Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Krachuje Kodak ?

lu_boss
2011-10-03 16:01:28+02
...podla vsetkeho nie, no zaujimavosti sa okolo neho deju:

http://finance.yahoo.com/news/Kodak-shares-rise-after-rb-2328940847.html?x=0&.v=1
 
TTL
2011-10-03 16:12:49+02
Kodak krachuje uz 20 rokov. A pravdu povediac, koho to dnes zaujima... Vsetky dobre filmy zrusili, tie co zostali, ma aj Fuji, v CB je dost vyber od Ilford a Agfy. Paradoxne najviac skoda by bola CCD senzorov, ale ti asi zostanu, kedze najviac ich kupuje NASA a armada.
 
lu_boss
2011-10-03 16:42:35+02
...mozno nevie vyplnit tie papiere na bankrot
A mna to nahodou celokm zaujima, som zvedavy, co sa bude diat dalej.
 
Kaiman81
2011-10-03 17:27:00+02
príspevok od: TTL
Kodak krachuje uz 20 rokov. A pravdu povediac, koho to dnes zaujima... Vsetky dobre filmy zrusili, tie co zostali, ma aj Fuji, v CB je dost vyber od Ilford a Agfy. Paradoxne najviac skoda by bola CCD senzorov, ale ti asi zostanu, kedze najviac ich kupuje NASA a armada.
Akurát že Agfa už neexistuje....
 
keko
2011-10-04 09:21:03+02
Kodak nekrachuje. Ma dost ekonomov na to, aby z toho vykorculovali. Vlastni tolko patentov, ze uz len z poplatkov za ne tych par vlastnikov vyzije. Okrem ineho - foto je iba nie najvacsia cast zdroja ich prijmov.
Mne je luto cb papiera, ktory patril k tomu najlepsiemu v cene okolo FOMY. Kodachromy ale uz nik nechcel, zanedlho nik nebude chciet ani Ektachromy a ktovie, ako to dopadne s ostatnymi filmami. Ale treba uznat, ze napriek tomu, ze "veci" riadia ekonomovia, KOdak uviedol na trh filmov niekolko noviniek. A mozno aj prerto, aby zuzili az nezmyselne velke portfolio vyrobkov ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-04 09:29:21+02
príspevok od: lu_boss
...mozno nevie vyplnit tie papiere na bankrot
A mna to nahodou celokm zaujima, som zvedavy, co sa bude diat dalej.
neviem či to tu vyriešime, (ale to je akoby krachovala Motorola - ktorá robí pre armádu USA špičkové komunikačné a bezpečnostné zariadenia. Síce od nich mám málokto tlf. ale firma funguje uplne normálne.) Možno im krachuje divízia filmov ale ostatné divízie Kodaku asi ťažko, no ved uvidíme čo budú robiť...
 
panpriatel
2011-10-04 09:37:31+02
príspevok od: TTL
Kodak krachuje uz 20 rokov. A pravdu povediac, koho to dnes zaujima... Vsetky dobre filmy zrusili, tie co zostali, ma aj Fuji, v CB je dost vyber od Ilford a Agfy. Paradoxne najviac skoda by bola CCD senzorov, ale ti asi zostanu, kedze najviac ich kupuje NASA a armada.
Kodak sice zrusil par dobrych filmov ale tri-x sa nastastie drzi.
Mna velmi zaujima buducnost filmy kodak.
 
panpriatel
2011-10-04 09:41:01+02
príspevok od: keko
Kodak nekrachuje. Ma dost ekonomov na to, aby z toho vykorculovali. Vlastni tolko patentov, ze uz len z poplatkov za ne tych par vlastnikov vyzije. Okrem ineho - foto je iba nie najvacsia cast zdroja ich prijmov.
Mne je luto cb papiera, ktory patril k tomu najlepsiemu v cene okolo FOMY. Kodachromy ale uz nik nechcel, zanedlho nik nebude chciet ani Ektachromy a ktovie, ako to dopadne s ostatnymi filmami. Ale treba uznat, ze napriek tomu, ze "veci" riadia ekonomovia, KOdak uviedol na trh filmov niekolko noviniek. A mozno aj prerto, aby zuzili az nezmyselne velke portfolio vyrobkov ...
O kodak papieroch som bohuzial len pocul...
Kodachromy asi ludia nechceli koli speci vyvolavaniu ale preco by nechceli ektachromy?
 
keko
2011-10-04 09:41:39+02
Este: Ta sprava sa tyka samozrejme akcii a tam je mnoho dalsich "vlastnikov". ZIal toto nije len v rukach managementu a trvaly pokles zaujmu o vyrobky Kodak nie je jediny faktor na akciovom trhu. Ak sa nestane nejaka revolucia, filmy (ale aj cipi) Kodak sa budu robit dalej.
Este som tu skor zachytil, ze Agfa uz neexistuje. Existuje, to co skrachovalo bolo oddelenie Agfa Photo (?), ktore malo cast vyroby aj v Belgicku a vzniklo pred asi 6 rokmi zspolocnosti Agfa-Gevaert tak, ze ju kupil management vtedajsej spolocnosti.
 
keko
2011-10-04 09:43:23+02
príspevok od: panpriatel
O kodak papieroch som bohuzial len pocul...
Kodachromy asi ludia nechceli koli speci vyvolavaniu ale preco by nechceli ektachromy?
Predaj je uplne minimalny ...
Kodak papiere mam uz len ukazku
 
keko
2011-10-04 09:45:10+02
príspevok od: panpriatel
Kodak sice zrusil par dobrych filmov ale tri-x sa nastastie drzi.
Mna velmi zaujima buducnost filmy kodak.
Zajtra dojdem... aj s vyvojkou
 
panpriatel
2011-10-04 09:49:49+02
príspevok od: keko
Zajtra dojdem... aj s vyvojkou
Nase tanky sa tesia, metraz uz je nachystana, dokonca sa za vami snazila prist sama.
 
Strhak
2011-10-04 10:39:33+02
príspevok od: keko
Predaj je uplne minimalny ...
Kodak papiere mam uz len ukazku
mne sa do rúk dostali dve rolky do plotra a neviem si ich vynachváliť. Jediné čo ma mrzí že to bola len taká náhoda a už ich viacej neviem zohnať
 
panpriatel
2011-10-04 10:51:07+02
príspevok od: Strhak
mne sa do rúk dostali dve rolky do plotra a neviem si ich vynachváliť. Jediné čo ma mrzí že to bola len taká náhoda a už ich viacej neviem zohnať
ehm, myslim ze keko hovoil o klasickych ciernobielych bromstriebornych papieroch, ktore asi do plotra moc nepojdu... Ale mozno som zle pochopil.
 
Strhak
2011-10-04 11:28:00+02
príspevok od: panpriatel
ehm, myslim ze keko hovoil o klasickych ciernobielych bromstriebornych papieroch, ktore asi do plotra moc nepojdu... Ale mozno som zle pochopil.
ja si tiež myslím že vravel o nich no tie ja nepoužívam. Plotrové papiere ma od nich nadchli len ako píšem škoda že ich už neviem zohnať
 
gastan2
2013-02-01 07:54:06+01
Ahojte mam taky problem ! ked som si kupil baterky do kodak easy share 813c ta jak som sfotil 2 fotky hned vyskočilo že bateria je slaba ale jak dam do ineho fotaka vydržia ! neveite čim to može byť ? a ešte jedna chyba sa mi stala nechce sa vysunuť preco iba dačo zaškripoce a vypne sa ? čo mam robit ?
 
bonifacko
2013-02-01 08:16:34+01
príspevok od: gastan2
Ahojte mam taky problem ! ked som si kupil baterky do kodak easy share 813c ta jak som sfotil 2 fotky hned vyskočilo že bateria je slaba ale jak dam do ineho fotaka vydržia ! neveite čim to može byť ? a ešte jedna chyba sa mi stala nechce sa vysunuť preco iba dačo zaškripoce a vypne sa ? čo mam robit ?
Je to v záruke = do opravy/predajne
Nie je to v záruke = smetiak/zberne suroviny
Každá mimozáručná oprava ťa vyjde viac ako akykolvek podobny nový kompaktík
 
gastan2
2013-02-01 09:10:55+01
ale čo može byt chyba ak vymenim plne nabite baterky a ukaže ze su vybite ? ked v druhom dlho vydržia a zaruku už nema ?
 
bonifacko
2013-02-01 12:58:28+01
príspevok od: gastan2
ale čo može byt chyba ak vymenim plne nabite baterky a ukaže ze su vybite ? ked v druhom dlho vydržia a zaruku už nema ?
Hádaj?
a) zavolaš priatelovi
b) zavolaš nepriatelovi
c) v elektronike
C-é je správne! Vieš to opraviť? Nevieš? Navod som ti napísal.
 
S3030150
2013-02-01 14:02:28+01
príspevok od: gastan2
Ahojte mam taky problem ! ked som si kupil baterky do kodak easy share 813c ta jak som sfotil 2 fotky hned vyskočilo že bateria je slaba ale jak dam do ineho fotaka vydržia ! neveite čim to može byť ? a ešte jedna chyba sa mi stala nechce sa vysunuť preco iba dačo zaškripoce a vypne sa ? čo mam robit ?
kup si normalne baterky, nepouzivaj nabijacie. to je vsetko
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()