Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Prosba pre fotografov spolocenskych udalosti

miki33
miki33 2012-07-31 09:28:31+02
Pekne pozdravujem vsetkych fotografov,

1.) mam velku prosbu pre vsetkych fotografov co chodia fotit svadby, prijimania, birmovky a ine spolocenske udalosti - obliekajte sa slusne. Rifle a obtiahnute tricko nie su slusne oblecenie. Ked je cely kostol v obleku a fotograf s kamaramanom su v osuchanych rifliach je to hanba. Je to spolocenska udalost a je vhodne sa aj spolocensky obliect. Vsimam si to uz dlhsiu dobu na roznych miestach.

2.) A este detail - mnohi si to asi neuvedomuju, ale je dobre vypnut pipanie pri ostreni aby to nerusilo. O bleskoch su debaty, ale ak aspon v kostole neblika je to prijemne a nerusive pre vsetkych.

Ak sa vas to netyka tak super, ale ak ano, mozno by stalo za to zamysliet sa. Su to ne-fotograficke a netechnicke veci co zvladnu vsetci.


Vsetko dobre prajem.
Jano
 
viking81
2012-08-01 14:20:17+02
príspevok od: Saas
Odprezentoval si, že ti normy spoločenského správania nič nehovoria, evidentne ani empatia nie. Ale nechápem, prečo sa tým potrebuješ chváliť na fóre?

forum by malo byt o nazoroch ludi....ja som ten svoj odprezentoval tak neviem aky mas s tym problem...obliekaj sa ako chces...to je na tebe...ak chces...kludne chod v smokingu alebo vo fraku...btw...asi si necital celu diskusiu....tie 3/4 nohavice som nastastie musel mat len raz (kedze svadby fotim len z donutenia kamaratom - inak mavam cierne nohavice...kratku alebo dlhu koselu bez viazanky a cierne topanky) a to bolo vonku 35 stupnom...samotni svadobcania boli hodne na lahko...len kosele a niektori tiez mali len lahke letne nohavice....svadba nesvadba...ano...je tio spolocenska udalost...ano viem co su normy spolocenskeho spravania....a ani empatia mi nechyba...ale ako som pisal tiez v tom pripevku...ide o to aby som sa pri praci citil pohodlne...co svadobcanom pomoze, ze budem vyfinteny podla spolocenskeho kodexu....tak budem v tom za 5 min totalne prepoteny...nepomozu mi ani 4 nahradne kosele v aute....budem nervozny z toho...cely nesvoj a budem sa viac sustredit na to ako si utieram pot z cela nez na fotenie...ale opet je to len moj nazor...nekazem nikomu ako sa ma obliekat...tak to prosim ta nerob ani ty...a este jedna poznamka o kameramanoch...doteraz som bol vzdy aspon o stupen alebo dva spolocenskejsie obleceny ako kameramani...a nikomu to nevadilo....
 
Saas
2012-08-01 15:08:42+02
príspevok od: viking81
forum by malo byt o nazoroch ludi....ja som ten svoj odprezentoval tak neviem aky mas s tym problem...obliekaj sa ako chces...to je na tebe...ak chces...kludne chod v smokingu alebo vo fraku...btw...asi si necital celu diskusiu....tie 3/4 nohavice som nastastie musel mat len raz (kedze svadby fotim len z donutenia kamaratom - inak mavam cierne nohavice...kratku alebo dlhu koselu bez viazanky a cierne topanky) a to bolo vonku 35 stupnom...samotni svadobcania boli hodne na lahko...len kosele a niektori tiez mali len lahke letne nohavice....svadba nesvadba...ano...je tio spolocenska udalost...ano viem co su normy spolocenskeho spravania....a ani empatia mi nechyba...ale ako som pisal tiez v tom pripevku...ide o to aby som sa pri praci citil pohodlne...co svadobcanom pomoze, ze budem vyfinteny podla spolocenskeho kodexu....tak budem v tom za 5 min totalne prepoteny...nepomozu mi ani 4 nahradne kosele v aute....budem nervozny z toho...cely nesvoj a budem sa viac sustredit na to ako si utieram pot z cela nez na fotenie...ale opet je to len moj nazor...nekazem nikomu ako sa ma obliekat...tak to prosim ta nerob ani ty...a este jedna poznamka o kameramanoch...doteraz som bol vzdy aspon o stupen alebo dva spolocenskejsie obleceny ako kameramani...a nikomu to nevadilo....
Ahoj,

myslím si, že môj príspevok bol prínosný, tón tvojho posledného príspevku je už o dosť lepší, útorčný je už iba záver .

Ja neprikazujem, ako sa má kto obliekať, iba (použijúc tvoj slovník) prezentujem svoj názor, že fotograf by sa mal obliekať primerane okolnostiam, to však neznamená frak, cylinder a biele rukavice...., ako sa snažia niektorí podsúvať, určite však nie kraťasy a ani 3/4 nohavice - ani raz (výnimka je, ak s tým súhlasí zadávateľ zákazky, poprípade ak ide o punkovú svadbu).

 
seifi
2012-08-01 15:17:24+02
príspevok od: Saas
Odprezentoval si, že ti normy spoločenského správania nič nehovoria, evidentne ani empatia nie. Ale nechápem, prečo sa tým potrebuješ chváliť na fóre?

obrátené to platí pre autora otázky, s takou požiadavkou sa obrátiť na celé fórum ephota je tiež extravagancia; ako som písal, autor neodpovedal, bol by som zvedavý, či konkrétne prípady , s ktorými sa stretol, riešil na mieste
 
Saas
2012-08-01 15:28:45+02
príspevok od: seifi
obrátené to platí pre autora otázky, s takou požiadavkou sa obrátiť na celé fórum ephota je tiež extravagancia; ako som písal, autor neodpovedal, bol by som zvedavý, či konkrétne prípady , s ktorými sa stretol, riešil na mieste
Teraz neviem, či autora otázky myslíš mňa, alebo pôvodného zakladateľa témy.

Ak mňa, tak by som ťa poprosil o preformulovanie, lebo neviem, na čo mám reagovať
 
seifi
2012-08-01 17:29:48+02
príspevok od: Saas
Teraz neviem, či autora otázky myslíš mňa, alebo pôvodného zakladateľa témy.

Ak mňa, tak by som ťa poprosil o preformulovanie, lebo neviem, na čo mám reagovať
za 1) keby si to adresoval obrátené na mikiho, tak to platí čo si napísal, aj na neho - autor otázky sa tak isto nevie vcítiť do úlohy fotografa a toho, ako byť pre prácu v teréne oblečený; a za 2) autor otázky to mal riešiť v konkrétnej situácii, čo neviem, či urobil, a nie sa tu s tým chváliť na fóre
 
miki33
2012-08-01 18:13:42+02
príspevok od: seifi
za 1) keby si to adresoval obrátené na mikiho, tak to platí čo si napísal, aj na neho - autor otázky sa tak isto nevie vcítiť do úlohy fotografa a toho, ako byť pre prácu v teréne oblečený; a za 2) autor otázky to mal riešiť v konkrétnej situácii, čo neviem, či urobil, a nie sa tu s tým chváliť na fóre
som tu ... chodim fotit svadby aj ine udalosti. Vzdy mam nohavice, koselu bez viazanky a bez kravaty, v lete bez saka) a kozene topanky. Nosievam si este jednu koselu ale este nikdy sa mi nestalo zeby som ju potreboval. Chodim vyhradne v ciernom, aby som velmi neputal pozornost. Ja nie som stredobodom pozornosti ale zenich a nevesta. Moj styl fotenie je dokumentarny (fotozurnalisticky) preto chcem byt "nenapadny". Nestretol som sa ani raz z tym, zeby ma taketo oblecenie obmedzovalo, prekazalo, alebo zeby som ho tak zaspinil zeby bolo nepouzitelne. Zazil som aj 30+ teploty a vsetko v pohode.

Ja som to adresoval ako prosbu. Vzdy budu ludia co si budu hajit rifle a bude aj druha skupina co bude na druhej strane. Nema zmysel sa o tom hadat. Ale ani tvrdit ze v obtiahnutych rifliach je to pohodlnejsie a ked vidno pol zadku ze je to slusne (zazil som take).

Jano
 
seifi
2012-08-01 19:14:56+02
vďaka za odpoveď, beriem ako si to napísal a vcelku súhlasím; možno si to mal formulovať do fóra všeobecnejšie, aký je názor fotografov na úroveň ich oblečenia pri spoločenských príležitostiach;
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()