Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

fotografovanie deti na ulici

kynes
kynes 2008-11-13 20:11:00+01
V reakcii k mojej fotografii "pri_hre" napisal Sawyer: "to dieta akoby zhrozene kricalo: MAMIIII PEDOFIIL MA FOTIII!..." O par minut neskor a par metrov dalej som zbadal dve diavcatka v ruzovom, ako povyse ambasady USA hladkaju vystavene plagaty somarikov v zivotnej velkosti. Tak som si ich tiez odfotil (foto pribudne ak dostanem suhlas na publikovanie). Nato ku mne prisla ich mamina a opytala sa, ci fotim jej deti, ze teda nevyzeram ako uchylak a ci by som jej potom tie fotky nemohol poslat. Jasne ze som suhlasil, ale ten vyraz "nevyzerate ako uchylak" vo mne rezonuje este dnes. Pytam sa teda: Aky je teda vas postoj k nahodnemu fotografovaniu deti? Pripadne ake su vase skusenosti?
 
BRANKY
2009-03-24 20:43:31+01
hmm, ťažká téma...
Deti som ešte nefotil a ani som sa ešte nepokúšal o street fotografiu, ale jedno je mi jasné, že treba počítať zo všetkým...
V tedy sa asi hodí nejaký teleobjektív...
 
Misak007
2009-03-24 21:29:57+01
JJ teleobjektiv je vhodny, ked ta niekto zbada aby si mal naskok v behu :D. A kto nevie rychlo bezat nech si kupi EF 1200mm f/5.6L USM. :D

Inak po precitani toho uvodneho prispevku, tak to ma dostalo. Tiez by mnou zatriaslo keby mi to niekto povie. Fakt take divne. Tu sa tlaci otazka. V akom svete to zijeme? Za to ze clovek foti, kazdy na neho pozera ako na uchyla. Je to zvlastne.
 
zezo
2009-03-24 22:29:38+01
No ja som fotil hrajuce sa deti v Geneve, ale pre istotu sklom 70-300 s bezpecia a dokladne som si pozrel ci niekde na blizku nie je ´velky tato´ :-) inak som radsej neskusal, lebo je to podla mna citliva zalezitost. Ale trosku mimo temu, sa mi podarilo odfotit Kofiho Annana tiez v Geneve, sedim si na lavicke a zrazu pocujem anglictinu, tak som sa zapocuval a hovorim si ´to je teda vazna debata o ´JAR´ otocim sa a tam Kofi s typkom a dvoma gorilami. Bolo mi blbe sa opytat a rusit pri debate a tak som podisiel k gorile co bola najdalej a opytal sa ci si ho mozem aspon odfotit, povedal, ze ak nepojdem blizsie ano... No a tak mam nie najostrejsiu ale velmi peknu a pamatnu fotku na Kofiho a skusenost, ak sa clovek vopred predstavy a prihovori s fotenim by nemal byt problem.. :-)
 
winky
2009-03-25 01:37:15+01
No neviem ako je to u nas ale v Irsku je to pekny pruser... NIc som o tom nevedel kym som nesiel fotit projekt do skoly, som si chodil po Dubline a len tak si fotim fotim, a zrazu ku mne prisiel panacik ze nejaky ochrankar, a pytal sa ma co robim, ja ze si fotim nejaku urban photo a on ze aby som si daval pozor ze smerom v pravo je nejaka skola a ze aby som sa radsej tomu vyhol ze to je zakazane ak to porusim ochrankari maju pravu mi zmazat foto alebo zevraj aj zavolat policiu. Tak som sa vlastne potom neskor pytal, ze ako to je , tak tu je nejaky zakon ze nemozu sa fotit deti, resp. v zabere nemoze byt dieta bez suhlasu rodica alebo niekoho opravneneho. Vzdy ked sa teraz vyberam fotit do ulic tak stale sa zastavuju ochrankari a pytaju sa ma a ja uz im len prikyvujem z dialky ze vsetko je ok. inac jednaju tu s ludmi pekne , nie ako na slovensku. Som bol raz cosi fotit v ZA a vybehol na mna SBS-k.a.r., pomaly aj kuklacov na mna chcel poslat... tak ja len tak ze pozor, deti su citliva tema.
 
vikee
2009-03-25 09:20:43+01
>Misak007: V akom svete to zijeme? Za to ze clovek foti, kazdy na neho pozera ako
> na uchyla. Je to zvlastne.

fotit cudzich ludi, street, a potom sa tesit fotkam ma nieco spolocne s uchylstvom... :)
 
leto
2009-03-25 09:33:18+01
Moja priatelka robi projekt o praci predskolakov s PC,bol som jej pofotit deti pri hre v skolke,a aj ked to bolo so suhlasom riaditelky,niektore mamky na mnapopzerali s nedoverou,a jedna sa priamo spytala kde to chceme pouzit,a tak.Takze taketo su moje skusenosti,nic ma vsak neodradi od fotenia street foto,ak na nu dostanem chut,,,
 
Misak007
2009-03-25 12:30:11+01
Ja osobne som nikdy nefotil street ani deti a podobne. Takze mna sa to netyka. Ani osobne ma nelaka fotit nieco take. Ale nemyslim ze fotenie je uchylstvo. Su to fotky ako kazde ine. Niekto si pomysli ze fotit akty je uchylne. Iny zase ze fotit decka je uchylne. Je to kazdeho vlastny nazor. Samozrejme ze su urcite na svete uchylaci ktori to robia ale za to nemusia byt vsetci fotografi kotri fotia street uchylaci.
 
wayne
2009-03-25 14:12:08+01
po prejdeni celeho vlakna ma az zaraza ake maju ludia ´socialne citenie´ heh, ako.. fakt nemam slov
 
smoulinka 979
2009-03-25 17:39:36+01
Ja neviem,ale asi na zeny ked fotia deti sa inak pozera ako na Vas panov..
V tomto emancipacia neako pokulhava.Po precitani vlakna som si zivo predstavila,
ze foti moje deti chlap a teda fantazia zabludila az prilis,no pri predstave foto-
grafky zenskeho pohlavia mi pribudol iba usmev na tvari.Verim,ze pri teme deti
to mate pani tazsie...
 
cathrin
2009-03-25 20:38:32+01
Mne ako matke by tiež vadilo, keby nejaký neznámy fotograf/ka fotil na ulici moje dieťa. Človek nikdy nevie, na aký účel fotka poslúži.....Ale možno keby som bezdetná, tak by som celú vec vnímala inak....
 
belial
2009-03-25 23:26:16+01
silne ošemetná situácia, lež v dnešnej dobe, kedy je človek ovplyvnený viacerými skutočnosťami mi príde ako celkom rozumné spýtať sa ľudí fotiacich moje decká, že prečo ich cvakajú 15 minút v jednom kuse a to aj napriek faktu že to svetlo práve nepraje
 
jaroa
2009-03-26 08:23:26+01
Ja si myslim,ze je to uplne normalna reakcia ,ked vidite ako vam niekto foti deti,ze chcete vediet dovod ...hlavne ked vieme ake strasne veci sa niekedy stavaju...
 
dmiro
2009-04-05 17:38:08+02
príspevok od: cathrin
Mne ako matke by tiež vadilo, keby nejaký neznámy fotograf/ka fotil na ulici moje dieťa. Človek nikdy nevie, na aký účel fotka poslúži.....Ale možno keby som bezdetná, tak by som celú vec vnímala inak....
ake su to tie ucely, koli ktorym rodicia nechcu, aby boli deti fotografovane na ulici pri hre? Ja mam asi zlu fantaziu.
 
Vizionar
2009-04-05 20:39:15+02
príspevok od: dmiro
ake su to tie ucely, koli ktorym rodicia nechcu, aby boli deti fotografovane na ulici pri hre? Ja mam asi zlu fantaziu.
Máš deti? Lebo ak áno tak o ne iste máš strach a nechcem dramatizovať ale svet dnes je ´hrozné´ miesto...
 
dmiro
2009-04-06 10:18:28+02
deti mam. a som autorom clanku v pravnej poradni ´... apekny den je za nami...´.
Samozrejme, ze mam o deti strach, ale este stale neviem ako im fotenie moze ublizit rsp. ake su to tie ucely.
 
Vizionar
2009-04-06 18:09:51+02
Bez ohľadu na to, či im môže fotenie uškodiť alebo nie, pri fotení kohokoľvek (s výnimkou ateliéru alebo akcie na ktorú ideš fotiť ako pozvaný fotograf či verejného vystúpenia politikov) by si primárne mohol vychádzať z toho, že ľudia si neželajú aby si ich fotil. Ak ich chceš fotiť pýtaš si povolenie. Od detí si povolenie pýtať netreba!? Netreba. Treba si ho pýtať od rodiča (zákonného zástupcu). Dieťa nevie zhodnotiť či preňho fotenie cudzou osobou predstavuje riziko alebo nie, zodpovednosť za neho má jeho rodič(zákonný zástupca). Ak si rodič neželá aby si fotil jeho dieťa, strčíš si foťak niekam... a odkráčaš pretože máš morálku a nerobíš iným ľudom to čo nechceš aby iný robili tebe (nemyslí sa doslova pretože veď možno sa rád nechávaš fotiť cudzími ľuďmi). Áno fotil si svoje deti pri hre. Ok tak ich foť pri hre doma... Ale nie ty ich chceš fotiť vonku, ok tak foť ale ostatné decká z toho vynechaj, ak nemáš povolenie. Riziká ani účely vôbec nerieš. Tie posúdia ich rodičia.
 
PeterMarek
2009-04-06 19:31:43+02
príspevok od: Vizionar
Bez ohľadu na to, či im môže fotenie uškodiť alebo nie, pri fotení kohokoľvek (s výnimkou ateliéru alebo akcie na ktorú ideš fotiť ako pozvaný fotograf či verejného vystúpenia politikov) by si primárne mohol vychádzať z toho, že ľudia si neželajú aby si ich fotil. Ak ich chceš fotiť pýtaš si povolenie. Od detí si povolenie pýtať netreba!? Netreba. Treba si ho pýtať od rodiča (zákonného zástupcu). Dieťa nevie zhodnotiť či preňho fotenie cudzou osobou predstavuje riziko alebo nie, zodpovednosť za neho má jeho rodič(zákonný zástupca). Ak si rodič neželá aby si fotil jeho dieťa, strčíš si foťak niekam... a odkráčaš pretože máš morálku a nerobíš iným ľudom to čo nechceš aby iný robili tebe (nemyslí sa doslova pretože veď možno sa rád nechávaš fotiť cudzími ľuďmi). Áno fotil si svoje deti pri hre. Ok tak ich foť pri hre doma... Ale nie ty ich chceš fotiť vonku, ok tak foť ale ostatné decká z toho vynechaj, ak nemáš povolenie. Riziká ani účely vôbec nerieš. Tie posúdia ich rodičia.
Pán kolega - keď čítam Vaše vety - zmeňte dealera! Mieša Vám do toho nejaký humus..! Alebo konečne začnite barať tie lieky čo Vám predpísali. Podľa Vás je normálne to čo píšete?
 
Marcel Rebro
2009-04-06 19:57:51+02
príspevok od: Vizionar
Bez ohľadu na to, či im môže fotenie uškodiť alebo nie, pri fotení kohokoľvek (s výnimkou ateliéru alebo akcie na ktorú ideš fotiť ako pozvaný fotograf či verejného vystúpenia politikov) by si primárne mohol vychádzať z toho, že ľudia si neželajú aby si ich fotil. Ak ich chceš fotiť pýtaš si povolenie. Od detí si povolenie pýtať netreba!? Netreba. Treba si ho pýtať od rodiča (zákonného zástupcu). Dieťa nevie zhodnotiť či preňho fotenie cudzou osobou predstavuje riziko alebo nie, zodpovednosť za neho má jeho rodič(zákonný zástupca). Ak si rodič neželá aby si fotil jeho dieťa, strčíš si foťak niekam... a odkráčaš pretože máš morálku a nerobíš iným ľudom to čo nechceš aby iný robili tebe (nemyslí sa doslova pretože veď možno sa rád nechávaš fotiť cudzími ľuďmi). Áno fotil si svoje deti pri hre. Ok tak ich foť pri hre doma... Ale nie ty ich chceš fotiť vonku, ok tak foť ale ostatné decká z toho vynechaj, ak nemáš povolenie. Riziká ani účely vôbec nerieš. Tie posúdia ich rodičia.
Skus Xanax ... ale vzdy pol hodku pred tym ako pojdes s deckami von, lebo alprazolamum nastupuje az cca po 30 minutach ... usetris tym vela problemov - hlavne sebe, ver mi ...
 
Vizionar
2009-04-06 20:32:07+02
príspevok od: Marcel Rebro
Skus Xanax ... ale vzdy pol hodku pred tym ako pojdes s deckami von, lebo alprazolamum nastupuje az cca po 30 minutach ... usetris tym vela problemov - hlavne sebe, ver mi ...
jj no coment...
 
quintes
2009-04-06 21:14:30+02
uz se perou???
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()