Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

kupa zrkadlovky na film

ferofekete
2011-04-11 13:22:46+02
Zdravím. Chcel by som vyskusat fotit na film neviete mi poradit nejaku filmovu zrkadlovku vhodnú pre začiatočníka? Najlepšie uz nejakú autofokusovú. Poprípade aj nejaké ponuky. dakujem
 
karloss
2011-04-11 13:36:12+02
pentax 67 II je velmi dobra zrkadlovka na film
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-11 13:49:15+02
príspevok od: karloss
pentax 67 II je velmi dobra zrkadlovka na film
Najma pre zaciatosnika
 
karloss
2011-04-11 14:50:18+02
no aspon by bol nuteny sa vela ucit
 
panpriatel
2011-04-11 15:15:19+02
príspevok od: ferofekete
Zdravím. Chcel by som vyskusat fotit na film neviete mi poradit nejaku filmovu zrkadlovku vhodnú pre začiatočníka? Najlepšie uz nejakú autofokusovú. Poprípade aj nejaké ponuky. dakujem
Kedze si zaciatocnik a chces si fotenie na film vyskusat tak podla mna sa riad hlavne cenou.
Ja by som na tvojom mieste pokukal skor po manualnych starsych zrkadlovkach s meranim pri pracovnej clone.
kolega karloss ti doporucuje stredoformatovy pristroj. Som si isty ze keby si taky chcel tak by si to specifilkoval. Ale aj tak by pomohlo keby si predsalen specifikoval co s tym chces fotit, kolko objektivov by si si na to rad kupil a ake a tak.
Ked velmi trvas na tom autofocuse tak ti myslimze na zaciatok vystaci hocjaka zrkadlovka nikon alebo canon, jedna s tych novsich plastovych. Proste vyber taku na ktoru uz mas objektivi.
Ak chces daco manualne a mas dost penazi aj na telo aj na skla siel by som do dajakeho nikonu F (FM2, FE2 FA FG FE FM3a,etc...). Ak mas trocha menej penazi tak vela ludi si chvali olympusy om-1 om-2 ,pentax me, etc...
Ak mas vyslovene obmedzeny rozpocet tak si pockaj na dajaku lacnu zrkadlovku so zavitom m42 s pevnym objektivom. Takychto je tak vela ze az. Priatelka napriklad kupila yashicu electro tl s 50mm f1.7 (skvely objektiv a este k tomu radioaktivny! ) za 12 eur. Co je za tie peniaze super fotak. Ale rychlo by som s tym foitt nevedel...
Ak nechces aby ta prestal film bavit skor ako sa par krat vyspis tak by som sa vykaslal na zenith a vyslovene stare zrkadlovky.
Ja fotim co sa kino zrkadloviek tyka s nikonom FE2 co je krasna masinka ktora ostala u nas doma s maminej analogovej ery. k 50 f1.4 som si dokupil 28mm f2.0. A neni o com. Na vsetko mozne akcne fotenie co by som chcel fotit mi to hravo staci.
 
karloss
2011-04-11 16:06:25+02
co si od toho kinofilmu slubujes?
 
panpriatel
2011-04-11 16:58:11+02
príspevok od: karloss
co si od toho kinofilmu slubujes?
Myslim ze zaciatocnika by od filmu fotenie zo SF len odplasilo. Aj ty si urcite najprv fotil na kinofilm. Ci nie?
Aj ja rad fotim na zvitok. Rad by som prestal fotit na kinofilm ale proste sa mi to v urcitych situaciach hodi ovela viac. Ale hej. Tiez by som neviem co dal za to keby som polovicu kinofilmov co mam v ladnicke mohol vymenit za zvtky rovnakej znacky.
 
Marcel Rebro
2011-04-11 17:01:16+02
príspevok od: karloss
pentax 67 II je velmi dobra zrkadlovka na film
Zdá si mi to, alebo písal "Najlepšie uz nejakú autofokusovú" ?
Má Pentax 67 II autofokus?

Dobrá rada nad zlato ...
 
planco
2011-04-11 17:01:25+02
nikon F80,F90,F100
 
Marcel Rebro
2011-04-11 17:06:59+02
príspevok od: ferofekete
Zdravím. Chcel by som vyskusat fotit na film neviete mi poradit nejaku filmovu zrkadlovku vhodnú pre začiatočníka? Najlepšie uz nejakú autofokusovú. Poprípade aj nejaké ponuky. dakujem
Kedze mas Pentax, priamo v Tvojm systeme Ti neporadim.

Ak by si bol ochotny ist do ineho systemu, dobra volba (AF) su Nikony F80, F90, F100. Aj F75 moze byt. Ma vsetko co potrebujes len skla z Pentaxu nan nepasuju

Ak si chces film "len tak osahat" za neminut vela penazi kasli na AF a chod na zaciatok do nejakeho m42 tela s 50kou objektivom - Praktika a pod. Predavaju sa za par desiatok EUR a ak Ta to nechyti nebudes mat doma drahe tazitko ....
 
ferofekete
2011-04-11 17:55:05+02
to by nebol zly napad M42 zrkadlovku nejake skla mam doma vedel by si mi odporucit nejaku z dobrym hladacikom a expozimetrom? na film som volakedy fotil ale vzdy som mal len take kompakty zrkadlo nikdy.
 
Marcel Rebro
2011-04-11 18:04:11+02
príspevok od: ferofekete
to by nebol zly napad M42 zrkadlovku nejake skla mam doma vedel by si mi odporucit nejaku z dobrym hladacikom a expozimetrom? na film som volakedy fotil ale vzdy som mal len take kompakty zrkadlo nikdy.
napriklad MTL 5
 
irisos
2011-04-11 18:08:30+02
príspevok od: ferofekete
to by nebol zly napad M42 zrkadlovku nejake skla mam doma vedel by si mi odporucit nejaku z dobrym hladacikom a expozimetrom? na film som volakedy fotil ale vzdy som mal len take kompakty zrkadlo nikdy.
skus pripadne pentax K1000 bol to skvely manual s bajonetom teraz sa predava cca za50E.ale objektivy z digitalu tam nejdu ale naopak objektivy z analogu idu na tvoj digital.naucis sa manualne ostrit apod.a hlavne bezporuchovy aparat.vyrabal sa az do roku1997 priblizne 20rokov.
 
Imiy
2011-04-11 19:28:25+02
príspevok od: ferofekete
Zdravím. Chcel by som vyskusat fotit na film neviete mi poradit nejaku filmovu zrkadlovku vhodnú pre začiatočníka? Najlepšie uz nejakú autofokusovú. Poprípade aj nejaké ponuky. dakujem
Tam mas v bazare Minolta Dynax 600si , za dobré peniaze , predávam
 
karloss
2011-04-11 19:38:34+02
príspevok od: Marcel Rebro
Zdá si mi to, alebo písal "Najlepšie uz nejakú autofokusovú" ?
Má Pentax 67 II autofokus?

Dobrá rada nad zlato ...
hlavne ze ty si si tu srandu nikdy nerobil, vsak?
 
keko
2011-04-11 19:39:34+02
Zacni niecim z bazara. Pentax ME2 som s objektivom videl za 100EUR. Ale nakoniec aj otcov alebo dedkov aparat, pokial je funkcny pre zaciatok staci. Ak pri tom zostanes, po prvych filmoch budes zorientovany, potom sa ti mozno bude zdat ako jedina dobra volma Leica. Ale to az potom, co usetris na tom prvom aparate ...
 
Marcel Rebro
2011-04-11 19:53:52+02
príspevok od: karloss
hlavne ze ty si si tu srandu nikdy nerobil, vsak?
ahaaa ... takze ty si robis srandu? no dobre. potom sa smejem po fejsbukacki xixixixixi

ps : SWM Nikkor si uz vydetektivoval?
 
karloss
2011-04-11 19:56:13+02
príspevok od: Marcel Rebro
ahaaa ... takze ty si robis srandu? no dobre. potom sa smejem po fejsbukacki xixixixixi

ps : SWM Nikkor si uz vydetektivoval?
jasne, predal som ho po tyzdni
 
ferofekete
2011-04-12 13:19:08+02
príspevok od: irisos
skus pripadne pentax K1000 bol to skvely manual s bajonetom teraz sa predava cca za50E.ale objektivy z digitalu tam nejdu ale naopak objektivy z analogu idu na tvoj digital.naucis sa manualne ostrit apod.a hlavne bezporuchovy aparat.vyrabal sa az do roku1997 priblizne 20rokov.
cau mam tu ponuku na nejaky luxon 1000 ze vraj je to pentax K 1000 len ine oznacenie nepocul si nahodou o niecom takom?
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()