Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Názov fotografie

Rafaello
Rafaello 2013-04-17 10:39:50+02
Milí EPHOŤÁCI!

Rád by som sa podelil s mojou skúsenosťou a prečítal si Vaše názory k problematike názvov fotografie. Začiatkom týždňa, na vyhodnotení okresného kola AMFO, som sa dostal pri rozbore mojich fotografií "odbornou porotou" do menšej potýčky. Nevedeli prísť na istý jav na mojej fotografii, nakoniec som sa dozvedel, že ani nevideli názov. Hodnotili len tak, od oka. Neskôr sa mi snažili vtlačiť do hlavy, že názov je len také nič.

Nemáte pocit, že názov a fotografia sú jedno? Nie je fotografia bez názvu ako človek bez duše?
 
Rafaello
2013-04-18 17:12:43+02
nerozumeli odlesku na objektíve.
 
samophoto
2013-04-18 17:55:39+02
príspevok od: Rafaello
Milí EPHOŤÁCI!

Rád by som sa podelil s mojou skúsenosťou a prečítal si Vaše názory k problematike názvov fotografie. Začiatkom týždňa, na vyhodnotení okresného kola AMFO, som sa dostal pri rozbore mojich fotografií "odbornou porotou" do menšej potýčky. Nevedeli prísť na istý jav na mojej fotografii, nakoniec som sa dozvedel, že ani nevideli názov. Hodnotili len tak, od oka. Neskôr sa mi snažili vtlačiť do hlavy, že názov je len také nič.

Nemáte pocit, že názov a fotografia sú jedno? Nie je fotografia bez názvu ako človek bez duše?
Skôr by som povedal , " fotografia bez názvu ako človek bez mena " ak ma daný človek ničím nezaujme, nemám potrebu zisťovať jeho meno a u fotografií detto. Platí to i naopak.........
 
JohnNewton
2013-04-18 18:44:19+02
príspevok od: Rafaello
tuto je inkriminovaná fotografia

názov: Pretože ráno robí deň
Foto v celku príjemné, na názvy nemám jednoznačný názor, môžu pomôcť ale aj uškodiť. V tomto prípade sa mi zdá, že názov to komplikuje, z jemne snového nádychu to vracia do reality.
 
tHono
2013-04-18 18:53:06+02
nazov fotografie sluzi skôr na identifikaciu fotky,porotu vôbec nemusi zaujimat,ked chce rozhodovat nezainteresovane/nepouzil som termin naschval objektivne,lebo to je v konecnom dosledku stale iba subjektina zalezitost/,napriklad na klubovych ,alebo autorskych vystavach sa bezne nazvy fotiek neuvadzaju a nikomu to nechyba,ale plati aj to,ze vhodny nazov emociu z dobrej fotky umocnuje
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()