Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Prosba pre fotografov spolocenskych udalosti

miki33
2012-07-31 09:28:31+02
Pekne pozdravujem vsetkych fotografov,

1.) mam velku prosbu pre vsetkych fotografov co chodia fotit svadby, prijimania, birmovky a ine spolocenske udalosti - obliekajte sa slusne. Rifle a obtiahnute tricko nie su slusne oblecenie. Ked je cely kostol v obleku a fotograf s kamaramanom su v osuchanych rifliach je to hanba. Je to spolocenska udalost a je vhodne sa aj spolocensky obliect. Vsimam si to uz dlhsiu dobu na roznych miestach.

2.) A este detail - mnohi si to asi neuvedomuju, ale je dobre vypnut pipanie pri ostreni aby to nerusilo. O bleskoch su debaty, ale ak aspon v kostole neblika je to prijemne a nerusive pre vsetkych.

Ak sa vas to netyka tak super, ale ak ano, mozno by stalo za to zamysliet sa. Su to ne-fotograficke a netechnicke veci co zvladnu vsetci.


Vsetko dobre prajem.
Jano
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-07-31 09:44:37+02
súhlasím! Je to neúcta ku klientovi, k profesii a k ostatným kolegom, ktorí to berú vážne.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-31 09:56:28+02
pipanie je predsa profi
 
misor
2012-07-31 09:57:04+02
Ďalšia téma o ničom...
Pár týždňov do zadu sa to tu preberalo
 
ummagama
2012-07-31 09:59:57+02
Ty sa budes valat v obleku po zemi - ja teda nie
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-31 10:02:31+02
príspevok od: ummagama
Ty sa budes valat v obleku po zemi - ja teda nie
tak si kupis oblek pracovny
 
valec86
2012-07-31 10:04:33+02
ja to riesim prezliekanim a dokonca nahradnou koselou v aute nevyzera to dobre ked si o 10 spoteny a mokry jak kostolna mys, tak sa valam pocas fotenia v starych veciach a potom sa vzdy prezleciem.
 
ummagama
2012-07-31 10:05:49+02
Aha a potom bude lepsie ked budem chodit v roztrhanom a spinavom obleku? Ach jaj mat tak jeho starosti. AK to klientovi nevadi tak neviem preco by niekomu malo
 
Scooter
2012-07-31 10:11:56+02
Ja osobne to riesim tak, ze pri svadbe spolocne fotenie absolvujem v normalnom beznom obleceni, ale do kostola-na urad sa potom uz samozrejme preobleciem do obleku. Stuzkove oblek od zaciatku do konca
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-31 10:15:38+02
príspevok od: ummagama
Aha a potom bude lepsie ked budem chodit v roztrhanom a spinavom obleku? Ach jaj mat tak jeho starosti. AK to klientovi nevadi tak neviem preco by niekomu malo
mna sokovala asi v zivote len jedna vec na akciu v dome sv martina za ucasti prezidenta sr prisiel novinar v kratasoch(trenkach) a tielku ale inac pohoda
 
viking81
2012-07-31 10:15:40+02
príspevok od: miki33
Pekne pozdravujem vsetkych fotografov,

1.) mam velku prosbu pre vsetkych fotografov co chodia fotit svadby, prijimania, birmovky a ine spolocenske udalosti - obliekajte sa slusne. Rifle a obtiahnute tricko nie su slusne oblecenie. Ked je cely kostol v obleku a fotograf s kamaramanom su v osuchanych rifliach je to hanba. Je to spolocenska udalost a je vhodne sa aj spolocensky obliect. Vsimam si to uz dlhsiu dobu na roznych miestach.

2.) A este detail - mnohi si to asi neuvedomuju, ale je dobre vypnut pipanie pri ostreni aby to nerusilo. O bleskoch su debaty, ale ak aspon v kostole neblika je to prijemne a nerusive pre vsetkych.

Ak sa vas to netyka tak super, ale ak ano, mozno by stalo za to zamysliet sa. Su to ne-fotograficke a netechnicke veci co zvladnu vsetci.


Vsetko dobre prajem.
Jano
to su teda starosti...s casti suhlasim...ano....je to spolocenska udalost...clovek by sa mal slusne obliect, ale ide tam o to aby som ako fotograf odviedol co najlepsiu pracu....a pri nej sa musim citit pohodlne....ked sa tak necitim....tak fotky nebudu dobre....preto oblek v mojom pripade nepripada do uvahy....kosela bez viazanky a nohavice su...ale aj to len do urcitej teploty....takze 28+ idem do 3/4 nohavic a letnej kosele a nech si mysli kazdy co chce....o tom pipani suhlasim aj ked je to fajn pomocka pocut ze mam zaostrene....ale osobne si to vypinam....o bleskoch je to bezpredmetne....som plateny za to aby mali svadobcania co najlepsie fotky....a ked je v kostole tma jak v pivnici tak ina moznost ako fotit s bleskom nie je...nikto mi to nezakaze a basta...takze tolko z mojej strany
 
samusko
2012-07-31 10:25:25+02
príspevok od: viking81
to su teda starosti...s casti suhlasim...ano....je to spolocenska udalost...clovek by sa mal slusne obliect, ale ide tam o to aby som ako fotograf odviedol co najlepsiu pracu....a pri nej sa musim citit pohodlne....ked sa tak necitim....tak fotky nebudu dobre....preto oblek v mojom pripade nepripada do uvahy....kosela bez viazanky a nohavice su...ale aj to len do urcitej teploty....takze 28+ idem do 3/4 nohavic a letnej kosele a nech si mysli kazdy co chce....o tom pipani suhlasim aj ked je to fajn pomocka pocut ze mam zaostrene....ale osobne si to vypinam....o bleskoch je to bezpredmetne....som plateny za to aby mali svadobcania co najlepsie fotky....a ked je v kostole tma jak v pivnici tak ina moznost ako fotit s bleskom nie je...nikto mi to nezakaze a basta...takze tolko z mojej strany
""" ale ide tam o to aby som ako fotograf odviedol co najlepsiu pracu """ - tebe asi dobre pece, ide tam o to aby si svadocania uzili svoj den, teba ako fotografa nema byt ani vidiet a nie ze tam budes behat v 3/4 nohaviciach a rusit ostatnych nevhodnym obelecenim
 
Krtko fotografom
2012-07-31 10:33:12+02
Najprv som si myslel, ze to pise nejaky farar, alebo kameraman, ale pozeram, ze to pise fotograf.
Osobne sa stotoznujem s tym, co napisal Viking81, to pipanie v kostole dost rusi, hlavne, ak tam nie je iba jeden oficialny fotograf, ktory nepipa, ale je ich tam viac "profi", ktori piskaju v jednom kuse...
Ja osobne viac fotim stuzkove, nechodim uz v obleku, ale slusne nohavice, kosela, kravata. Keby ste vedeli,ako neznasam kravaty . Ale asi polovica kameramanov chodi stale v rifliach, kosela von z nohavic, ved je to moderne.
Pipanie mam vzdy vypnute, lebo mne osobne to velmi vadi, a pri tom hluku na stuzkovych by to bolo aj tak jedno, ak odmyslim uvodnu, oficialnu cast + ciernu kroniku .
 
spamko
2012-07-31 10:44:39+02
Kto si na fotenie svadby oblecie rifle a spotene tricko si nezasluzi zaplatit.

Na druhu stranu to je vysledok toho ze ludia si myslia ze hockto za 200e je profik a dobre im nafoti svadbu.
 
wlad
2012-07-31 10:51:52+02
príspevok od: samusko
""" ale ide tam o to aby som ako fotograf odviedol co najlepsiu pracu """ - tebe asi dobre pece, ide tam o to aby si svadocania uzili svoj den, teba ako fotografa nema byt ani vidiet a nie ze tam budes behat v 3/4 nohaviciach a rusit ostatnych nevhodnym obelecenim
lol, tak nech si svadobcania namontuju 50 fotakov s teleobjektivmi v dostatocne nerusivej vzdialenosti a cvakaju sami. Fotograf ktoreho pri obrade nie je vidiet, nema sancu spravit dobre fotky a zdokumentovat cely obrad.
 
Cyril
2012-07-31 10:55:17+02
príspevok od: miki33
Pekne pozdravujem vsetkych fotografov,

1.) mam velku prosbu pre vsetkych fotografov co chodia fotit svadby, prijimania, birmovky a ine spolocenske udalosti - obliekajte sa slusne. Rifle a obtiahnute tricko nie su slusne oblecenie. Ked je cely kostol v obleku a fotograf s kamaramanom su v osuchanych rifliach je to hanba. Je to spolocenska udalost a je vhodne sa aj spolocensky obliect. Vsimam si to uz dlhsiu dobu na roznych miestach.

2.) A este detail - mnohi si to asi neuvedomuju, ale je dobre vypnut pipanie pri ostreni aby to nerusilo. O bleskoch su debaty, ale ak aspon v kostole neblika je to prijemne a nerusive pre vsetkych.

Ak sa vas to netyka tak super, ale ak ano, mozno by stalo za to zamysliet sa. Su to ne-fotograficke a netechnicke veci co zvladnu vsetci.


Vsetko dobre prajem.
Jano
Takze ked si budes vyberat fotografa na svoju akciu, jednoducho mu tieto podmienky vysypes. Ak ich nebude akceptovat ma smolu, co na tom ze robi skvele veci, nie? Len chcem povedat, ze ti (povacsine) najlepsi (teda co ich poznam), neziju (podla mna) v nasom svete. Je im suma fuk, co si o nich myslis ako su obleceni, ako sa spravaju. Proste su ini a je to vidiet aj v ich uzasnej tvorbe. Ak by mi tento clovek prisiel fotit akciu (na co by som nestavil) bol by som stastny ako blcha a bolo by mi jedno ako pride obleceny

 
Martin Školiak
2012-07-31 11:05:31+02
príspevok od: miki33
Pekne pozdravujem vsetkych fotografov,

1.) mam velku prosbu pre vsetkych fotografov co chodia fotit svadby, prijimania, birmovky a ine spolocenske udalosti - obliekajte sa slusne. Rifle a obtiahnute tricko nie su slusne oblecenie. Ked je cely kostol v obleku a fotograf s kamaramanom su v osuchanych rifliach je to hanba. Je to spolocenska udalost a je vhodne sa aj spolocensky obliect. Vsimam si to uz dlhsiu dobu na roznych miestach.

2.) A este detail - mnohi si to asi neuvedomuju, ale je dobre vypnut pipanie pri ostreni aby to nerusilo. O bleskoch su debaty, ale ak aspon v kostole neblika je to prijemne a nerusive pre vsetkych.

Ak sa vas to netyka tak super, ale ak ano, mozno by stalo za to zamysliet sa. Su to ne-fotograficke a netechnicke veci co zvladnu vsetci.


Vsetko dobre prajem.
Jano
Fotograf je predsa umelec a ten moze chodit obleceny ako chce. V rifliach alebo trebars aj v kimone ak sa tak citi. To je samozrejme zart. Oblecenie treba prisposobit akcii ale v medziach normy, aby sa aj fotograf citil komfortne. S kravatou a oblekom by som to neprehanal.
 
ummagama
2012-07-31 11:08:34+02
príspevok od: spamko
Kto si na fotenie svadby oblecie rifle a spotene tricko si nezasluzi zaplatit.

Na druhu stranu to je vysledok toho ze ludia si myslia ze hockto za 200e je profik a dobre im nafoti svadbu.
Takze oblek, kravata a spolocenske nohavice su zarukou uzasnych fotografii? Fajn tak to by ma zaujimalo aky vplyv ma luxusne spodne pradlo .
 
rk.
2012-07-31 11:16:14+02
príspevok od: wlad
lol, tak nech si svadobcania namontuju 50 fotakov s teleobjektivmi v dostatocne nerusivej vzdialenosti a cvakaju sami. Fotograf ktoreho pri obrade nie je vidiet, nema sancu spravit dobre fotky a zdokumentovat cely obrad.
to "fotografa nema byt vidiet" je skor myslene tak, ze nieje v kostole jediny s havajskou koselou a bielymi ponozkami v sandaloch, takze sa za nim otaca viac ludi, ako za nevestou
 
viking81
2012-07-31 11:20:47+02
príspevok od: samusko
""" ale ide tam o to aby som ako fotograf odviedol co najlepsiu pracu """ - tebe asi dobre pece, ide tam o to aby si svadocania uzili svoj den, teba ako fotografa nema byt ani vidiet a nie ze tam budes behat v 3/4 nohaviciach a rusit ostatnych nevhodnym obelecenim
skor tebe to pecie k uzitiu patri pohodovy fotograf ktory sa stara o fotky a nie o to ci si niekde nezacgyti sako alebo kravatu o nieco
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()