Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Ktorú zrkadlovku Canon zo série A?

doktor9
2012-04-11 09:22:47+02
Máte niekto skúsenosti s klasickými zrkadlovkami od Canonu s bajonetom FD? Rád by som si zaobstaral jednu na príležitostné foto a neskôr do vitríny Výber som zúžil na modely A1 a AE-1 Program. (ale rád si nechám poradiť) Používal by som ju zväčša na krajinky a cestovanie, skôr manuálne ostrenie ako nejaky program. Aká je výdrž batérie pri využitý 1-3 filmy mesiac aj v chlade?
 
PeterMarek
2012-04-13 14:17:15+02
príspevok od: doktor9
Máte niekto skúsenosti s klasickými zrkadlovkami od Canonu s bajonetom FD? Rád by som si zaobstaral jednu na príležitostné foto a neskôr do vitríny Výber som zúžil na modely A1 a AE-1 Program. (ale rád si nechám poradiť) Používal by som ju zväčša na krajinky a cestovanie, skôr manuálne ostrenie ako nejaky program. Aká je výdrž batérie pri využitý 1-3 filmy mesiac aj v chlade?
Dobrý deň.

Určite A-1. Je to výborný fotoaparát. Oplatí sa nešetriť a kúpiť taký čo je po generálke a má vymenené tesnenia a je premazaný. Na druhé miesto by som dal AV - lebo má prioritu clony, zatiaľ čo AE má len prioritu času (alebo automat). No a občas sa dá vyhmátnuť AL-1 čo má ľahkú pokus o auto fokus a je na dve tužkové baterky (ergo - no problem). Celý FD systém je možno trochu zaznávaný ale nedám naň dopustiť - za pár peňazí to robí nádherné fotky a dá sa to brať so sebou do situácii kde by som sa o drahý aparát bál a pritom nemám pocit, že ošidím kvalitu obrázku.

Okrem eBay je dobrý zdroj na repasované FD Canony aj stránka http://www.grainlab.com (mám s nimi dobré skúsenosti)

 
Kaiman81
2012-04-13 15:47:05+02
Mal som AE 1 je to fajn stroj,ale nakoniec som ho zamenil za Olympus OM2 SP
 
PeterMarek
2012-04-13 16:07:46+02
príspevok od: Kaiman81
Mal som AE 1 je to fajn stroj,ale nakoniec som ho zamenil za Olympus OM2 SP
Mal som OM2 ale predal som ho a kúpil som si 3 sklá na Canon FD
 
seifi
2012-04-13 17:39:49+02
príspevok od: PeterMarek
Dobrý deň.

Určite A-1. Je to výborný fotoaparát. Oplatí sa nešetriť a kúpiť taký čo je po generálke a má vymenené tesnenia a je premazaný. Na druhé miesto by som dal AV - lebo má prioritu clony, zatiaľ čo AE má len prioritu času (alebo automat). No a občas sa dá vyhmátnuť AL-1 čo má ľahkú pokus o auto fokus a je na dve tužkové baterky (ergo - no problem). Celý FD systém je možno trochu zaznávaný ale nedám naň dopustiť - za pár peňazí to robí nádherné fotky a dá sa to brať so sebou do situácii kde by som sa o drahý aparát bál a pritom nemám pocit, že ošidím kvalitu obrázku.

Okrem eBay je dobrý zdroj na repasované FD Canony aj stránka http://www.grainlab.com (mám s nimi dobré skúsenosti)

Vidím, že vidíš do toho . Prosím ťa, ak máš chvíľku, dvoma slovami, minule som mal v ruke Canon 1000N, aký je rozdiel medzi týmto a vami hore spomínaný foťákmi od Canonu ? Vďaka.
 
PeterMarek
2012-04-13 18:39:26+02
príspevok od: seifi
Vidím, že vidíš do toho . Prosím ťa, ak máš chvíľku, dvoma slovami, minule som mal v ruke Canon 1000N, aký je rozdiel medzi týmto a vami hore spomínaný foťákmi od Canonu ? Vďaka.
Canon 1000N je už "EOS". Teda presnejšie je to Canon EOS 1000N - to znamená, že je to autofocusový aparát, ktorý má ten istý bajonet (EF) ako dnešné Canony EOS. Takže napríklad Canon EF 50/1,2 L sa bude dať nasadiť na Mark III aj na tento 1000N - to je najväčší rozdiel. Autofocus poteší ale stráca sa tam výhoda zohnať relatívne zaujímavé objektívy za relatívne zaujímavé ceny. FD je mŕtvy systém ale v pomere cena/výkon myslím výborný...
 
Kaiman81
2012-04-13 18:42:19+02
príspevok od: PeterMarek
Mal som OM2 ale predal som ho a kúpil som si 3 sklá na Canon FD
No ano,na slovensku su drahe,ale jeho kvalita a spracovanie a tak isto kvalitne zuiko skla to nepopries
 
PeterMarek
2012-04-13 18:53:56+02
príspevok od: Kaiman81
No ano,na slovensku su drahe,ale jeho kvalita a spracovanie a tak isto kvalitne zuiko skla to nepopries
OMko aj Zuiká sú super. Problém je s dostupnosťou (a tým pádom aj cenou) rôznych špecialít. Napríklad TS objektív na FD je za babku + je kopa dobrých "L"kových skiel. OM mal kopu pekných riešení (napríklad čo sa týka merania) ale keď idem niekam, kde neviem či foťák nestratím/nerozbijem/neukradnú mi etc... Tak je T60 za 50€ a k tomu 35/2,8 za ďalších ani nie 50€ dobré riešenie...
 
Kaiman81
2012-04-13 19:08:52+02
príspevok od: PeterMarek
OMko aj Zuiká sú super. Problém je s dostupnosťou (a tým pádom aj cenou) rôznych špecialít. Napríklad TS objektív na FD je za babku + je kopa dobrých "L"kových skiel. OM mal kopu pekných riešení (napríklad čo sa týka merania) ale keď idem niekam, kde neviem či foťák nestratím/nerozbijem/neukradnú mi etc... Tak je T60 za 50€ a k tomu 35/2,8 za ďalších ani nie 50€ dobré riešenie...
Ebay
 
doktor9
2012-04-16 12:35:36+02
Díky za info, ešte jeden dotaz Keby som fotil na AE-1 Program v manuálnom režime a nastavím si clonu, ktorú potrebujem a čas od oka, tak mi nejaká kontrolka zabliká či som preexponoval, podexponoval alebo som správne?
 
patrixo
2013-09-03 14:23:52+02
Mám Canon A-1 a Canon AV-1 a som s nimi veľmi spokojný. Canon A-1 je veľmi dobrý stroj. Môžeš voliť prioritu clony, prioritu expozicnej doby, môzes nastavit automaticky rezim, plne manualny rezim, expozicna doba sa da nastavit od 1/1000 s po 30s, viacnasobna expozicia policka, zamok expozicie, nahlad hlbky ostrosti, korekcia expozicie od 1/4 - 4, a ten kus, co mam ja, tak expoziciu meria dobre...
canon AV-1 velmi ani nepouzivam,ale aj ten je spolahlivy. Je tam len priorita clony, ale zas to telo je extremne lahke...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()