Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Fotoaparát na film.

samuelZA
samuelZA 2012-01-23 16:06:23+01
Fotím na zrkadlovku D5100. Chcel by som vyskúšať fotenie na film. Skôr niečo z bazáru. A neviem čo si vybrať. Nejaké tipy?
 
Tinnunculus
2021-04-29 18:53:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Analógový obraz je tvorený náhodnym rastrom, digitálny presnou mriežkou. To je základný rozdiel v charakteroch obidvoch médii. Existujú tlačiarne so stochaistickým rastrom, ktoré digtálu dodajú čiastočne analógový charakter, ale bežne sa s ními nestretnete. Existujú aj stroje, ktoré z digitálu urobia film, ktorý sa dá potom vyvolať a z neho vyzvečovať fotografie klasickou cestou. Osobne si myslím, že to nemá zmysel. Fotka sa vyvija a dnesna ma digitalny charakter. Je to rovnake akokeby sa fotograf v 80-tych rokoch minuleho storocia snazil na kinofilme napodobnit dagerotypiu. Kto chce filmovy look, nech foti na film. Pre mna ma zmysel minimalne stredny format, ktory je odlisny od 35 mm formatu a odlisny je aj zazitok pri foteni.
Nezdá sa mi to tak, že film je spojitý - skladá sa zo zŕn.
To ma zaujalo, ako sa dá z digitálu premietnuť obraz na film? Keby sa to nedalo, bol by negatív dôkaz, že fotograf niečo odfotil, narozdiel od pixelov, ktorými sa dá dnes hocičo nakresliť.
Porovnanie rozlíšenia a iných vlastností filmu verzus digitál je zaujímavá téma, nič poriadne
som o tom na webe nenašiel. Keď výrobcovia prestávajú robiť objektívy pre filmové zrkadlovky, ponúkajú bajonety bezzrkadloviek s bližším sklom k snímaču, tak sa priemysel od filmu znovu viac dištancuje.
 
seifi
2021-04-29 19:40:54+02
Ponúkam Canon 1000N. Proste zrkadlovka.
Analogový aparát na kinofilm so zákl. objektívom zoom 35-80/1:4-5,6. Automatický AF, režimy fotenia P/TV/AV/M/ a scénické režimy. Integrovaný blesk. 1 bateria v aparáte + rezerva. Pekný stav. Na bazoši ho mám za 70,- pre člena ephoto za 55,- ...
 
Scout
2021-04-30 13:04:05+02
príspevok od: samuelZA
Fotím na zrkadlovku D5100. Chcel by som vyskúšať fotenie na film. Skôr niečo z bazáru. A neviem čo si vybrať. Nejaké tipy?
Skús napísať aj badžet, ktorý na to máš. Na začiatok by som nekupoval hneď drahú techniku, lebo pri filme ide ešte aj o náklady spojené s nákupom filmu, spracovanie a sken.
Lebo kúpiš foťák za 60€ a 10 filmov tiež za 60 a to v tom nie je ani vyvolanie a sken.
 
kevo7
2021-04-30 14:00:51+02
príspevok od: Scout
Skús napísať aj badžet, ktorý na to máš. Na začiatok by som nekupoval hneď drahú techniku, lebo pri filme ide ešte aj o náklady spojené s nákupom filmu, spracovanie a sken.
Lebo kúpiš foťák za 60€ a 10 filmov tiež za 60 a to v tom nie je ani vyvolanie a sken.
Možno za 9 rokov už aj niečo zohnal.
 
Scout
2021-05-01 20:53:48+02
príspevok od: kevo7
Možno za 9 rokov už aj niečo zohnal.
Hej som si to všimol až potom ....
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()