Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Teplomer

SioN21
2011-10-20 14:45:04+02
Zdravim.
Chcem sa spytat aky teplomer pouzivate pri vyvolavani?...nikde nemozem zohnat nic vyhovujuce.
Jediny co som objavil je vpichovy digitalny s odchylkou 1 stupen. bude to moc tragicke pre film?....Nechce sa mi koli teplomeru platit postovne a objednavat to z netu.
 
panpriatel
2011-10-20 15:25:58+02
príspevok od: SioN21
Zdravim.
Chcem sa spytat aky teplomer pouzivate pri vyvolavani?...nikde nemozem zohnat nic vyhovujuce.
Jediny co som objavil je vpichovy digitalny s odchylkou 1 stupen. bude to moc tragicke pre film?....Nechce sa mi koli teplomeru platit postovne a objednavat to z netu.
Ja som kupil v prolaike hama teplomer.
spokojnost.
Co som pocul tak su ludia spokojny aj s laboratorotnymi teplomerami (napr. na slavus.sk) alebo aj akvarelistickimi...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-20 15:35:18+02
Pri teplote roztoku 20 stupňov je jeden stupeň odchýlka o 5%... Už som dlho nevyvolával, ale keď som, tak som dbal na presnú teplotu a používal laboratórny ortuťový teplomer pre rozmedzie teplôt 15 až 25 stupňov s veľkými dielikmi, kde som si dokázal ustriehnúť i štvrť stupňa... Možno ma niekto vysmeje, ale v tomto som na to jednoducho dbal...
 
PeterMarek
2011-10-20 16:31:30+02
príspevok od: SioN21
Zdravim.
Chcem sa spytat aky teplomer pouzivate pri vyvolavani?...nikde nemozem zohnat nic vyhovujuce.
Jediny co som objavil je vpichovy digitalny s odchylkou 1 stupen. bude to moc tragicke pre film?....Nechce sa mi koli teplomeru platit postovne a objednavat to z netu.
Mám akvaristický. Len je krátky. Tak mám na ňom také udělátko s háčikom aby mohol byť ponorený aj v dlhom tanku...
 
PeterMarek
2011-10-20 16:33:10+02
príspevok od: Stratený Stano
Pri teplote roztoku 20 stupňov je jeden stupeň odchýlka o 5%... Už som dlho nevyvolával, ale keď som, tak som dbal na presnú teplotu a používal laboratórny ortuťový teplomer pre rozmedzie teplôt 15 až 25 stupňov s veľkými dielikmi, kde som si dokázal ustriehnúť i štvrť stupňa... Možno ma niekto vysmeje, ale v tomto som na to jednoducho dbal...
Presná teplota je dôležitá. Hlavne pri farbe. Ak chce človek dosiahnuť OPAKOVANE dobré výsledky, tak je určite dobré na to dbať...
 
SioN21
2011-10-20 17:19:13+02
príspevok od: PeterMarek
Presná teplota je dôležitá. Hlavne pri farbe. Ak chce človek dosiahnuť OPAKOVANE dobré výsledky, tak je určite dobré na to dbať...
akvaristicky s odchylkou chyby 1 stupen?...tak to moc presnu teplotu nenamerias...
 
PeterMarek
2011-10-20 17:28:43+02
príspevok od: SioN21
akvaristicky s odchylkou chyby 1 stupen?...tak to moc presnu teplotu nenamerias...
Môj má kalibráciu po pol stupni. Na ČB veci mi to stačí. Farbu už mokro nerobím. Asi sa pred 30 rokmi vyrábali presnejšie akvateplomery...
 
SioN21
2011-10-20 17:33:18+02
pokial by som mal vyvojku povedzme 19 alebo 21 stupnov...bolo by to moc tragicke?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-20 18:07:19+02
príspevok od: PeterMarek
Môj má kalibráciu po pol stupni. Na ČB veci mi to stačí. Farbu už mokro nerobím. Asi sa pred 30 rokmi vyrábali presnejšie akvateplomery...
Aj ja mám takú starú rachotinu, ale furt meria...
 
gintonik
2011-10-20 18:45:42+02
http://prolaika.inshop.sk/inshop/filmy-a-fotokomora/vybavenie/hama-teplomer-miskovy.html
 
inkubbus
2011-10-20 18:58:54+02
príspevok od: SioN21
pokial by som mal vyvojku povedzme 19 alebo 21 stupnov...bolo by to moc tragicke?
myslim ze to nebude ziadna tragedia. cez leto ked som doma vyvolaval sa mi roztok pocas procesu poriadne zahrial na okolitu teplotu a film vysiel v pohode (CB)
 
PeterMarek
2011-10-20 19:21:18+02
príspevok od: SioN21
pokial by som mal vyvojku povedzme 19 alebo 21 stupnov...bolo by to moc tragicke?
Akú vývojku? Negatívnu? Pozitívnu? Čiernobielu? Farebnú? Čerstvú? Regenerovanú? Trochu vybúchanú? Dávate nepresné otázky...

Ale povedzme, že ste mysleli čiernobielu, negatívnu.

Úplne tragické to nie je ale rozhodne si to vyžaduje korekciu vyvolávacieho času podľa tabuľky pre príslušný film+vývojku...
 
PeterMarek
2011-10-20 19:22:10+02
príspevok od: gintonik
http://prolaika.inshop.sk/inshop/filmy-a-fotokomora/vybavenie/hama-teplomer-miskovy.html
Do misky fajn. Do tanku problém...
 
panpriatel
2011-12-01 23:04:32+01
príspevok od: SioN21
pokial by som mal vyvojku povedzme 19 alebo 21 stupnov...bolo by to moc tragicke?
Neni to tragicke... Nemam popravde moc dobre odskusane ale ak som to spravne pochopil tak cim vatsia teplota tym vatsi kontrast...
Napr. pri pushovani sa drzim rokmi prevereneho pravidla: vyssia teplota (24) a mensi pohyb...
Viac menej by je potom su potom fotky dobre kontrastne ale nevylezie tak zrno...
Ked som par krat omylom volal v chladnejsej vyvojke ako 19 tak vysledok bol dost makky....
uz si na to davam pozor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()