Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Nadstavenie analogovej zrkadlovky

mjamrich
mjamrich 2011-04-21 14:36:53+02
Dobry den, zacinam fotit z anal. zrkadlovkou a potreboval by som poradit ako dosiahnut ake-take vysledky. Nehovorim teraz o probleme ako spravne komponovat fotografiu. Ide mi predovsetkym o technicku stranku pri foteni analogom. Moje fotky su nevyrazne, nekontrastne, malo syte farby aj ked fotim kontrastne objekty. O spravnom nadstaveni analogov sa vsak podla mna pise dost malo a preto sa chcem spytat skusenych fotografov ako na to. Potreboval by som poradit:
- aky farebny film pouzit na fotografovanie krajiny, film kt. by zabezpecil syte farby (ako na fotografiach v linkoch)
- ako kreativne pracovat s ISOm - niekde som cital ze na lepsiu saturaciu farieb sa nadstavuje manualne nizsie ISO aj ked film je s vyzsim ISOm, toto som skusal no vsetky fotografie mam prepalene
- cas a clona - ako spravne pracovat s casom a clonou, (je mi jasne ze na krajinu pouzijem vysoke clonove cislo kvoli velkej hlbke ostrosti)

Pre predstavu o ake vysledky mi zhruba ide posielam linky. Su fotene Canonom EOS 33, presne taky pouzivam aj ja. Problem je vsak ze mam zatial iba setovy objektiv. Ale mam pocit, ze v spravnych rukach a pri dobrom svetle by fotografie mohli dopadnut obstojne aj so setakom. Alebo sa mylim?

Rady typu "nauc sa fotit" su mi nanic. Popredu dakujem autorom s konkretnymi pripomienkami.
Linky:
http://www.pbase.com/image/28330811
http://www.pbase.com/image/42893841
http://www.pbase.com/image/25936807
http://www.pbase.com/image/32911882
http://www.pbase.com/image/40996816
 
keko
2011-04-21 22:35:10+02
príspevok od: Cyril
Napriklad v Dunajskej Strede Ti to neurobia aj ked budes ako prosit a vysvetlovat
Ale ved tu nie je debata o tom, ze ktory lab dokaze PUSH alebo PULL, ale o tom, ci to vobec vedia. Kedysi som mal pod palcom kontrolu 60-tich labov na Slovensku, vacsina posielala vyvolane kontrolne stripy, ktore sme u nas vyhodnocovali. Naprosta vacsina labov dosahovala bezproblemov tzv. kontrolny limit. Pokial viem, tak laby v konkurencnej sieti posielali vyvolane stripy do svojho ustredia a takisto nemali ziadne problemy. Teda vyvolat standartnym sposobom C-41 vedia vsetky laby. Ak chces PUSH (lebo o ten vacsinou ide), tak nech sa paci, najblizssi stroj co to korektne vie je kdesi vo Viedni. Kazda sranda bnieco stoji. V sucasnosti sa na Slovensku v tzv ramovych volackach vyvolava jedine E-6 na Nezabudkovej ulici. V beznych negativkach by to islo za predpokladu, ze dlzka drahy vo vyvojke je tak dlha, ako je dlhy film. Pokial viem, tak jedine Noritsu QSF100, mozno este v Kosiciach Fotospektrum. Kedze je lepsie udrzovat chemiu v mensich procesoroch, my sme taku vymenili za podstatne mensiu Fujinu... Takze, nie zeby nevedeli, niet na to technickych prostriedkov ....
 
Imiy
2011-04-21 22:53:30+02
príspevok od: keko
Ale ved tu nie je debata o tom, ze ktory lab dokaze PUSH alebo PULL, ale o tom, ci to vobec vedia. Kedysi som mal pod palcom kontrolu 60-tich labov na Slovensku, vacsina posielala vyvolane kontrolne stripy, ktore sme u nas vyhodnocovali. Naprosta vacsina labov dosahovala bezproblemov tzv. kontrolny limit. Pokial viem, tak laby v konkurencnej sieti posielali vyvolane stripy do svojho ustredia a takisto nemali ziadne problemy. Teda vyvolat standartnym sposobom C-41 vedia vsetky laby. Ak chces PUSH (lebo o ten vacsinou ide), tak nech sa paci, najblizssi stroj co to korektne vie je kdesi vo Viedni. Kazda sranda bnieco stoji. V sucasnosti sa na Slovensku v tzv ramovych volackach vyvolava jedine E-6 na Nezabudkovej ulici. V beznych negativkach by to islo za predpokladu, ze dlzka drahy vo vyvojke je tak dlha, ako je dlhy film. Pokial viem, tak jedine Noritsu QSF100, mozno este v Kosiciach Fotospektrum. Kedze je lepsie udrzovat chemiu v mensich procesoroch, my sme taku vymenili za podstatne mensiu Fujinu... Takze, nie zeby nevedeli, niet na to technickych prostriedkov ....
absolutne korektná odpoveď na PUSH si teraz dostal , este jedného času som nosil do Michaloviec
DIA. tam to vedeli , aj mohli.

Len sa divím , že začínajúci na analóg rovno potrebuje PUSH , a to rovno na farbu . To je samovražda.
Tam treba normálne exponovat na nominálnu hodnotu. Ked Push , tak BW a vyvolat v domacich podmiienkach.
 
Cyril
2011-04-21 23:08:18+02
príspevok od: keko
Ale ved tu nie je debata o tom, ze ktory lab dokaze PUSH alebo PULL, ale o tom, ci to vobec vedia. Kedysi som mal pod palcom kontrolu 60-tich labov na Slovensku, vacsina posielala vyvolane kontrolne stripy, ktore sme u nas vyhodnocovali. Naprosta vacsina labov dosahovala bezproblemov tzv. kontrolny limit. Pokial viem, tak laby v konkurencnej sieti posielali vyvolane stripy do svojho ustredia a takisto nemali ziadne problemy. Teda vyvolat standartnym sposobom C-41 vedia vsetky laby. Ak chces PUSH (lebo o ten vacsinou ide), tak nech sa paci, najblizssi stroj co to korektne vie je kdesi vo Viedni. Kazda sranda bnieco stoji. V sucasnosti sa na Slovensku v tzv ramovych volackach vyvolava jedine E-6 na Nezabudkovej ulici. V beznych negativkach by to islo za predpokladu, ze dlzka drahy vo vyvojke je tak dlha, ako je dlhy film. Pokial viem, tak jedine Noritsu QSF100, mozno este v Kosiciach Fotospektrum. Kedze je lepsie udrzovat chemiu v mensich procesoroch, my sme taku vymenili za podstatne mensiu Fujinu... Takze, nie zeby nevedeli, niet na to technickych prostriedkov ....
A ja som ju chudinku lamal ako som vedel. Skor nevevedel ako Ta citam
Mne tak logicky vychadzalo, ze supne to do masiny, nastavi iso a stroj podla toho vyhodnoti cas kupela
Srandista, ze
 
Cyril
2011-04-21 23:10:04+02
príspevok od: Imiy
absolutne korektná odpoveď na PUSH si teraz dostal , este jedného času som nosil do Michaloviec
DIA. tam to vedeli , aj mohli.

Len sa divím , že začínajúci na analóg rovno potrebuje PUSH , a to rovno na farbu . To je samovražda.
Tam treba normálne exponovat na nominálnu hodnotu. Ked Push , tak BW a vyvolat v domacich podmiienkach.
To vies, zajac
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()