Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

fotografovanie deti na ulici

kynes
2008-11-13 20:11:00+01
V reakcii k mojej fotografii "pri_hre" napisal Sawyer: "to dieta akoby zhrozene kricalo: MAMIIII PEDOFIIL MA FOTIII!..." O par minut neskor a par metrov dalej som zbadal dve diavcatka v ruzovom, ako povyse ambasady USA hladkaju vystavene plagaty somarikov v zivotnej velkosti. Tak som si ich tiez odfotil (foto pribudne ak dostanem suhlas na publikovanie). Nato ku mne prisla ich mamina a opytala sa, ci fotim jej deti, ze teda nevyzeram ako uchylak a ci by som jej potom tie fotky nemohol poslat. Jasne ze som suhlasil, ale ten vyraz "nevyzerate ako uchylak" vo mne rezonuje este dnes. Pytam sa teda: Aky je teda vas postoj k nahodnemu fotografovaniu deti? Pripadne ake su vase skusenosti?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-11-13 20:19:58+01
´Nerob druhym to, co nechces aby druhi robili tebe..´

Riadim sa podla tohto..

Keby niekto cudzi fotil moje, tak mi to hrozne vadi a ziadal by som vymazanie. Takze ani ja nefotim cudzie bez suhlasu rodicov..
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-11-13 20:24:42+01
btw. okrem haklivej tematiky, tiez si si vybral aj horuce miesto na fotenie - ambasada USA :))

Urcite ta kamery zachytili a bol preklepnuty cely tvoj sirsi rodokmen.. :))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-13 20:35:28+01
Koledujes si o jednu po hube. Ludia sa divne pozeraju pomaly aj ked si fotis vlastne dieta. Pozri uzivatela Miska, ake ma krasne forky deti. Zacala fotit svoje, tie sa pacili, oslovili ju dalsie mamicky a teraz ma vlastnu stranku http://www.fotografovanie-deti.sk/sk/. Foti to co ju bavi, bez toho aby mala z toho neprijemnosti.
 
Ultra TXF
2008-11-13 20:43:20+01
No kamarátovi sa stalo,že pri fotení na námestí streetiek odfotil aj jedného behajúceho malého chlapca.Len mal tú smolu ,že si to všimol jeho otec,ktorý patril do kategórie tých,čo majú krk širčí ako hlavu a aj tá bola holá.
Po hube dostal,toby však ešte ušlo,ale moc nechábalo a bol by mu roztrepal o zem aj jeho fotoaparát.Našťastie tam bolo dosť veľa ľudí,tak od úplnej bitky nakoniec zišlo,ale odvtedy to už nerobí a ani sa radšej nepýta.
 
2008-11-13 21:07:05+01
no mna si raz tiez fotili a ja to nemam rad tak som im povedal nech nefoti a odfotili nastvali am vytiahoilol som fotak a odfotil som ich aspon zodesat krat ,
inak ked poziadas o vymazanie tak sa to z tej karty pohode da vytiahnut :D
 
quintes
2008-11-13 21:18:57+01
...a mna minuly vikend tiez chceli fotit, ale tatko ich upozornil, ze zavola na nich policiu...

..potom este nieco krical, ci sa nehanbia fotit momentalne zaostale ci ake deti, ale to som uz nepochopil...
 
Ultra TXF
2008-11-13 22:44:51+01
Počúvaj ty momentálne zaostalé dieťa :) , vidím,že dnes máš zase slinu,nakoniec ako väčšinou,ale toto je vážna téma,tak zachovaj dekórum :)
Lebo ti zase niekto vynadá ako som videl v inom vlákne :)Keď som ťa potreboval
v boji s tou afkaa.i , kde si bol,ha ?
 
quintes
2008-11-14 06:05:47+01
príspevok od: Ultra TXF
Počúvaj ty momentálne zaostalé dieťa :) , vidím,že dnes máš zase slinu,nakoniec ako väčšinou,ale toto je vážna téma,tak zachovaj dekórum :)
Lebo ti zase niekto vynadá ako som videl v inom vlákne :)Keď som ťa potreboval
v boji s tou afkaa.i , kde si bol,ha ?
vážna téma? Prosím ťa, keď nejde o život nejde o nič. Stale sa bavíme o fotení nie? A stále je to ako tak o hobby. A neboj sa, sledoval som váš súboj. No a tam som radšej ostal neutrálny, pretože snažím sa zachovávať mier :-)
 
kynes
2008-11-14 08:23:45+01
...deti su celkovo velmi citliva tema. Vela rodicov sa na vas diva krivo, staci len ked drzite fotoaparat v ruke. Preto sa foteniu deti dost vyhybam. Ale ked vidite nieco naozaj zaujimave, no necvaknite to ;-) Pravdou je, ze nie len rodicia deti ale ludia tak celkovo zle reaguju. Potom sa hned pytaju kde bude ich fotka zverejnena. A ked im vysvetlite, ze nefotite pre ziaden bulvarny platok, tak sa velmi divia. Pre tento pripad nosim pri sebe vytlacene nejake fotky, ktore im mozem ukazat. Fakt sa niekedy pytam sam seba, ci mi to fotenie na ulici stoji za jednu po hube...a raz veru vela nechybalo.
 
kynes
2008-11-14 11:03:40+01
do fotogalerie som pridal fotku ´aky_pekny_somarik´, ktora sa viaze k uvodnemu prispevku ;-)
 
2008-11-14 11:26:15+01
Ja som zatiaľ ´po hube´ nedostala ani som s fotením cudzích detí na ulici nemala problémy, možno aj preto, lebo nie som muž a ani teda nemôžem vyzerať ako pedofil, niekedy to my - nežné pokolenie máme ľahšie:-). Počula som, že v niektorých štátoch je fotenie detí na ulici zakázané a asi vedia prečo. Zriecť sa fotenia detí na ulici nemienim a ani sa nikoho nebojím! A ak by niekto požiadal, aby som ho nefotila, tak jeho žiadosť budem rešpektovať, prečo nie? Každý má na to právo. Mne by fotenie mojich detí na ulici nevadilo a koniec koncov nenachádzam dôvod, prečo by mi to malo vadiť, je to verejné priestranstvo a s tým tam treba počítať, nie je to súkromný priestor.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-11-14 12:35:16+01
Najlepsie je este detom pri tom ponukat cukriky a pytat sa na meno.
 
rumrunner
2008-11-18 17:52:43+01
Na fotenie deti mozem vrele odporucit juznu ameriku..konkretne krajiny ako Peru a Bolivia. S fotenim deti a ludi vseobecne na ulici som nemal najmensi problem. Ludia si dokonca pytaju fotky preposlat mailom a to velmi srdecnou formou...tusim vsetky deti v mojej galerii su z juznej ameriky..
 
Ultra TXF
2008-11-18 18:36:00+01
príspevok od: rumrunner
Na fotenie deti mozem vrele odporucit juznu ameriku..konkretne krajiny ako Peru a Bolivia. S fotenim deti a ludi vseobecne na ulici som nemal najmensi problem. Ludia si dokonca pytaju fotky preposlat mailom a to velmi srdecnou formou...tusim vsetky deti v mojej galerii su z juznej ameriky..
Lenže títo ľudia netrpia civilizačnou psychozou a sú veselí a štastní a srdeční.Bez ohľadu v akých podmienkach žijú.
 
miroslavkormos.com
2008-11-19 12:56:05+01
a k tej idiotskej predstave spajajucej fotenie deti s psychopatologickymi stavmi fotiaceho hodne prispieva aj filmova produkcia. Kazdy jeden filmovy uchyl si svoje obete foti. A kedze stab na vyhotovenie tych foto najma fotografa, tak dokonca vsetci ti filmovi uchylaci fotia dost na urovni :D

Kazdopadne chce to dobre vyhodnotit situaciu a hlavne nemysliet stale na to, ze z toho mozu byt problemy. Lebo potom je ta neistota na vas vidiet a vzbudzuje to nedoveru. Nech fotim cokolvek a kdekolvek, vzdy sa tvarim, ze tam mam byt. Netreba totiz zabudat na zakladne psychologicke pravidla. Ked ide o emocie, je tam zrkadlovy efekt. Ked sa tvaris neisto, ludia si nie su isti, ci by ta mali nechat robit co robis.
 
rumrunner
2008-11-19 20:26:59+01
príspevok od: Ultra TXF
Lenže títo ľudia netrpia civilizačnou psychozou a sú veselí a štastní a srdeční.Bez ohľadu v akých podmienkach žijú.
ano presne ako hovoris, ale tiez zalezi od krajiny v ktorej sa nachadzas. je velky rozdiel medzi pristupom ludi napr. v Peru a na Kube.
 
Ultra TXF
2008-11-19 20:48:09+01
No Kubu by som chcel vidieť ešte za Castra......otázka je či to stihnem....
 
rumrunner
2008-11-20 20:05:21+01
príspevok od: Ultra TXF
No Kubu by som chcel vidieť ešte za Castra......otázka je či to stihnem....
Este vajcak dycha:-))..tak sa poponahlaj
 
gloryman
2009-03-24 17:24:39+01
keby mne niekto foti deti a nevyzera ako ortodoxny fotograf,ktory miluje fotenie ale je to nejaky divny muzik tak by som mu zobral fotak a zacal listovat kartu.....ak by som nieco neprijemne a uchylne nasiel hned by dostal po papuli,lebo moje deti su poklad....ak by to vsak bol fotograf ktory vidim ze ho to bavi,dal by som s nim rec o technike a tak......
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()