Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Podpis na fotku

Peto15
2013-07-31 18:12:46+02
Ahojte ,chcem sa vás opýtať ako vložiť podpis /logo do fotky ? Logo som si spravil na rýchlo,uložil som ho do bmp len tak na skúšku vložil som ho do vrstvy ale neviem stade dať to biele pozadie preč . Tak mi poradte prosím vás že ako si to mám spraviť prípadne celý postup od znovu v prílohe prikladám vložené logo do fotky .
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-07-31 18:25:34+02
Ahoj Petko,
nepises v akom programe to robis. Spominas vrstvu, tak si tipnem, ze si to skusal vo Photoshope.
V tom pripade, uz ako vytvaras novu vrstvu, tak si tu vrstvu mozes vytvorit transparentnu (priehladnu).
Do tejto vrstvy mozes napisat text a celkovo to bude vyzerat, ako keby bol podpis priamo na fotografii.

btw. kedze budes dalsi PHOTOGRAPHY, doporucujem si ustrazit preklepy v logu.
 
j.a.r.o.
2013-07-31 18:28:24+02
Biele pozadie z toho bmp "zmizne", ak dáš vrstvu prelínať v móde "darken" - vo Fotošope
 
Peto15
2013-07-31 18:36:18+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Ahoj Petko,
nepises v akom programe to robis. Spominas vrstvu, tak si tipnem, ze si to skusal vo Photoshope.
V tom pripade, uz ako vytvaras novu vrstvu, tak si tu vrstvu mozes vytvorit transparentnu (priehladnu).
Do tejto vrstvy mozes napisat text a celkovo to bude vyzerat, ako keby bol podpis priamo na fotografii.

btw. kedze budes dalsi PHOTOGRAPHY, doporucujem si ustrazit preklepy v logu.
jasné že v photoshope no áno ta vrstva je taká kockovaná ? Viem že treba transparentnú ale neviem ju nájsť. aha tak to by bolo fajn a potom by som to len vkladal ako obrázok
 
Marcel Rebro
2013-07-31 18:37:56+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Ahoj Petko,
nepises v akom programe to robis. Spominas vrstvu, tak si tipnem, ze si to skusal vo Photoshope.
V tom pripade, uz ako vytvaras novu vrstvu, tak si tu vrstvu mozes vytvorit transparentnu (priehladnu).
Do tejto vrstvy mozes napisat text a celkovo to bude vyzerat, ako keby bol podpis priamo na fotografii.

btw. kedze budes dalsi PHOTOGRAPHY, doporucujem si ustrazit preklepy v logu.
... náhodou ... Photogrpahy je aspoň origeniálne

... a najsamtukemaximega by bolo "3.14photo"
 
Peto15
2013-07-31 18:38:29+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Ahoj Petko,
nepises v akom programe to robis. Spominas vrstvu, tak si tipnem, ze si to skusal vo Photoshope.
V tom pripade, uz ako vytvaras novu vrstvu, tak si tu vrstvu mozes vytvorit transparentnu (priehladnu).
Do tejto vrstvy mozes napisat text a celkovo to bude vyzerat, ako keby bol podpis priamo na fotografii.

btw. kedze budes dalsi PHOTOGRAPHY, doporucujem si ustrazit preklepy v logu.
aha už mám prúhledná je to a formát mám dať aký keď budem ukladať bmp ?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-07-31 18:51:15+02
príspevok od: Peto15
aha už mám prúhledná je to a formát mám dať aký keď budem ukladať bmp ?
Logo si samostatne nemusis ukladat, je to zbytocne a neprakticke pri dalsich moznych doladeniach.
Ak budes mat finalnu fotografiu aj s logom vo formate .PSD, staci ti tuto vrstvu vzdy skopirovat do dalsej a dalsej fotografie.

Pokial silou mocou chces, tak format co podporuje priehladnost je GIF.
 
Peto15
2013-07-31 19:17:01+02
už bude niečo s toho Ďakujem
 
Peto15
2013-07-31 19:26:23+02
a preco ked som to ulozil do gif tak mi ho dalo ako indexované a neviem sním pracovat ?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-07-31 19:51:13+02
príspevok od: Peto15
a preco ked som to ulozil do gif tak mi ho dalo ako indexované a neviem sním pracovat ?
GIF ma jednu nevyhodu a to ze ti uchova iba 256 farieb. Preto ako som pisal neodporucam si logo ukladat do GIF. Stratis jemne, tenovane prechody co mas na pisme.

Ak si otvoris GIF v jednom okne a v druhom nejaku forografiu, tak fotografia bude vo farebnom priestore RGB(alebo sRGB) a tvoje logo bude mat INDEXOVANY (prepocitany) farebny priestor.
Pokial si takuto vrstvu z indexovanych farieb chces vlozit do fotografie, tak sa ti budu tieto dva farebne priestory bit - respektive ti to Photoshop ani nedovoli.

Musis si logo (.gif) prekonvertovat do farebneho priestoru ako ma fotografia.
IMAGE - MODE - RGB COLOR

 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-07-31 19:53:20+02
Nezobralo mi fotografiu, tak este raz davam na nu link (aby si to vedel kde to je, kedze mas cesku verziu photoshopu, ktoru tiez neodporucam )
http://www.gymdepaulto.edu.sk/foto/konvert.jpg
 
Peto15
2013-07-31 19:54:50+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Nezobralo mi fotografiu, tak este raz davam na nu link (aby si to vedel kde to je, kedze mas cesku verziu photoshopu, ktoru tiez neodporucam )
http://www.gymdepaulto.edu.sk/foto/konvert.jpg
ok Ďakujem spravil som to tak že som si to nechal v PSD a otvorím si to v ps vedal toho fotku a potiahnem len do fotky a zmensim podla potreby
 
Napster050
2013-07-31 20:30:21+02
logo treba spraviť už v editore s priehľadným pozadím a uložiť ako .PNG
V ligtroome je v nastaveniach "edit watermarks" kde si ho vložíš a nastavíš si polohu/veľkosť/priehľadnosť.
pri exporte následne zaškrtneš "watermark"
 
Peto15
2013-07-31 20:49:08+02
príspevok od: Napster050
logo treba spraviť už v editore s priehľadným pozadím a uložiť ako .PNG
V ligtroome je v nastaveniach "edit watermarks" kde si ho vložíš a nastavíš si polohu/veľkosť/priehľadnosť.
pri exporte následne zaškrtneš "watermark"
lightroom nemám mám len PS a Zoner
 
viking81
2013-07-31 21:26:44+02
ach jaj....dalsi photography na scene....
 
viking81
2013-07-31 21:27:51+02
btw....zlepsi ten podpis tvoje fotky ? alebo mas pocit ze tvoje fotky su tak uchvatne, ze ich musis mat podpisane ?
 
Peto15
2013-07-31 21:31:12+02
príspevok od: viking81
btw....zlepsi ten podpis tvoje fotky ? alebo mas pocit ze tvoje fotky su tak uchvatne, ze ich musis mat podpisane ?
nie ale fotka sa mi viac paci ked je tam aj podpis
 
viking81
2013-08-01 06:41:40+02
príspevok od: Peto15
nie ale fotka sa mi viac paci ked je tam aj podpis
Tak si potom urob aspon nejaky pekny podpis...nie prvym fonton ktory ti photoshop ponukol...lebo to co si tu ukazal je otras....
 
total empty
2013-08-01 08:09:12+02
Ak chceš vytvoriť super podpis vo vysokej kvalite použi nejaký vektorový program - Photoimpact je taký všestraný a v pohode zvláda aj 3D grafiku.
Ulož si to ako PSD vo vrstvách,alebo biele pozadia vygumuj jedným klikom čarovnej gumy a tak ulož ako PSD .
Ak to potrebuješ do videa tak ako PNG.
Tu máš milion fontou, len si prečítaj ako a kdeich inštalovať, aby ti fungovali.
http://www.dafont.com/fr/theme.php?cat=111
 
total empty
2013-08-01 08:41:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
... náhodou ... Photogrpahy je aspoň origeniálne

... a najsamtukemaximega by bolo "3.14photo"
A ešte presnejšie je Pí 22/7.
Ale tak nejak by to bolo OK že PO 3,14 CZEEPHOTO.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()