Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Nikon D5200-fotenie cez automatiku

leona8
2015-12-26 17:23:54+01
Dobrý deň,
len pár dní mám fotoaparát Nikon D5200 + 18-55 mm II. Keď fotím cez automatiku tak pri umelom svetle niekedy robí rozmazané fotky, alebo nechce zaostriť. Problém je aj pri fotení makra pri scéne makro, fotí tiež niekedy neostré fotky. Poraďte mi prosím, či je chyba v nastavení, alebo je chybný fotoaparát. Ďakujem
 
markato1
2015-12-26 17:46:12+01
príspevok od: leona8
Dobrý deň,
len pár dní mám fotoaparát Nikon D5200 + 18-55 mm II. Keď fotím cez automatiku tak pri umelom svetle niekedy robí rozmazané fotky, alebo nechce zaostriť. Problém je aj pri fotení makra pri scéne makro, fotí tiež niekedy neostré fotky. Poraďte mi prosím, či je chyba v nastavení, alebo je chybný fotoaparát. Ďakujem
no jo..par dni.... chyba je pravdepodobne v nastaveni,aj ked na automatike vela nenastavis.precitaj si nejake clanky na nete je tam toho dost,neda sa to v par riadkoch opisat..uvidis ze o par tyzdnov to bude lepsie
 
inkubbus
2015-12-26 19:29:28+01
v krabici bola určite aj taká hrubšia knižôčka, treba si ju prečítať. automatika je zradná a mnoho začiatočníkov si myslí, že je to všemocné nastavenie. ale treba mať aspoň základnú znalosť toho ako foťák pracuje, aká je minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu (so seťákom makro nenafotiš ani na macro režim), čo sú to zaostrovacie body, hĺbka ostrosti, ISO, expozičný čas, clona, atď.....
 
Bbranislav
2015-12-27 09:22:46+01
príspevok od: leona8
Dobrý deň,
len pár dní mám fotoaparát Nikon D5200 + 18-55 mm II. Keď fotím cez automatiku tak pri umelom svetle niekedy robí rozmazané fotky, alebo nechce zaostriť. Problém je aj pri fotení makra pri scéne makro, fotí tiež niekedy neostré fotky. Poraďte mi prosím, či je chyba v nastavení, alebo je chybný fotoaparát. Ďakujem
Pri zrkadlovke na automatiku zabudni. Ani najlepšia zrkadlovka ti neurobi dobre foto bez správneho nastavenia. v režimoch P,S,A,M. si možeš nastavit doostrenie ,jas kontrast, sýtost atd. Daj si v menu :fotografovanie, picture control štandartni a pravým tlačitkom sa ti otvorí okienko pre nastavenie. Ale treba čitat a čitat návod na obsluhu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-27 10:48:47+01
Chyba je vo fotografovi. Automatika pomaha, ale nezarucuje. My vsetci tu mesiace a roky na sebe pracujeme a myslim, ze to nikdy aj tak neskonci.
1. Fotografafovanie nie je nastavenie automatiky a stlacenie spuste. To funguje ked su podmienky idealne pre dany program a ai tak treba o tom nieco vediet. Fotografovanie je velmi komplexny balik vedomosti a skusenosti
2. Ani so znalostami a dobrou technikou sa neda nafotit vsetko. Fotograf neustale bojuje s fyzikou a obcas jednoducho nejde vyhrat.
 
leona8
2015-12-27 10:51:25+01
Tak moc ďakujem za rady, prepínam na manuál a púšťam sa do študovania
 
JohnNewton
2015-12-27 12:01:41+01
príspevok od: leona8
Tak moc ďakujem za rady, prepínam na manuál a púšťam sa do študovania
Len to nie, manuálom sa rozumie plný manuál, to si zle pochopila Je len málo situácií, kde sa používa. (astro, nočná foto...)
 
blahoslav J B Art
2015-12-27 12:10:25+01
príspevok od: leona8
Tak moc ďakujem za rady, prepínam na manuál a púšťam sa do študovania
si nejaka extremistka ... bud automatika, alebo manual
treba zacat manualom (navodom) k fotaku a rezimom P ... potom A ... dalej S ... a napokon M
http://www.4foto.cz/category/hp/videocast/
 
leona8
2015-12-27 16:41:37+01
príspevok od: blahoslav J B Art
si nejaka extremistka ... bud automatika, alebo manual
treba zacat manualom (navodom) k fotaku a rezimom P ... potom A ... dalej S ... a napokon M
http://www.4foto.cz/category/hp/videocast/
ja som to skor myslela tak, že sa teraz pustím do študovania manuálu /režimov , ktoré spomínate/ aby som sa s fotoaparátom lepšie naučila pracovať, predtým som mala kompakt a s ním som takéto možnosti nemala. a ďakujem za link
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()