Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie kulturistickych sutazi

zdenoxl
2009-03-22 13:18:55+01
Chcel by som sa Vas spytat, ci ma niekto skusenosti s fotenim tohto odvetvia. Je lepsie fotit s teleobjektivom z hladiska alebo ist pod podium a fotit s bleskom? Zavodnici byvaju nasvieteni celkom dobre, aby vynikla tonalita svalstva, zaroven sa vsak musia aj dobre postavit:), a jednotlive pozy drzia po dobu 2-3 sekund. Par kamaratov ide cca o mesiac na sutaz a ja by som im to chcel kvalitne zdokumentovat, takze budem vdacny za kazdu radu.
 
2009-03-22 13:29:01+01
mne sa osvedčilo radšej z dobrého miesta z hladiska...jedna vec je, ze podium je skoro vždy v cca metrovej výške, takže tie fotky spred neho sú viac-menej zdola...a pokiaľ ti nezacláňa nejaka velka makovica v hladisku, tak sa daju urobit velmi slusne fotky...
 
2009-03-22 13:34:46+01
a kde je ta sutaz?
idealne by bolo z co najblizsie, ale v urovni sutaziacich, nie spod podia kvoli deformacii.
 
2009-03-22 13:35:49+01
a zabudol som - blesk co najmenej, alebo ak uz musi byt, tak o strop, aby si nestratil presne tu plasticitu svalov, o ktore sutaziacim ide. radsej hod iso 800, pripadne aj viac ak mas dorby fotak ;)
 
2009-03-22 13:48:54+01
presne ako pise afkaa.i
podium alebo castokrat javisko, je dobre nasvietene, cize blesk pri kulturistike velmi nepomoze, skor naopak...ked si na urovni podia, je to idealne...
 
zdenoxl
2009-03-22 14:05:32+01
Sutaz bude v nejakom kulturaku alebo v kine (Stara Lubovna), takze blesk o strop neprichadz do uvahy. Dufam, ze to bude nejake kino, kedze je lepsie fotit z hladiska. Fotak mam C 30D, neviem ci bude ISO 800 este prijateln, co sa tyka kvality. A clonu by ste asi aku volili?
 
2009-03-22 14:12:18+01
príspevok od: zdenoxl
Sutaz bude v nejakom kulturaku alebo v kine (Stara Lubovna), takze blesk o strop neprichadz do uvahy. Dufam, ze to bude nejake kino, kedze je lepsie fotit z hladiska. Fotak mam C 30D, neviem ci bude ISO 800 este prijateln, co sa tyka kvality. A clonu by ste asi aku volili?
clona je zavisla od toho, ako daleko budes od vystupujuceho. ale na odpichnutie bude stacit mozno aj 2.8, prinajhorsom 4. urcite si zober stativ. Canon 30D iso 800 bude ok.
 
2009-03-22 14:16:29+01
mozno jedna uzitocna rada...niekedy sa v tychto kinosalach neda dobre rozlozit stativ, kedze medzery medzi radmi su male a velakrat je clovek rad, ze sa mu tam zmestia kolena...vtedy ti dobre postuzi monopod...
 
2009-03-22 14:21:02+01
príspevok od:
mozno jedna uzitocna rada...niekedy sa v tychto kinosalach neda dobre rozlozit stativ, kedze medzery medzi radmi su male a velakrat je clovek rad, ze sa mu tam zmestia kolena...vtedy ti dobre postuzi monopod...
ale kde. proste vysvetli ostatnym, ze foti pre nejaky casopis, pripadne lokalne noviny (meno si v pohode vymysli, alebo spomen nieco sice zname, ale nie moc prezentne na sutazi) a vyhrad si aj miesto pred tebou. takto rozlozis tretiu nohu na sedacku o rad nizsie, 2 vedla teba a v idealnom pripade budes pri foteni pohodlne sediet ;)
 
2009-03-22 16:03:32+01
príspevok od:
ale kde. proste vysvetli ostatnym, ze foti pre nejaky casopis, pripadne lokalne noviny (meno si v pohode vymysli, alebo spomen nieco sice zname, ale nie moc prezentne na sutazi) a vyhrad si aj miesto pred tebou. takto rozlozis tretiu nohu na sedacku o rad nizsie, 2 vedla teba a v idealnom pripade budes pri foteni pohodlne sediet ;)
nieco podobne sa mi stalo na Vianoce a aj mesiac na to, ked som bol na neterinom vystupeni zo skolky...ked som vybalil biely objektiv, tak si cast ludi myslela, ze som z novin a druha, ze ma zavolal fotit starosta :o) a ja len tak sukromne do rodinneho albumu :o)
 
zdenoxl
2009-03-22 19:09:42+01
Stativ beriem, mam sice len taky plastovy, ale na toto bohato postaci. O miesto sa nebojim, neni su to M-SR, takze hladisko nebude uplne plne. Akurat mam obavu, ze to nebude kinosala, ale kulturak a hladisko nebude stupnovite. Ale aj tu by to malo vyt z väcsej dialky v pohode.
 
2009-03-22 21:20:18+01
ak to bude kulturak, pories dva stoly a sadni si na ne...budes v urovni javiska a o to ide...
 
dusan1973
2009-03-23 08:18:05+01
Ja na záver dodám len toľko že určite by som sa snažil prísť čo najskôr v dostatočnom predstihu pred začiatkom aby si mal čas na prípravu pozície. Keď tam budú súťažiť kamaráti tak jedného popros a urob si aj pár testovacích záberov aby si mohol čo najlepšie nastaviť fotoaparát.
 
zdenoxl
2009-03-23 23:47:57+01
príspevok od: dusan1973
Ja na záver dodám len toľko že určite by som sa snažil prísť čo najskôr v dostatočnom predstihu pred začiatkom aby si mal čas na prípravu pozície. Keď tam budú súťažiť kamaráti tak jedného popros a urob si aj pár testovacích záberov aby si mohol čo najlepšie nastaviť fotoaparát.
Budem tam urcite dost zavcasu, kedze tam idem s jednym zo sutaziacich a fotoaparat si budem nastavovat na nizsich vahovych kategoriach, takze na to by malo byt dostatok casu.
Hlavne mi tam bude musiet niekto drzat miesto, kedze budem fotit asi vsetko od natierania, cez rozcvicovanie az po samotne vystupenie, vsetkych z ´nasho´ klubu. :-)
 
dusan1973
2009-03-24 09:37:45+01
tak potom niečo zaves nech vidíme ako sa ti darilo, prajem dobre svetlo a miesto.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()