Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Vyvolávanie B/W filmu

Tomas_Scigulinsky
Tomas_Scigulinsky 2012-01-21 23:42:16+01
Dobrý deň,
aké chemikálie potrebujem na vyvolanie čierno-bieleho filmu? Vo video-návode chlapík používal štyri: vývojka, niečo na zastavenie procesu vyvolávania, ustaľovač a niečo od Kodaku, ak som správne pochopil, aby sa pri vysúšaní filmu na ňom nerobili "mapy". Čo ale pozerám po e-shopoch tak sa dostávam len k dvom druhom: vývojka a ustaľovač. Tak isto sety na vyvolávanie sa predávajú s dvoma nádobami na chémiu. Ako to teda je?
 
VeRt
2012-08-22 20:31:38+02
príspevok od: ummagama
Trvanlivost praskovej nezarobenej vyvojky je vpodstate nekonecna. Akonahle ju zarobis tak je trvanlivost uvedena v navode. Ustalovac vydrzi dost dlho aj v roztoku s tym by som si hlavu nerobil samozrejme pre ustalovanim urobit skusku ci je este funkcny.
Ako myslíš skúšku? .. No ako píše Napster, tak dobre to nerozdelím, je to prášková vývojka aj ustalovač na 5l roztoku. Čo sa týka trvanlivosti, tak tá je do 2014, otázkou však zostáva či v práškovej alebo je to už po nariedení tých 5 litrov? .. Skladovacie podmienky sú pod 25°.
 
ummagama
2012-08-22 20:45:37+02
No musi tam byt napisane ze zasobny roztok aku ma trvanlivost obycajne to byva povedzme rok ale zavisi ako je plna flasa a podobne.

Skuska sa robi tak, ze kusok filmu ponoris normalne na svetle do ustalovaca a odmerias cas kym uplne spriesvitnie a dvojnasobok tohto casu je potrebny na ustalenie daneho filmu.
 
VeRt
2012-08-22 21:00:02+02
príspevok od: ummagama
No musi tam byt napisane ze zasobny roztok aku ma trvanlivost obycajne to byva povedzme rok ale zavisi ako je plna flasa a podobne.

Skuska sa robi tak, ze kusok filmu ponoris normalne na svetle do ustalovaca a odmerias cas kym uplne spriesvitnie a dvojnasobok tohto casu je potrebny na ustalenie daneho filmu.
No, je tam iba spracovať do: 2014 to je všetko. Takže by to mohlo byť aj pre roztok? ... Potom návod na nariedenie. Píšu, že riediť destilkou 1:3. Čiže jeden diel vývojky a 3 diely vody, jo?
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()