten retngen nejakým spôsobom foťák(analogovy)? Napr. také TTLmeranie,alebo prost neviem,nemá to žiadny vplyv?


Čaká ma 4mesačná cesta,a fotenie bude samozrejmosťou,aj keď sa trocha bojím krádeže,no najprv by som rád vyriešil,ako bezpečne prepraviť filmy.

Ďakujem
toto je ten obal na prepravu filmov o ktorom si hovoril. su aj krabicky, ale toto je sikovnejsie
http://www.bhphotovideo.com/c/product/61211-REG/Security_25PRO50P_Tundra_Film_Security_X_Ray.html
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()