Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Kinofilm eshop

zelovoc
zelovoc 2011-04-06 18:36:32+02
Ahojte, neviete o nejakom eshope na SK, CZ pripadne hocikde na svete ak posielaju na SVK, kde by predavali kinofilm? vyber u nas v KE je dost maly a ked chce clovek vyskusat nieco nove tak velmi nema ako.

Diky moc.
 
panpriatel
2011-04-07 09:16:07+02
príspevok od: TTL
Fotokomora.sk uz nepredava filmy?
Viac menej to uz neni eshop ale napriklad som cez typka kupoval papiere s fomy a tak. Stale v tom ide len ten eshop uz nefunguje. Sak mu napiste, ceny mal dobre aj pristup.
 
panpriatel
2011-04-07 09:16:59+02
príspevok od: atiart
... zastav sa za mnou, a dám Ti jednú knižku o ilford filmoch , to Ti pomôže pri výbere ... a tie vieš kúpiť aj v KE ...
Presne tak! Lepsie raz vidiet a pocut ako 100krat citat na nete. Najlepsie bude ked sa tunak s atiartom stretnete a pokecate!
 
Amko
2011-04-07 10:03:21+02
príspevok od: zelovoc
Ahojte, neviete o nejakom eshope na SK, CZ pripadne hocikde na svete ak posielaju na SVK, kde by predavali kinofilm? vyber u nas v KE je dost maly a ked chce clovek vyskusat nieco nove tak velmi nema ako.

Diky moc.
Ja kupujem cez anglicky ebay (http://www.ebay.co.uk/) a cisto znacku ILFORD. Daju sa kupit za slusne ceny aj papiere a vyvojky.
 
NefroniK
2011-04-07 10:47:03+02
Nechcem robit reklamu ale poznam (ako asi kazdy) fotoskoda.cz - asi budu mat trochu vyssie ceny.
Doprava na Slovensko stoji 190kc. (Musis najprv zvolit inu moznost platby ako v hotovosti aby sa ti odkryla moznost vyberu dopravy na slovensko.)
 
keko
2011-04-07 14:18:51+02
príspevok od: Kaiman81
povedal by som že dobre vyvolať čb Film v labe C41 procesom je celkom problém,nevravím že nemožné,vraj to v BA niekde vedia urobiť dobre,ale ak si mimo BA tak sa to hodne predraží. 100% Ti vo vačšine laboch film aspoň trochu poškriabu a další problem s ktorím som sa stretol je že to ani poriadne nevyperú,často na filme ostanú krištáli z emulzie a film skôr starne. najistejšie je to vyvolať si sám doma.dôvody :100% kontrola pri procese vyvolania,expozíciu-kontrast filmu,všetko s toho si kontroluješ a meníš podla potrieb. no a v neposlednom rade cena. pri cene 10E za chémiu vyvoláš toho asi tolko čo za 50E v labe.
Len ma napadlo:
T-Max Developer 5L - 17 EUR
T-Max Fixer 2L - 8 EUR
A C-41 sa doma nedoplatis, nie to este, ze dosiahnes na prvy sup slusny vysledok.
Povacsine skriabe fotoaparat, nehovorim, ze laboratoria su svate. Ale laboratorium skriabe iba do vtedy, kym z filmov nemusi robit fotografie, alebo ich nemusi skenovat.
Neviem, ako si chces v domacich podmienkach kontrolovat kontrast, ked si zrejme nikdy za zvacsovakom nesedel a ani netusis, co to znamena.
Mozno polozim otazku, kedy ma odpovedou uplne zabijes, ale neda mi:
KOLKO SI OD ZACIATKU ROKA VYVOLAL NEGATIVOV? A KOLKO Z TOHO BOLO CIERNOBIELYCH?
Prepac, ale niekto musi vyvazovat tvoj jany nazor na vec.
 
Kaiman81
2011-04-07 14:46:58+02
príspevok od: keko
Len ma napadlo:
T-Max Developer 5L - 17 EUR
T-Max Fixer 2L - 8 EUR
A C-41 sa doma nedoplatis, nie to este, ze dosiahnes na prvy sup slusny vysledok.
Povacsine skriabe fotoaparat, nehovorim, ze laboratoria su svate. Ale laboratorium skriabe iba do vtedy, kym z filmov nemusi robit fotografie, alebo ich nemusi skenovat.
Neviem, ako si chces v domacich podmienkach kontrolovat kontrast, ked si zrejme nikdy za zvacsovakom nesedel a ani netusis, co to znamena.
Mozno polozim otazku, kedy ma odpovedou uplne zabijes, ale neda mi:
KOLKO SI OD ZACIATKU ROKA VYVOLAL NEGATIVOV? A KOLKO Z TOHO BOLO CIERNOBIELYCH?
Prepac, ale niekto musi vyvazovat tvoj jany nazor na vec.
ja nevravím o farbe,ale o ČB farbu doma neriešim,vyvolávam si len ČB ak by ta to zaujímalo tak od začiatku roka to je asi zo 10...
kontrast si dokážeš kontrolovať pomerom riedenia vývojky...
 
panpriatel
2011-04-07 15:15:21+02
Ja som si kupil c41 kit od tetenalu cez fotoimpex este asi s 3oma dalsimi vecami odtial + sme si postovne rozdelili s kamaratmi. Pri hrubom procitani ma to vyslo na 18 eur. Za ten kit. Oficialne v nom vyvolas 12-16 filmov. Kamarat v nom vyvolal 40. Tak teraz skusam co znesie.
Takze mytus ze c41 doma je draha je podla mna uspesne vyvrateny.
Keko: t-max vyvojka neni jedina na svete. Ja volam v id-11, rodinal, moersch finol, (trocha a49 akurat) a prave sa chystam na miesanie vlastnych pyrovod. V kazdom pripade ak je dakto sikovny tak vie naklady na vyvojku pekne minimalizovat. Ak je niekto uber sikovny tak mega minimalizovat (teda je rozdiel ci kupis id-11 od ilfordu alebo d-76 od kodaku alebo si ju doma namiesas, financny rozdiel, inak by rozdiel byt nemal... :0))
Su laby kde su vyslovene povedtny skriabanim. A su laby kde skrabu len raz za cas. Ale uznavam ze dakedy skrabu aj fotaky. Ale aj tak si myslim ze len dakedy. Vo vecine labou v bratislave (cest vynimkam) co som pocul skrabu poriadne. Ja chodim len ku frantiskanom a pohodicka. skrabance moc nepocitujem.
 
panpriatel
2011-04-07 15:20:23+02
príspevok od: Kaiman81
ja nevravím o farbe,ale o ČB farbu doma neriešim,vyvolávam si len ČB ak by ta to zaujímalo tak od začiatku roka to je asi zo 10...
kontrast si dokážeš kontrolovať pomerom riedenia vývojky...
Kobtrast sa vo vseobecnosti riadi hlavne vyvolavacim casom. Pomerom riedenia by som skor povedal ze sa riadi tonalita. Ale hlavne zalezi vyvojka od vyvojky. napr. id11 stock je trocha kontrastnejsi ako 1+1, 1+3 ale skor by som povedal ze vatise riedenie v tomto pripade znamena vatsie zrno a viac polotonov. Proste ked prevolas utecu ti svetla, ked podvolas svetla budu sedive.
A rozdiel v riedeni bude skor v tych strednych tonoch ze ako budu odstupnovane.
Pri inych vyvojkach je to zasa inak. Najlepsie je volat len s jednou vyvojkou a nepustat sa strmhlavo do vseliakych experimentov. Ako ja...
 
keko
2011-04-07 15:57:30+02
príspevok od: panpriatel
Ja som si kupil c41 kit od tetenalu cez fotoimpex este asi s 3oma dalsimi vecami odtial + sme si postovne rozdelili s kamaratmi. Pri hrubom procitani ma to vyslo na 18 eur. Za ten kit. Oficialne v nom vyvolas 12-16 filmov. Kamarat v nom vyvolal 40. Tak teraz skusam co znesie.
Takze mytus ze c41 doma je draha je podla mna uspesne vyvrateny.
Keko: t-max vyvojka neni jedina na svete. Ja volam v id-11, rodinal, moersch finol, (trocha a49 akurat) a prave sa chystam na miesanie vlastnych pyrovod. V kazdom pripade ak je dakto sikovny tak vie naklady na vyvojku pekne minimalizovat. Ak je niekto uber sikovny tak mega minimalizovat (teda je rozdiel ci kupis id-11 od ilfordu alebo d-76 od kodaku alebo si ju doma namiesas, financny rozdiel, inak by rozdiel byt nemal... :0))
Su laby kde su vyslovene povedtny skriabanim. A su laby kde skrabu len raz za cas. Ale uznavam ze dakedy skrabu aj fotaky. Ale aj tak si myslim ze len dakedy. Vo vecine labou v bratislave (cest vynimkam) co som pocul skrabu poriadne. Ja chodim len ku frantiskanom a pohodicka. skrabance moc nepocitujem.
Keby som ti ja vyvolal v Tetanale C-41, tak by si ma asi zavrazdil. Alebo mozno aj nie, ked sa venujes LOMO. Ja pouzivam zasadne chemiu urcenu k stroju, v tomto pripade Fuji CN16-S.
40 filmov vravis? Ze by som zacal aj ja setrit (na ukor zakaznikov)?
Ja mam osobne doma tri vyvojky. T-Max, HC-110 a Rodinal - z fotoimpexu. Nenavazujem si ich, mam 100 percentnu istotu overenu rokmi. D-76 od Kodaku je predsalen cosi ine, ako to co si namiesas doma sam. Ale uznam ti, ze rozdiel vo vysledku nemusi byt az taky velky. Ale kde kupujes nezvetrany siricitan?
Inak s tebou vpodstate suhlasim, da sa aj usetrit, povacsine ale pre cloveka typu "asi si obcas popri digitale nafotim nieco aj na ciernobiely film" setrenie nakupom chemikalii nezacina. Kolko ta stal vaha? Tipujem, za dobrych 50 ak nie 200 EUR. No ked to chces len vyskusat, uplne zbytocna investicia. Alebo povedzam susicka. Ja som za tu svoju doma dal 350 EUR. A tank a spiraly a stipce atd.
Kontrast filmu sa riedenim meni iba velmi tazko. Naozaj je jednoduchcie predlzit vyvolavanie. Este spravnejsie je viac filmom pohybovat. Horsie je ked chces kontrast znizit, ale ide aj to.
Suhlasim aj s tym, ze mnozstvo v yvojok v spajzi nevedie vzdy k lepsiemu vysledku.
A na zaver, poznas vyvojku Pextral?
 
Kaiman81
2011-04-07 17:58:12+02
príspevok od: panpriatel
Kobtrast sa vo vseobecnosti riadi hlavne vyvolavacim casom. Pomerom riedenia by som skor povedal ze sa riadi tonalita. Ale hlavne zalezi vyvojka od vyvojky. napr. id11 stock je trocha kontrastnejsi ako 1+1, 1+3 ale skor by som povedal ze vatise riedenie v tomto pripade znamena vatsie zrno a viac polotonov. Proste ked prevolas utecu ti svetla, ked podvolas svetla budu sedive.
A rozdiel v riedeni bude skor v tych strednych tonoch ze ako budu odstupnovane.
Pri inych vyvojkach je to zasa inak. Najlepsie je volat len s jednou vyvojkou a nepustat sa strmhlavo do vseliakych experimentov. Ako ja...
Ja momentálne všetko volám vo Fomadon R09 perfektný univerzálna vývojka za pár eur,dá sa povedať že aj "blbovzdorná" ak nevieš ako máš exponovaný film tak u nej platí. riedenie 1:100 čas 10min a kupodivu to funguje,film je vyvolaný správne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()