Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Kinofilm eshop

zelovoc
2011-04-06 18:36:32+02
Ahojte, neviete o nejakom eshope na SK, CZ pripadne hocikde na svete ak posielaju na SVK, kde by predavali kinofilm? vyber u nas v KE je dost maly a ked chce clovek vyskusat nieco nove tak velmi nema ako.

Diky moc.
 
Marcel Rebro
2011-04-06 18:37:46+02
príspevok od: zelovoc
Ahojte, neviete o nejakom eshope na SK, CZ pripadne hocikde na svete ak posielaju na SVK, kde by predavali kinofilm? vyber u nas v KE je dost maly a ked chce clovek vyskusat nieco nove tak velmi nema ako.

Diky moc.
ebay
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-04-06 18:43:30+02
fomaobchod.cz
prolaika.sk
ebay - napr: filmfestival
Takáto téma je aj v skupine "Analog" tu na ephoto.
 
zelovoc
2011-04-06 18:49:28+02
aaa. dikes, mozte to tu zamknut.
 
irisos
2011-04-06 18:51:02+02
príspevok od: zelovoc
Ahojte, neviete o nejakom eshope na SK, CZ pripadne hocikde na svete ak posielaju na SVK, kde by predavali kinofilm? vyber u nas v KE je dost maly a ked chce clovek vyskusat nieco nove tak velmi nema ako.

Diky moc.
ilford filmy dostanes aj na www.fomei.com musis ale zobrat 10ks alebo skus www.scart.sk tam predavaju filmy aj v mensom je to sice v bratislave ale urcite ti ich poslu .su tpo osvedcene firmy v scarte filmy kupujem aj ja.treba tam ale zavolat inak tam maju pomerne dlhe dodacie lehoty.
 
keko
2011-04-06 19:03:24+02
A ake by si potreboval?
 
zelovoc
2011-04-06 19:12:18+02
príspevok od: keko
A ake by si potreboval?
uprimne povedane, velmi malo, akurat farebne fuji a CB Ilford, foma a kodak. chcel by som si nakupit z kazdej znacky nieco aby som to vyskusal a vybral si to co sa mi najviac paci. na flickri pozeram, ze su znacky ako Arista, Rollei,... len tu nic take nebolo ani nevidno.

Dajak ma to pochytilo a akosi neviem digi zobrat do ruk
 
karloss
2011-04-06 19:16:56+02
je len malo vyrobcov ale pritom kopec "znaciek" . ak chces bw a staci iso 100, rozhodne chod do across 100, cez fujifilm.sk to budes mat aj za velkoobchodne ceny. kazdopadne kinofilm, no neviem, to uz je trosku prezitok. Skus stredny format, hoc aj so starym pentaconom six...
 
Crazy41
2011-04-06 19:16:59+02
príspevok od: zelovoc
uprimne povedane, velmi malo, akurat farebne fuji a CB Ilford, foma a kodak. chcel by som si nakupit z kazdej znacky nieco aby som to vyskusal a vybral si to co sa mi najviac paci. na flickri pozeram, ze su znacky ako Arista, Rollei,... len tu nic take nebolo ani nevidno.

Dajak ma to pochytilo a akosi neviem digi zobrat do ruk
rollei som videl iba na fotoskoda.cz z Sk/Cz obchodov,ale mozno sa najde aj inde
 
keko
2011-04-06 20:30:13+02
príspevok od: zelovoc
uprimne povedane, velmi malo, akurat farebne fuji a CB Ilford, foma a kodak. chcel by som si nakupit z kazdej znacky nieco aby som to vyskusal a vybral si to co sa mi najviac paci. na flickri pozeram, ze su znacky ako Arista, Rollei,... len tu nic take nebolo ani nevidno.

Dajak ma to pochytilo a akosi neviem digi zobrat do ruk
To nic, mna to este nepreslo. Budes si vyvolavat filmy sam?
 
Kaiman81
2011-04-06 20:43:23+02
www.scart.sk, všetko pre film čo len chceš a za dobré ceny.
 
zelovoc
2011-04-06 21:04:42+02
príspevok od: keko
To nic, mna to este nepreslo. Budes si vyvolavat filmy sam?
v dlhodobom vyhlade ano, teraz nie, nemam ziadne nacinie.
zistil som, ze doma nemame ziadne fotky od kedy sme kupili prvy digital, co je asi 10 rokov. to bol dovod pre kinofilm. a teraz sa mi to zacina pacit cim dalej tym viac. novy film, novy senzor, novy vystup...
 
keko
2011-04-06 22:33:57+02
príspevok od: zelovoc
v dlhodobom vyhlade ano, teraz nie, nemam ziadne nacinie.
zistil som, ze doma nemame ziadne fotky od kedy sme kupili prvy digital, co je asi 10 rokov. to bol dovod pre kinofilm. a teraz sa mi to zacina pacit cim dalej tym viac. novy film, novy senzor, novy vystup...
Potom je pomerne velky vyber filmov skor na obtiaz. Treba zacat niecim jednoduchym a potom zivot komlikovat niecim zlozietjsim.
Odporucam tri filmy: Kodak BW 400CN, Ilford XP400 a, ak ho este zozenies, tak Fuji Neopan 400CN. V minilabe vyvolaju za 20 Mmin za par grosov. Istota predpisanej strmosti je aspon jeden pevny bod vo vesmire. No a ak ti chyba citlivost 100, potom si ju tam jednoducho nastav. Bez akychkolvek zmien vo vyvolavani tieto filmu znasaju rozpatie od 50 do 800.
Treba upozornit, ze tu filmy hlavne na seriozny vysledok, ziadne LOMO prekvapenia sa nekonaju. Su dostatocne ostre jemnozrnne a vyborne sa skenuju. Ten KOdak urcite kupis vo Fotospektrum na Hlavnej, a urcite aj u FotoMan oproti, tam mozno aj ten Ilford. Nemcke eshopy su drahe, ak si chces dat posielat filmy, tak mozno z Foto Skoda.
 
Marcel Rebro
2011-04-06 22:39:18+02
príspevok od: zelovoc
v dlhodobom vyhlade ano, teraz nie, nemam ziadne nacinie.
zistil som, ze doma nemame ziadne fotky od kedy sme kupili prvy digital, co je asi 10 rokov. to bol dovod pre kinofilm. a teraz sa mi to zacina pacit cim dalej tym viac. novy film, novy senzor, novy vystup...
Potom skusk Ilford Delta XP2 - ISO 400 a proces C42 zvladne kazdy minilab. Prijemne zrno aj farebne podanie. Napriklad Kodak BW 400CN je (podla mna) trochu do zelena. Ak nepotrebujem vyssie ISO pouzivam ho ako reportazno/streetacky univerzal. Ak potrebujem vyssie ISO pouziva Ilford Delta 1600 resp. 3200. Vsetko kupujem cez eBay.
 
Kaiman81
2011-04-06 22:57:30+02
príspevok od: keko
Potom je pomerne velky vyber filmov skor na obtiaz. Treba zacat niecim jednoduchym a potom zivot komlikovat niecim zlozietjsim.
Odporucam tri filmy: Kodak BW 400CN, Ilford XP400 a, ak ho este zozenies, tak Fuji Neopan 400CN. V minilabe vyvolaju za 20 Mmin za par grosov. Istota predpisanej strmosti je aspon jeden pevny bod vo vesmire. No a ak ti chyba citlivost 100, potom si ju tam jednoducho nastav. Bez akychkolvek zmien vo vyvolavani tieto filmu znasaju rozpatie od 50 do 800.
Treba upozornit, ze tu filmy hlavne na seriozny vysledok, ziadne LOMO prekvapenia sa nekonaju. Su dostatocne ostre jemnozrnne a vyborne sa skenuju. Ten KOdak urcite kupis vo Fotospektrum na Hlavnej, a urcite aj u FotoMan oproti, tam mozno aj ten Ilford. Nemcke eshopy su drahe, ak si chces dat posielat filmy, tak mozno z Foto Skoda.
načo si to dávať posielať keť to kúpiš aj u nás v jednom obchode všetko?
 
Kaiman81
2011-04-06 23:15:10+02
príspevok od: Marcel Rebro
Potom skusk Ilford Delta XP2 - ISO 400 a proces C42 zvladne kazdy minilab. Prijemne zrno aj farebne podanie. Napriklad Kodak BW 400CN je (podla mna) trochu do zelena. Ak nepotrebujem vyssie ISO pouzivam ho ako reportazno/streetacky univerzal. Ak potrebujem vyssie ISO pouziva Ilford Delta 1600 resp. 3200. Vsetko kupujem cez eBay.
povedal by som že dobre vyvolať čb Film v labe C41 procesom je celkom problém,nevravím že nemožné,vraj to v BA niekde vedia urobiť dobre,ale ak si mimo BA tak sa to hodne predraží. 100% Ti vo vačšine laboch film aspoň trochu poškriabu a další problem s ktorím som sa stretol je že to ani poriadne nevyperú,často na filme ostanú krištáli z emulzie a film skôr starne. najistejšie je to vyvolať si sám doma.dôvody :100% kontrola pri procese vyvolania,expozíciu-kontrast filmu,všetko s toho si kontroluješ a meníš podla potrieb. no a v neposlednom rade cena. pri cene 10E za chémiu vyvoláš toho asi tolko čo za 50E v labe.
 
panpriatel
2011-04-06 23:45:33+02
príspevok od: zelovoc
uprimne povedane, velmi malo, akurat farebne fuji a CB Ilford, foma a kodak. chcel by som si nakupit z kazdej znacky nieco aby som to vyskusal a vybral si to co sa mi najviac paci. na flickri pozeram, ze su znacky ako Arista, Rollei,... len tu nic take nebolo ani nevidno.

Dajak ma to pochytilo a akosi neviem digi zobrat do ruk
To je spravny pristup! Ani ho do ruk neber!
Velmi fajn napad je kupovat filmy v ramci hromadnych nakupov napriklad s fotoimpexu. Ale zo zasady zatial kym nevies co vlastne chces by som sa na to vybodol a kupil by som si napriklad ilford hp5 co je totalne blbovzdorny film s klasickym podanim. Lahko spracovatelny. Tiez by som sa vykaslal zo zaciatku na c41 filmy ako ilford (neni to delta) xp2. Je to super pruzny film ale myslim ze sa s nim nic nenaucis. Ak teda mas do buducnosti v plane si volat filmy.
Keko velmi dobre napisal ze je blbost skusat vela filmov.
Podla toho co chces fotit si vyber jeden, s ktoreho fotky sa ti najviac pacia. Napriklad na reportaz a akcne fotenie dajaku super 400 ako kodak tri-x ilford hp5 (dostupne a kvalitne!) ak nepotrebujes 400ku tak potom krasny film je napriklad ilford fp4 alebo aj across je zevraj velmi fajn (vela poberie). Ak by si chcel fotit na vatsi format tak ti vyslovene doporucujem fomu 100 co je super lacny (i ked teraz zdrazela tusim) film, vo zvitku velmi fajn adjustovany.
Ilford roby filmy co sa volaju delta 100 a 400. Pozri si na flickri a ak sa ti to paci a chcel by si aby tak tvoje fotky vyzerali tak chod do toho. Mne ten film vyslovene nesedi.
Nakupis cez scart.sk alebo daco ine. Ale hlavne ak sa budes chciet prezasobit tak na stranke temnakomora.cz sa casto konaju one hromadne nakupy napriklad s fotoimpex.de kde maju filmy za velmi fajn ceny.
Viac cez postu.
 
panpriatel
2011-04-06 23:57:29+02
kinofilm rozhodne prezitok nieje. Uznavam ze honba za vetsim a vetsim formatom je celkom sranda. Ale fotit na kinofilm ma stale vela vyhod oproti FF. Co len potvrdzuje ze sa filmy aj v tomto formate stale vyrabaju a predavaju. A to este nehovorim o tom ako lacne je fotit na kinofilm oproti FF... A uz len tie neobmedzene moznosti ciernobieleho procesu. post processom v pocitaci to mozeme skusat len napodobnit. Kinofilm bude podla mna zivy este pekne dlho. A to nehovorim o 120 filme a viac!!!
 
atiart
2011-04-07 00:50:36+02
... zastav sa za mnou, a dám Ti jednú knižku o ilford filmoch , to Ti pomôže pri výbere ... a tie vieš kúpiť aj v KE ...
 
TTL
2011-04-07 07:34:00+02
Fotokomora.sk uz nepredava filmy?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()