Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

praktica super lt

weshak
weshak 2011-12-28 00:01:03+01
mam taky problemik pracovat s nastaveniami isa a casu na tomto fotoaparate,ň. dostal sa mi nahodou vcera do ruk, stiahol som si aj manual, ale nerozumiem tomu. rozumiem tomu tak ze najprv si na spodnom kolecku nastavim iso filmu, dam ho zarovno casu ktory potrebujem podvihnutim vrchneho kolecka a potom cas ktory som nastavil otocim na oranzovu sipku.. alebo je to inac?
 
weshak
2011-12-28 23:11:32+01
príspevok od: Paulie
Dá sa to riešiť dvoma spôsobmi, buď si pri filme ISO100 nastavíš na foťáku ISO400, alebo treba zaradiť za batériu na + pól schottkyho diódu, myslím že je to BAT46 ale niesom si istý. Hlavne tie kontakty v spínači čo som spomínal treba prečistiť, ja som ich mal zoxidované dočierna a dosť to potom blblo pri meraní.
ten fotak je ako novy, dedo ho mal v skrini do pondelku tohto.. asi to bude tou bateriou... Tak diky, nejako sa to budem snazit spojazdnit..
 
Paulie
2011-12-28 23:16:17+01
príspevok od: weshak
ten fotak je ako novy, dedo ho mal v skrini do pondelku tohto.. asi to bude tou bateriou... Tak diky, nejako sa to budem snazit spojazdnit..
Môj je tiež ako nový, ale sú tam medené kontakty a tie zoxidujú tak či tak. OK, tak skúšaj.
 
weshak
2011-12-28 23:18:31+01
diky diky.. som si isty ze tymi kontaktami to nie je, ten fotak je ako novy... neak sa to budem snazit vyriesit, diky za radu
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()