Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Zo zrkadlovky na kompakt

gammaray
gammaray 2013-04-02 17:45:01+02
Pred cca hodinou som tu niekde čítal o tom, že dnes už pomaly vačšina rekreačných fotografov behá po meste, alebo po pláži so zrkadlovkou na krku, namontovaným najlacnejším setovým objektívom a fotiacich výhradne v režime automatiky.
Sám mám kamaráta, ktorý sa akéhokoľvek manuálneho nastavenia bojí ako čert kríža a dokonca fotí počas krásneho slnečného dňa pohľad na Nice-mesto s aktivovaným bleskom.
Keď som ho naposledy na to upozornil, zakryl radšej blesk rukou. Nezabudnem na rybyčky v akváriu, ktoré majú asi do dnes paranoju z blížiacich sa turistov s DSLR na krku. V konečnom dôsledku na niektoré výlety ho už ani neberie, lebo mu prekáža veľkosť.
Chcem týmto mojim postrehom poukázať na to, že nie vždy treba hneď siahnuť po zrkadlovke.
Človek by si mal zvážiť na čo ju potrebuje. Či mu stojí za to najbližšiu dovolenku pri mori presedieť na brehu a strážiť techniku, alebo sa ísť okúpať spolu s priateľkou/om/.
Myslím si, že dnešné vážnejšie kompakty sú pre niektorých skutočne lepšou alternatívou. Navyše keď poskytujú manuálne nastavenia dá sa na nich jednoduchšou formou naučiť to, čoho sa na zrkadlovke človek tak bojí.
Osobne ja som mal DSLR Sony Alfa 200 so setovým objektívom. Odkedy som si kúpil Olympus xz1 mám z fotenia radosť a viem sa s ním tak povediac vyblázniť. Navyše vďaka nemu som pochopil veľa vecí týkajúcich sa manuáalnych nastavení, ktoré možno v budúcnosti ešte využijem.
 
Jozi Mačutek
2013-04-04 21:43:08+02
príspevok od: Paulie
Ale so zrkadlovkou vyzerá viac PRO ako len s nejakým kompaktitom.
lajke pro velky foťak , velky objektív a foti sa v zrkadle
1
1
 
Paulie
2013-04-04 21:45:33+02
príspevok od: Jozi Mačutek
lajke pro velky foťak , velky objektív a foti sa v zrkadle
...a nezabudnúť vyklopiť interný blesk.
0
2
 
Marcel Rebro
2013-04-04 21:45:57+02
príspevok od: Jozi Mačutek
Mne stači ked vidim niekoho s D5100 a foti na zelenom foťačiku ... pána dať 600€ do zrkadla a využiť ju ako normalny malý foťak je dosť čudné ...
Čo je zlé na "zelenom foťačiku" alebo "P"? Ak máš nastavený full manual máš automaticky aj lepšie fotograficé videnie, cit pre moment, kompozíciu?
0
12
 
helmiczka
2013-04-04 23:02:36+02
príspevok od: Paulie
...a nezabudnúť vyklopiť interný blesk.
http://bugemos.com/?q=node/401
1
0
 
Dano Leitman
2013-04-05 07:08:48+02
precitat celu temu dalo silny zaludok, tu mate pekne vyberany slovnik
bol by som zvedavy ci by padali tak ostre slova aj pri Face2Face konfrontacii nazorov ...
0
0
 
quintes
2013-04-05 07:23:40+02
príspevok od: Y535
a to akože quintesa tu mame šeci pluskovať za te jeho vulgárne vylevi ? to potom nebudeme ovce ale prasce...
Aké vulgárne vylevy mi to prosím ťa konkretizuj.
1
1
 
photographer-jolly
2013-04-05 07:52:07+02
...jéj, aká samonasieracia téma...

Majte sa!
0
1
 
gammaray
2013-04-05 08:47:15+02
Samonasieracia.
Myslím si, že majitel zrkadlovky, ktorý vie na čo ju má, aspoň z časti ovláda jej možnosti, vyhovuje mu a využíva ju, sa tu nemal prečo nasierať.
Stačí si skrátka povedať - TO NIE JE O MNE!
Pri zakladaní témy som vychádzal z toho, čo som zažil a napísal som len to, ako to riešim ja.
Debata sa miestami dosť zvrhla. No čo už.
0
4
 
brki
2013-04-05 09:09:58+02
príspevok od: Erick
O fotografii sa diskutuje ťažšie, tomu treba aj rozumieť, nestačí len pridať link na dxomark..
vystihol si to ...bolo tu už pár štatistík, kto fotí akou značkou DSLR a podobných nezmyslov, zaujímala by ma štatistika, koľko diskusných vlákien a príspevkov je venovaných fototechnike a koľko fotografii. Niekedy mám pocit, že je to tu fórum dealerov fotografickej techniky.
1
2
 
otokar
2013-04-05 10:23:01+02
príspevok od: gammaray
odpoveď pre s 3030.................
Asi takto. DSLR som so sebou brával len sporadicky. Keď bola voľaaká akcia. Keď som vedel, že ju využijem.
Naopak kompakt mám pri sebe od kedy som ho kúpil. Nosím ho pravidelne buď vo vrecku , alebo v púzdre na opasku-vôjde sa mi tam ešte aj elektrická cigareta.
Tým pádom že ho mám stále u seba môžem ho hoci k edy použiť.Odskúšať . Pohrať sa s nastaveniami a pod. Zdokonaľovať sa čo sa týka kompozície atď.
Priniesol mi skrátka viac ako občas použitá zrkadlovka.
Samozrejme každý sme iný. A v konečnom dôsledku možno o rok-dva budem stáť na druhej strane barikády.
Presne tak.Tento názor podpíšem aj ja.Na vážnejšie fotenie mám klasiku(ale to je môj názor a moja vec) a na pohotové fotenie a niečo čo mám zo sebou stále digitál do vrecka.(Naschvál nejdem spomínať čo lebo to nie je podstatné).Ale poznám viac ľudí ktorý to robia podobne.Lebo ako povedal istý mudrc je lepšie mať ,,slabšiu" fotku ako žiadnu.
0
4
 
kuchar
2013-04-05 11:38:10+02
príspevok od: S3030150
ani by som nepovedal. pocuvat MP3 sa da LEN na prilozenych sluchatkach. ak chces pocuvat hudbu, ktora nie je zhovadena MP3 kompresiou, tak si musis zohnat nielen dobre sluchatka, ale hlavne dobry zdroj hudby, ktorym MP3 urcite nie je. ale na rytmusa staci aj mp3 a monster by dr. dre, hlavne ze basy pocut
Monster by Dr.Dre som skusal raz.Otras jak hrom.To je cisto robene na tie hip hopove gebule, ze hlavne nech to "duni".V LA to mal kazdy na usiach, doslova modny doplnok.
Bowers and Wilkins,Bang and Olufsen,Audio Technica,Denon,Sennheiser ..tu su znacky.
1
1
 
kuchar
2013-04-05 11:40:32+02
príspevok od: Marcel Rebro
Už se perou?
1
1
 
kuchar
2013-04-05 11:44:51+02
príspevok od: tomatito
a ked vidim jak sa tu pluskuje a minuskuje pod komentarmi tak niekedy premyslam ci tu vobec ma cenu chodit sa ukazuje slovenska natura...oblubeny clovek dvesto plusiek nech napise hocijaku debilinu a neoblubeny vyminuskovany pod holu zem..nevadi ze napise pravdu ako sa veci maju...ovce..
No to si do bodky vystihol bratu.Palec hore.
5
4
 
kozlicek
2013-04-05 14:23:12+02
príspevok od: quintes
Juuj, dedko, zloz zbrane, okej? Nemam skutocne cas natahovat sa s anonymnym debilom na webe.
máš pocit,že bezcitné urážanie nemá nič spoločné s debilitou?Zamysli sa hochu!Podľa tej profilovej fotky si len nejaký cucák,ale slová máš "silné" ako keby ti patril svet!!!
1
3
 
Dano Leitman
2013-04-05 16:42:35+02
príspevok od: quintes
Aké vulgárne vylevy mi to prosím ťa konkretizuj.
"Nebudem sa tu palcovať ako ostatné ovce bez názoru"
"1., absolutne foteniu nerozumie
2., prisiel na to, ze je malo inteligentny ovladat DSLR (rozumej zrkadlovku)
3., chce kracat s akousi dobou v nadeji ze bude konecne vyzerat cool""Juuj, dedko, zloz zbrane, okej? Nemam skutocne cas natahovat sa s anonymnym debilom na webe."
"Jeden tu uz bol, co rad pouziva taketo vyrazy.. A nechcem ti nadavat do KEKOtov"
"Len pritakavaj kamossom, buchaj sa do prs, aky si ty hrdy uzivatel mydielka mna vasa banda gayov nevytoci, a to si tu mozte pisat co len chcete"
"Tak si chod vy**nit inde synku"

este stale si myslis ze ty si tu ten slusnak? myslis ze bez tej arogancie vulgarizmov a horucej hlavy by to neslo ? ak hej, vyvracias vsetky tvoje tvrdenia o tvojom IQ prajem pekny den
0
4
editovaný
 
quintes
2013-04-05 17:34:28+02
príspevok od: Dano Leitman
"Nebudem sa tu palcovať ako ostatné ovce bez názoru"
"1., absolutne foteniu nerozumie
2., prisiel na to, ze je malo inteligentny ovladat DSLR (rozumej zrkadlovku)
3., chce kracat s akousi dobou v nadeji ze bude konecne vyzerat cool""Juuj, dedko, zloz zbrane, okej? Nemam skutocne cas natahovat sa s anonymnym debilom na webe."
"Jeden tu uz bol, co rad pouziva taketo vyrazy.. A nechcem ti nadavat do KEKOtov"
"Len pritakavaj kamossom, buchaj sa do prs, aky si ty hrdy uzivatel mydielka mna vasa banda gayov nevytoci, a to si tu mozte pisat co len chcete"
"Tak si chod vy**nit inde synku"

este stale si myslis ze ty si tu ten slusnak? myslis ze bez tej arogancie vulgarizmov a horucej hlavy by to neslo ? ak hej, vyvracias vsetky tvoje tvrdenia o tvojom IQ prajem pekny den
Mne sa páči akú námahu si si s tým dal.
Dodávam krátky slovník:
- palcovať - kliknúť myšou na ikonu palec hore alebo dole
- debil - ľahko duševne zaostalý človek
- KEKOt - užívateľ KEKO s ktorým sme si dávnejšie liezli na nervy
- gay - homosexuál
- vy**niť - činnosť pri ktorej si človek (väčšinou muž) nejakou činnosťou privodí stav krátkodobého uspokojenia, z 90 percent psychického charakteru

Tak sa pýtam aké vulgarizmy?
7
0
 
quintes
2013-04-05 17:37:52+02
príspevok od: kozlicek
máš pocit,že bezcitné urážanie nemá nič spoločné s debilitou?Zamysli sa hochu!Podľa tej profilovej fotky si len nejaký cucák,ale slová máš "silné" ako keby ti patril svet!!!
Počuj kozliatko, opieram sa do teba? Nie. Prečo sa opieraš ty do mňa? Máš nejaký komplex menejcennosti? Kradli ti deti ako malému vedierka v piesočku? Cucak? Nechápem tomu výrazu. Ty áno?
6
0
 
hadris
2013-04-05 17:45:12+02
Quintes-tolko spominas tych buzerantov,ze isto si nejaky latentny gay,co sa hra na drsneho heteraka a potajme doma honí nad chlpatymi ritami...LOL!
0
5
 
Mikajlo
2013-04-05 17:52:56+02
Osobne tiež mám rád pohodlie... Malé, šikovné, praktické veci. Nebojím sa zrkadlovky, zvládol by som ju, ale jednoducho by ma obťažovala, hmotnosť, starostlivosť, strach. A hlavne fotím predovšetkým pre seba a nechcem byť profesionál so zrkadlovkou a stať sa otrokom techniky.. Kúpil som si asi pred rokom Nikon P300 a nevymenil by som ho asi za nič... So svojim svetelným objektívom v súvislosti s cenou schová všetko čo sa na trhu objavuhe ešte teraz a aj vo vyšších cenových skupinách...
0
4
 
gammaray
2013-04-05 18:07:54+02
Po dlhej dobe konečne normálny koment.
0
2
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()