Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Filmova zrkadlovka Canon

garyfisher
garyfisher 2011-07-26 22:17:47+02
Chcel by som oslovit skusenjsich clenov. Mam digi zrkadlovku ale kotetujem teraz aj s myslienkou len tak pre zaujimavost vyskusat aj klasicku analogicku. Preco nie. Karol ma inspiroval dnes clankom.
Ak mate prehlad ktora Canon by bola pouzitelna s EF objektivmi, taktiez auto focus by nebol mozno od veci nachvilu.
Cvakol by som nejaku krajinku, mozno architekturu, mozno nejaky portret.
Myslim ze nieco sa urcite najde niekde v bazare, videli ste v poslednej dobe alebo ponuknete.
Vdaka
 
garyfisher
2011-07-27 20:24:53+02
Kedisy davno vyvolaval cierno biele filmy a robil doma fotky otec v kupelni. Zariadenie aj chemikalie ale mal vsak z prace, vtedy za komanca to mali dostupne pre zamestancov. Si myslim ze aspon vyvolanie filmu by si mohol ozivit v pamati a chemikalie su zatial tiez dostupne takze si myslim ze by som to mohol za otcovej pomoci skusit.
Aj ked si myslim ze zo zaciatku a hlavne pokial budem chciet uchovat film necham to na lab.
 
inkubbus
2011-07-27 20:26:57+02
príspevok od: garyfisher
Kedisy davno vyvolaval cierno biele filmy a robil doma fotky otec v kupelni. Zariadenie aj chemikalie ale mal vsak z prace, vtedy za komanca to mali dostupne pre zamestancov. Si myslim ze aspon vyvolanie filmu by si mohol ozivit v pamati a chemikalie su zatial tiez dostupne takze si myslim ze by som to mohol za otcovej pomoci skusit.
Aj ked si myslim ze zo zaciatku a hlavne pokial budem chciet uchovat film necham to na lab.
cb film nie je problem doma vyvolat. aj ja to tak robim. farebne si nechavam robit v labe
 
garyfisher
2011-07-27 20:42:07+02
príspevok od: inkubbus
cb film nie je problem doma vyvolat. aj ja to tak robim. farebne si nechavam robit v labe
Zatial si ale idem objednat baterky
 
garyfisher
2011-07-27 20:43:54+02
príspevok od: Robert Simeg
Ok, fotak by si uz mal. Rozmyslal si aj nad tym ako si potom urobis fotografie? Resp. kde? : ). Predpokladam ze budes fotit farebne podla tvojej galerie...
Apropo pekny clanocek v blogu. Mozno to oslovi aj mna nakoniec.
P.S. pokecom pohrdam mam pocit ze to je portal pre pubertiakov plnych hormonov.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-07-28 21:01:36+02
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, takže to dám sem. Vôbec nemám prehľad o filmových zrkadlovkách, ale mám v pláne zaobstarať si kinofilmový Canon EOS. Jeden mám zo starých čias Canon EOS 500N, ale má problém, že jeho x-sync je len 1/90 s, čo je pre mňa málo. Vie mi niekto poradiť, ktorá zrkadlovka od Canonu má najkratší x-sync? Našiel som, že Canon EOS 1V má 1/250, existuje u Canonu ešte kratší? Alebo je to maximum?
 
garyfisher
2011-07-28 21:19:05+02
príspevok od: Martin Brojo
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, takže to dám sem. Vôbec nemám prehľad o filmových zrkadlovkách, ale mám v pláne zaobstarať si kinofilmový Canon EOS. Jeden mám zo starých čias Canon EOS 500N, ale má problém, že jeho x-sync je len 1/90 s, čo je pre mňa málo. Vie mi niekto poradiť, ktorá zrkadlovka od Canonu má najkratší x-sync? Našiel som, že Canon EOS 1V má 1/250, existuje u Canonu ešte kratší? Alebo je to maximum?
ak mas rychlejsi net ( ten moj mobilny nie je vo vlaku ono) pohladaj tu:
http://www.canon.com/camera-museum/camera/index.html
v sekcii filmovyh eosov ich mas chronologicky zoradene aj s full specifikaciou.
mozno tam nieco najdes
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-07-28 21:20:09+02
príspevok od: garyfisher
ak mas rychlejsi net ( ten moj mobilny nie je vo vlaku ono) pohladaj tu:
http://www.canon.com/camera-museum/camera/index.html
v sekcii filmovyh eosov ich mas chronologicky zoradene aj s full specifikaciou.
mozno tam nieco najdes
super, dík. hladal som na canon.sk a nič.
 
garyfisher
2011-07-29 00:02:03+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja by som si kupil EOS 33/30/30V a keby som bol uplny blazon do filmu tak EOS 3. Vsetky maju vybornu ergonomiu, pre mna o triedu lepsiu ako EOS 1.
Trosku premyšľania ma priviedlo ešte k jednej otazočke. Predokladam, že aj na kinofilmovej zrkadlovke možem meniť objektívy podľa potreby, myslím keď už mám založený film. Zrkadlo, ale hlavne zavierka by ho mali uchrániť pred nechceným osvitom. Alebo sa mýlim?
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-07-29 07:44:52+02
príspevok od: garyfisher
Trosku premyšľania ma priviedlo ešte k jednej otazočke. Predokladam, že aj na kinofilmovej zrkadlovke možem meniť objektívy podľa potreby, myslím keď už mám založený film. Zrkadlo, ale hlavne zavierka by ho mali uchrániť pred nechceným osvitom. Alebo sa mýlim?
Cez objektív ti do šachty preniká svetlo neustále, takže z pohľadu svetla je jedno, či tam objektív máš alebo nie.
 
garyfisher
2011-07-29 07:52:32+02
príspevok od: branislavbuzek
Cez objektív ti do šachty preniká svetlo neustále, takže z pohľadu svetla je jedno, či tam objektív máš alebo nie.
Svätá pravda, to som si vôbec neuvedomil.
 
Mária Karľaková
2011-08-02 22:33:21+02
mam eos3 a je super
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()