Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Praktica PLC 2 pomoc

okanom
2012-04-27 15:49:27+02
Zdravim...mam prakticu plc 2 a som zaciatocnik, cize neviem ci je to bejaka vada alebo bezna vec.
Robi mi vlastne to, ze ak po stlaceni uvolnovacieho gombika na spodnej strane znova natocim film tak vyda dost nepekny zvok akoby preskakovali ozubene kolieska alebo nieco take..da sa s tym nieco robit?...
 
Emilio
2012-04-27 18:52:32+02
Donútil si ma vytiahnuť moju analogovku, po oprášení som to skúšal bez filmu. Po zatlačení toho gombíka skús pootočiť valčekom s ozubením na posuv filmu, musí ísť ľahko, po natiahnutí spúšte to cvakne, vysunie sa spodné tlačítko a valcom s ozubením sa nedá samovoľne otáčať, otáča sa iba pri naťahovaní spúšte. Samozrejme po každom natiahnutí spúšte treba exponovať. Všetko je možné odskúšať pri otvorenom zadnom kryte. Jediný problém môže byť, že nejde ten gombík dostatočne zatlačiť a hrozí, že pri spätnom prevíjaní filmu ti to dotrhá perforáciu alebo si nezaložil správne začiatok folmu a navíjanie na cievku zblblo. Ak tam máš nafotený film, treba ho vybrať v komore a odskúšať aparát bez fikmu.
 
okanom
2012-04-28 16:26:00+02
Vsetko funguje ako ma aj púrevijanie filmu, po stlaceni gombika ten ozubeny valcek na posun filmu toci lahko...len ten zvukpri prvom natiahnuti (ked je este stkaceny ten gombik a prave vystakuje tym natiahnutim) je taky strasny praskajuci lamavy ...ako by sa fnu lamalo nieco ale potom ide uz v poriatku...
 
peterXC
2012-04-28 17:18:35+02
príspevok od: okanom
Vsetko funguje ako ma aj púrevijanie filmu, po stlaceni gombika ten ozubeny valcek na posun filmu toci lahko...len ten zvukpri prvom natiahnuti (ked je este stkaceny ten gombik a prave vystakuje tym natiahnutim) je taky strasny praskajuci lamavy ...ako by sa fnu lamalo nieco ale potom ide uz v poriatku...
v pohode, tych par ostrych zvukov to pri prvom natiahnuti vyda...obcas, ked nevyjde uz vytiahnut cele policko z kazety, tak po "polonatiahnuti" a previnuti dokonca pleskne zrkadlo, potom sa da vsetko do normalneho stavu...robilo to stale, tak to asi budo ok , mam VLC3 este funguje...


 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()