Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

kde si nechavate tlacit digi foto?

dzonyk
dzonyk 2008-11-06 14:51:09+01
mate v bookmarkoch nejake fotozberne s ktorymi mate dobre skusenosti? ako riesite tlac fotiek s nestandardnymi rozmermi napriklad panoram? z fotografii z poslednej dovolenky som si spravil pohladnicu, ktoru by som chcel poslat klasickou postou, nahodou neviete kde by mi spravili pohladnicu (a nemusel by som ich pritom zobrat 500kusov)? vdaka za rady:)
 
keko
2012-06-21 18:30:47+02
príspevok od: transporti686
no jo, to bola veľká výhoda negatívov a diákov, tie sa ťažko kradnú a ťažko sa presviedča, že to niekto nafotil, ak nemá originál, dnes každý čúro sa môže dostať k dátam a vydávať ich za svoje, že nemá raw, ešte neznamená, že to nemohol spraviť on, digitálna doba a hlavne ľudia si dnes radi privlastňujú know-how a výsledok niekoho iného, nie sú ochotní zaplatiť, lebo dnes is každý vajčák povie, že však to si spraví sám a rovnako a to neplatí iba vo fotografii ale vo všetkom..........kam to speje?
Dokonca si ludia sami cistia a upravuju vodu. Co toto je?
 
Photograph33
2012-06-21 18:39:17+02
zatial najlepsiu fototlac som zazil FOTOANTAL.SK, prvtriedna kvalita, bez obmedzedzenia velkosti.....kvalitne fotoknihy, doporucujem, ..samozrejmostou profesionalny pristup......takto by malo vyzerat profi foto studio....
 
noik
ocenenie redakciou 2012-06-21 18:49:30+02
príspevok od: Jozef Krajčo
everestfoto.. velka spokojnost

a tu jednu dve fotgrafie ak potrebujem narychlo, riesim cez FaxCopy.. dokonca maju konecne u nas aj A3
Jozef, vies poskytnut FUNGUJUCI link na everest foto? Vsetko co tu je davane a co aj guglim, ako by neexistovali...
Dakovala...
 
inkubbus
2012-06-21 19:17:43+02
príspevok od: noik
Jozef, vies poskytnut FUNGUJUCI link na everest foto? Vsetko co tu je davane a co aj guglim, ako by neexistovali...
Dakovala...
everestfoto už pár rokov neexistuje.
http://fotopoint.sk/
 
transporti686
2012-06-21 19:23:40+02
príspevok od: keko
Dokonca si ludia sami cistia a upravuju vodu. Co toto je?
áno a niektorí nie iba za účelom pitia, ale aby mali čistejšie filmy
 
noik
ocenenie redakciou 2012-06-21 19:35:37+02
príspevok od: inkubbus
everestfoto už pár rokov neexistuje.
http://fotopoint.sk/
Vdaka Peter
 
Artpraktik
2012-06-21 20:11:25+02
príspevok od: photolubos
Skusal niekto HAPPYFOTO ?? myslim aku kvalitu robia
V Happyfoto si dávam robiť bežné fotografie - veľmi sa vyplatí formát 45x30, ak je v akcii. Pri opakovaných zásielkách sú rozdiely v kvalite fotografií buď úplne, alebo takmer nespozorovateľné. S fotoknihami mám horšie skúsenosti. Rozdielna kvalita papieru (v jednej zásielke hrubší, v inej jemnejší) aj farebnosti, chýbajúce spony v šitej väzbe... S "klasickými" fotolabmi na dosah mám doslova otrasné skúsenosti. Sú drahé, dokážu spaskviliť aj kvalitatívnu selekciu ateliérových fotografií (výstupy z Linhoffu, Hasselbladu či Phase One). A personál? Radšej pomlčím... Alternatívou sú dnes už veľmi kvalitné tlače v grafických štúdiách, ale tam sú medzi jednotlivými poskytovateľmi veľké kvalitatívne rozdiely.
 
kuk
2012-06-22 10:02:24+02
príspevok od: transporti686
no jo, to bola veľká výhoda negatívov a diákov, tie sa ťažko kradnú a ťažko sa presviedča, že to niekto nafotil, ak nemá originál, dnes každý čúro sa môže dostať k dátam a vydávať ich za svoje, že nemá raw, ešte neznamená, že to nemohol spraviť on, digitálna doba a hlavne ľudia si dnes radi privlastňujú know-how a výsledok niekoho iného, nie sú ochotní zaplatiť, lebo dnes is každý vajčák povie, že však to si spraví sám a rovnako a to neplatí iba vo fotografii ale vo všetkom..........kam to speje?
vzdy ked davam robit fotky tak ich minimalne aspon trecha orezem na pomer stran aky maju v zberni takze ak by mi niekto tvrdil ze to nieje moje tak mam stale v zalohe neorezany original
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()