Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Zmena hodnoty ISO v analogovej fografii

garyfisher
2011-08-02 21:55:25+02
Ahojte, takze uz mam svoj prvy analog, zalozil som tam film s ISO 400 ale pri dnesnom slnecnom dni mi aj pri clone f4 vychadzali casy ktore moja uzavierka nestihala.
Zaujimalo by ma ci mozu nastat komplikacie poklal rucne zmenim hodnotu iso alebo radsej pouzit polarizacny resp sedy neutralny.
 
Marcel Rebro
2011-08-02 22:18:33+02
príspevok od: garyfisher
Ahojte, takze uz mam svoj prvy analog, zalozil som tam film s ISO 400 ale pri dnesnom slnecnom dni mi aj pri clone f4 vychadzali casy ktore moja uzavierka nestihala.
Zaujimalo by ma ci mozu nastat komplikacie poklal rucne zmenim hodnotu iso alebo radsej pouzit polarizacny resp sedy neutralny.
V zasade mozes film pushnut alebo pullnut (nastavit vyssie alebo nizsie ISO) ale potom musis pri vyvolavani upravit cas vo vyvojke a film "podvyvolat" alebo "prevyvolat". Ale samozrejme toto sa tyka celeho filmu ... nie jednotlivych zaberov ... a samozrejme ak ides vyvolavat doma a nie v labe ... podla ISO 400 dedukujem bud "univerzalny" color alebo C41 BW ... a teda fotolab
 
garyfisher
2011-08-02 22:25:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
V zasade mozes film pushnut alebo pullnut (nastavit vyssie alebo nizsie ISO) ale potom musis pri vyvolavani upravit cas vo vyvojke a film "podvyvolat" alebo "prevyvolat". Ale samozrejme toto sa tyka celeho filmu ... nie jednotlivych zaberov ... a samozrejme ak ides vyvolavat doma a nie v labe ... podla ISO 400 dedukujem bud "univerzalny" color alebo C41 BW ... a teda fotolab
mas pravdu C41 BW. vdaka za info. nebol som si isty ako ten push pull proces presne funguje. takze to isti polarizak chystam sa na prirodu a architekturu ale tam pojdem trosku viac do clony snad sa to skompenzuje.
 
Bubak
2011-08-02 22:31:15+02
Riešenie jednoduché ---> dať prevyvolať film (pull efekt), ale je treba brať v úvahu že sa zmenia expozičné vlastnosti filmu... ISO400 filmy sa zvyčajne dajú v pohode vyvolávať na 200 (Pan400, Tri-X, Delty a podobne...Farebné tiež), teda mínus jeden EV...ale užívatelia majú dobré výsledky aj s ISO100. Treba si nájsť vyvolávacie časy.
 
garyfisher
2011-08-02 22:48:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
V zasade mozes film pushnut alebo pullnut (nastavit vyssie alebo nizsie ISO) ale potom musis pri vyvolavani upravit cas vo vyvojke a film "podvyvolat" alebo "prevyvolat". Ale samozrejme toto sa tyka celeho filmu ... nie jednotlivych zaberov ... a samozrejme ak ides vyvolavat doma a nie v labe ... podla ISO 400 dedukujem bud "univerzalny" color alebo C41 BW ... a teda fotolab
este raz som si to overil, ten film sa vyvolava klasicky nie C41 takze by to slo aj doma.
 
Bubak
2011-08-02 23:22:41+02
príspevok od: garyfisher
este raz som si to overil, ten film sa vyvolava klasicky nie C41 takze by to slo aj doma.
Tak čáraj sem: http://www.digitaltruth.com/devchart.php nájdi si tam film, vývojku čo máš doma... Vec vyriešená!
 
garyfisher
2011-08-02 23:38:54+02
príspevok od: Bubak
Tak čáraj sem: http://www.digitaltruth.com/devchart.php nájdi si tam film, vývojku čo máš doma... Vec vyriešená!
zadal som hodnoty a tam su len casy pokial chcem iso zvysit nie znizit.
 
garyfisher
2011-08-02 23:39:28+02
príspevok od: Bubak
Tak čáraj sem: http://www.digitaltruth.com/devchart.php nájdi si tam film, vývojku čo máš doma... Vec vyriešená!
PS velmi dobre ukladam si do zaloziek stranku
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()