Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Aký zväčšovák na 35mm format?

Crazy41
2011-03-21 20:52:28+01
Dobry den,v tejto technike sa absolutne nevyznam tak by som sa chcel opytat ludi co tomu rozumeju viac. Videl som ze niektore typy ako Magnifax II ludia daruju cez inzerat , otazka je ci sa s tym oplati vobec zaoberat(kedze to vazi 16,5 kg). Zacal som fotit s FA a 50mm 1.8 AI-s coz si myslim ze je kvalitnejsi objektiv tak by som chcel aj tomu umerny vystup zo zvacsovaku, a na profesionalny nemam cash samozrejme. Dakujem za odpovede.
 
lu_boss
2011-03-21 21:03:24+01
uz si zvacsoval fotky alebo to chces skusit ? Zvacsovak zozenies za facku, zasadna otazka, na co to chces - ci len na kinofilm, alebo aj stredoformat, na aky format chces zvacsovat...
Ale hlavne, ci to mas kam dat
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-21 21:13:39+01
POstacuje Opemus alebo aj Axomat, vyssia rada aj pre stredny format je Magnifax. Vsetko su to obludy, takze necakaj nieco, co sa zmesti do suflika. Osobne by som bral len novie modely: Opemus V alebo VI a Magnifax IV. Dolezity je ale objektiv, rovnako ako na fotaku. Na zaciatok posaci Anaret rady S. Neskor Rodenstock, ci Schneider.
 
Kaiman81
2011-03-21 21:14:45+01
príspevok od: Crazy41
Dobry den,v tejto technike sa absolutne nevyznam tak by som sa chcel opytat ludi co tomu rozumeju viac. Videl som ze niektore typy ako Magnifax II ludia daruju cez inzerat , otazka je ci sa s tym oplati vobec zaoberat(kedze to vazi 16,5 kg). Zacal som fotit s FA a 50mm 1.8 AI-s coz si myslim ze je kvalitnejsi objektiv tak by som chcel aj tomu umerny vystup zo zvacsovaku, a na profesionalny nemam cash samozrejme. Dakujem za odpovede.
Najlepšie odpovede na všetko nájdeš na www.temnakomora.cz
 
panpriatel
2011-03-21 21:16:03+01
príspevok od: Crazy41
Dobry den,v tejto technike sa absolutne nevyznam tak by som sa chcel opytat ludi co tomu rozumeju viac. Videl som ze niektore typy ako Magnifax II ludia daruju cez inzerat , otazka je ci sa s tym oplati vobec zaoberat(kedze to vazi 16,5 kg). Zacal som fotit s FA a 50mm 1.8 AI-s coz si myslim ze je kvalitnejsi objektiv tak by som chcel aj tomu umerny vystup zo zvacsovaku, a na profesionalny nemam cash samozrejme. Dakujem za odpovede.
Ked chces co najviac muziky za co najmenej penazi tak najidealnejsie je podla mna zohnat si zvatsovak zadarmiko. Priatelka si zriaduje komoru akurat a stacilo sa popytat kamaratov a este boli radi ze sa zbavili kusu haraburdy. Treba zohnat zvatsovak s funkcnou ziarovkou. (ked dostanes zvatsovak zadarmo nebudes kupovat ziarovku za 10 euro nie?! :0))
A dolezita vec je aby zvatsovak chodil dobre, teda aby nebol stary a zhrdzaveny. No. A teraz dolezita vec. Kupit si dajaky rozumny objektiv. Je ti totizto nanic ze fotis peknym nikkorom ked to budes smazit dajakym splesnivetym anaretom. Takze radsej zozen zvatsovak za odvoz a investuj si 40-60 euro do dajakeho spickoveho objektivu s ebay. (Rodagon, nikkor, componon...).
Ak sa ti podari zohnat magnifax a este ak dajaky novsi (starsie vyzeraju ako lampy, novsie su hranatejsie...) tak parada. Mas super zvatsovak ktory ak je v dobrom stave tak ho kludne vies predat keby ta to omrzelo. Opemus je tiez super stroj, zase raz ide skor o to v akom je stave konkretny kus.Magnifax do 6x9 opemus do 6x6 ale to ta asi moc netankuje ked chces len kino zvatsovat. V kazdom pripade to napisem este raz. Radsej zozen dajaky lacny alebo zadarmo zvatsovak ktory funguje a ma ziarovku a neni hrdzavy a potom si k nemu kup drahy objekitv.
Vela stastia.
S.
 
jono
2011-03-21 21:16:08+01
potom potrebuješ objektívy na zvacsovak na 35 a na 6x6 , misky na vývojku ,ustaľovač,a vedro s vodou, veľký stol a temnu miestnosť, a hodiny kľudu aby ta nikto nerušil a potom tomu prepadneš....
 
Crazy41
2011-03-21 21:27:26+01
príspevok od: lu_boss
uz si zvacsoval fotky alebo to chces skusit ? Zvacsovak zozenies za facku, zasadna otazka, na co to chces - ci len na kinofilm, alebo aj stredoformat, na aky format chces zvacsovat...
Ale hlavne, ci to mas kam dat
kinofilm a 13x18 papier,a mam to kde dat dom je velky
 
Crazy41
2011-03-21 21:30:21+01
príspevok od: panpriatel
Ked chces co najviac muziky za co najmenej penazi tak najidealnejsie je podla mna zohnat si zvatsovak zadarmiko. Priatelka si zriaduje komoru akurat a stacilo sa popytat kamaratov a este boli radi ze sa zbavili kusu haraburdy. Treba zohnat zvatsovak s funkcnou ziarovkou. (ked dostanes zvatsovak zadarmo nebudes kupovat ziarovku za 10 euro nie?! :0))
A dolezita vec je aby zvatsovak chodil dobre, teda aby nebol stary a zhrdzaveny. No. A teraz dolezita vec. Kupit si dajaky rozumny objektiv. Je ti totizto nanic ze fotis peknym nikkorom ked to budes smazit dajakym splesnivetym anaretom. Takze radsej zozen zvatsovak za odvoz a investuj si 40-60 euro do dajakeho spickoveho objektivu s ebay. (Rodagon, nikkor, componon...).
Ak sa ti podari zohnat magnifax a este ak dajaky novsi (starsie vyzeraju ako lampy, novsie su hranatejsie...) tak parada. Mas super zvatsovak ktory ak je v dobrom stave tak ho kludne vies predat keby ta to omrzelo. Opemus je tiez super stroj, zase raz ide skor o to v akom je stave konkretny kus.Magnifax do 6x9 opemus do 6x6 ale to ta asi moc netankuje ked chces len kino zvatsovat. V kazdom pripade to napisem este raz. Radsej zozen dajaky lacny alebo zadarmo zvatsovak ktory funguje a ma ziarovku a neni hrdzavy a potom si k nemu kup drahy objekitv.
Vela stastia.
S.
Diky, to zne rozumne, a ake su najlepsie z hentych spomenutych objektiov?
 
seifi
2011-03-21 21:39:30+01
príspevok od: panpriatel
Ked chces co najviac muziky za co najmenej penazi tak najidealnejsie je podla mna zohnat si zvatsovak zadarmiko. Priatelka si zriaduje komoru akurat a stacilo sa popytat kamaratov a este boli radi ze sa zbavili kusu haraburdy. Treba zohnat zvatsovak s funkcnou ziarovkou. (ked dostanes zvatsovak zadarmo nebudes kupovat ziarovku za 10 euro nie?! :0))
A dolezita vec je aby zvatsovak chodil dobre, teda aby nebol stary a zhrdzaveny. No. A teraz dolezita vec. Kupit si dajaky rozumny objektiv. Je ti totizto nanic ze fotis peknym nikkorom ked to budes smazit dajakym splesnivetym anaretom. Takze radsej zozen zvatsovak za odvoz a investuj si 40-60 euro do dajakeho spickoveho objektivu s ebay. (Rodagon, nikkor, componon...).
Ak sa ti podari zohnat magnifax a este ak dajaky novsi (starsie vyzeraju ako lampy, novsie su hranatejsie...) tak parada. Mas super zvatsovak ktory ak je v dobrom stave tak ho kludne vies predat keby ta to omrzelo. Opemus je tiez super stroj, zase raz ide skor o to v akom je stave konkretny kus.Magnifax do 6x9 opemus do 6x6 ale to ta asi moc netankuje ked chces len kino zvatsovat. V kazdom pripade to napisem este raz. Radsej zozen dajaky lacny alebo zadarmo zvatsovak ktory funguje a ma ziarovku a neni hrdzavy a potom si k nemu kup drahy objekitv.
Vela stastia.
S.
Dobre to tu máte zorganizované. Najlepšie dostať 90% zadarminko a keď ťa to omrzí, tak to môžeš predať. Čo keby to potom posunul zadarminko ďalej ? Už viem, že môj zvätšovák radšej zostane doma v škatuli, ako by som ho mal dať nejakému pionierovi. Ale presne tak to chodí.
 
keko
2011-03-21 21:44:29+01
príspevok od: Crazy41
Diky, to zne rozumne, a ake su najlepsie z hentych spomenutych objektiov?
Apo Rodagon N, Schneider Componon S. Anarety su spickove zvacsovacie objektivy, Pre CB je fajn akykolvek cisty objektiv. Zacni objektivom 50mm ohniskovouu vzdialenostou.
 
panpriatel
2011-03-21 21:45:58+01
príspevok od: Crazy41
Diky, to zne rozumne, a ake su najlepsie z hentych spomenutych objektiov?
Ja mam schneider-kreuznach componon 50mm 2.8 a som velmi spokojny. ale co som pocul tak nikkor 50mm 2.8 je uplna spicka na kinofilm. Myslim ze objetivi od nikonu, rodenstocku, a mnohe dalsie ti urobia dobru sluzbu.
Mozno aj v cechach zozenies daky s nich. Na paladixe by mali byt slucne objektivi zvatsovacie. Ale na ebay to bude lacnejsie najskor.
Minule na temnukomoru.cz pisal typek co dostal za odoz tusim alebo symbolicku sumu magnifax 4 s troma objektivami, meogon, rodagon a tusim componon. Na kino aj zvitok...
Co sa anaretov tyka tak to niesu najlepsie objektivi. Zalezi od kusu asi aj... Ale ked som zvatsoval vacsie negativi a zabudol som si anaret 80mm na zvatsovaku a dal som tam kino a omylom som to nazvatsoval s tym anaretom tak to bol teda riaden rozdiel v kresbe...
Su vyvojky ako rodinal ktory je dizajnovany aby dohnal ostrost na starych vychodnych objektivoch... :0) Aj to je cesta!
 
panpriatel
2011-03-21 21:56:13+01
príspevok od: seifi
Dobre to tu máte zorganizované. Najlepšie dostať 90% zadarminko a keď ťa to omrzí, tak to môžeš predať. Čo keby to potom posunul zadarminko ďalej ? Už viem, že môj zvätšovák radšej zostane doma v škatuli, ako by som ho mal dať nejakému pionierovi. Ale presne tak to chodí.
Napisal som ze ho moze predat keby chcel. Nie ze to ma urobyt. Ked som dostal cosi co som nepotreboval tak som to vzdicky posunul dalej. A co sa zvatsovakov tyka tak ja mam vlastne tiez zvatsovak co so dostal... A ani by ma nenapadlo pisat ze by som ho rozhodne nikdy nepredaval a nie len pre to ze som ho dostal od najlepsieho kamarata.
Preco som vlastne napisal tu vetu? "Mas super zvatsovak ktory ak je v dobrom stave tak ho kludne vies predat keby ta to omrzelo. " Myslel som to ako prirovnanie ku zvatosvakom ako axomat alebo starym opemusom. Teda zvatsovaky ktore keby ta to omrzelo tak budes rad ak si ich od teba nietko zoberie.
Ak ste naozvaj mali v plane darovat svoj zvatsovak dajakemu zaciatocnikovi a teraz to neurobyte a nechate ho lezat ladom len koli mojmu prispevku tak je mi to vazne velmi luto. Asi si radsej nabuduce budem davat pozor co pisem. A to presne preto lebo je mi velmi luto ze su ludia a neni ich malo ktory sa morduju s nekvalitnymi starymi masinami alebo nemaju ziadnu a potom su ludia ktory radsej nechaju kvalitny magnifax zhrdzaviet keby na nom nemali zarobyt majland.
Tak prosimvas zvazte ci koli slovam mladeho idiota ako som ja naozaj nechate vas zvatsovak zahalat. Dakujem
S.
 
dmedia
2011-03-21 22:38:53+01
Magnifax 4 + Anaret S 50-tku. Lacno kupis v pohode, niekto je schopny aj darovat, za odvoz, staci pohladat. Ale zadarmo pocitaj skor s Axomatom 4 alebo Opemusom 5, to boli dost rozsirene, toho sa ludia zbavuju. Magnifaxy mali ludia co robili vaznejie do fotky, ja by som ti teda urcite svoju Magnifax 4 v lnej vybave gratis urcite nedal....
 
Crazy41
2011-03-21 22:51:53+01
príspevok od: dmedia
Magnifax 4 + Anaret S 50-tku. Lacno kupis v pohode, niekto je schopny aj darovat, za odvoz, staci pohladat. Ale zadarmo pocitaj skor s Axomatom 4 alebo Opemusom 5, to boli dost rozsirene, toho sa ludia zbavuju. Magnifaxy mali ludia co robili vaznejie do fotky, ja by som ti teda urcite svoju Magnifax 4 v lnej vybave gratis urcite nedal....
no ja som videl ze nejaky pan v Prahe daruje magnifax II tak som mu pisal prave len som hlavne potreboval vedet ci sa mam vobec takymito starymi modelmi zaoberat alebo setrit cash na naky lepsi pretoze mam uchylku na kvalitu =D
 
dodo_bb
2011-03-21 22:55:55+01
A ak chceš mať komoru komplet, tak treba zväčšovák s objektívom, žiarovkou a rámikom, spínacie časovacie hodiny, dve až tri misky tak 30 x 40 cm, dostatočne veľkú premývačku - najlepšie prietokovú, pár štipcov na manipuláciu s fotkami v roztokoch, sušičku - leštičku na fotky, červenú lampu do komory, odmerný valec malý a veľký, teplomer, tmavé sklené fľaše so zábrusom na roztoky, na filmy vyvolávací tank (alebo dva), štipce na vešanie filmov a spodné štipce zo závažím... Ak by Ti to niekto chcel darovať, tak si skontroluj úplnosť
 
panpriatel
2011-03-21 23:04:37+01
príspevok od: Crazy41
no ja som videl ze nejaky pan v Prahe daruje magnifax II tak som mu pisal prave len som hlavne potreboval vedet ci sa mam vobec takymito starymi modelmi zaoberat alebo setrit cash na naky lepsi pretoze mam uchylku na kvalitu =D
Ak mas uchylku kvalitu tak posledna vec co ti doporucim je ze ked budes kupovat zvatsovak tak si ho urcite pred tym omrkni... Teda osobne prevzatie. Lebo podla mna je jedno ci mas magnifax alebo opemus (jedine co ludom zvikne vadit na opemusoch oproti magnifaxom ze maju naklonenu tych po ktorej sa posuva hlava) ale dolezite je aby bol zvatsovak v dobrom stave. A co najnovsi. Potom sa da povedat ze je kvalitny.
Nuz vela stastia.
S.
 
dmedia
2011-03-21 23:10:34+01
príspevok od: Crazy41
no ja som videl ze nejaky pan v Prahe daruje magnifax II tak som mu pisal prave len som hlavne potreboval vedet ci sa mam vobec takymito starymi modelmi zaoberat alebo setrit cash na naky lepsi pretoze mam uchylku na kvalitu =D
MAgnifax 3 a Magnifax 4, starsie nie, problem aj niecok nim pozhanat, aj menej moznosti, a tie posledne modely maju vychytane muchy. To radsej Axomat 4 alebo Opemus5 alebo 6. A plus to vsetko co dodo pise...
 
dmedia
2011-03-21 23:20:29+01
A nie je to az tak uplne jedno ci Opemus, Axomat alebo Magnifax, hlavny rozdiel je v masivnosti, Magnifax mohutna ozubena rura s relativne presnym a nerozkyvatelnym posunom hlavy, Opemus nasikmo tenka rura s blbym posunom, ale na amaterske veci to staci, to iste Axomat, traslavy dedkovia .
Takisto ine maskovanie a prevedenie hlav, ale to je na dlhsie, robil som skoro so vsetkymi Meoptackymi masinkami od verzie 2 hore, skoncil som pri Magnifaxoch+Durst, ale to je uz ina historia. Poliaci robili Krokus, tiez vyskusane, aj ruske-znacku nepamatam, ale tie ma az tak neoslovili, akurat niektore prislusenstvo do komory bolo celkom fajn ruske, expozicny ramik s meranim, aladin lampa a pod.
 
keko
2011-03-21 23:48:40+01
príspevok od: dmedia
MAgnifax 3 a Magnifax 4, starsie nie, problem aj niecok nim pozhanat, aj menej moznosti, a tie posledne modely maju vychytane muchy. To radsej Axomat 4 alebo Opemus5 alebo 6. A plus to vsetko co dodo pise...
Suhlas. Magnifax II mal dokonca tusim vodiacu tyc, ktora po case hrdzavela. Velmi vazny problem.
Neviem, ci sa to tu: pisalo, su kondenzorove zdroje svetla, alebo difuzne. Difuzne svetlo chce strmsie vyvolavanie, dava menej ostre vysledky, zato nevidiet pre kazdy jeden chlp, ci skrabanec. Pre zaciatocnika lepsia volba. Takze ked tak, Magnifax 4 s farebnou hlavou, aj ked sa pre zaciatok s farebnymi filtrami hybat nebude. Neskor purpurova pre vyssi kontrast, zlta pre nizsi kontrast. Ak sa podari standartizovat vyvolavanie (nejaky ten rok skusensosti), tak ten rozsah zmeny kontrastov, co ponuka Meoptacka hlava, tak staci az-az.
Magnifax II radsej nie.
 
Crazy41
2011-03-22 14:57:05+01
Ok dakujem vam moc pani mam v tom o moc jasnejsie,budem sa pozerat po magnifaxe 3 a viac ,nejake vybavenie ako misky a stipce uz mam tank sa zhana a uz len ten zvacsovak, uz sa na to normalne tesim
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()