Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Dlhší expozičný čas

mirec183
mirec183 2009-04-23 15:41:28+02
Nedávno som skúšal rôzne foto typu: rozmazaná tečúca voda. Použil som pri tom dlhšiu časovú úzavierku. Výsledok bol taký, že voda bola síce rozmazaná, ale okolie bolo oproti povodnej fotografii (krátky čas), o dosť svetlé... Ako to riešite? Manuálnym nastavením časovej uzávierky, clony a hodnotu EV znížite napr. na -1 ? nech je foto trosku podexponovaná ? Ďakujem za cenné rady :)
 
brdo
2017-05-28 20:40:00+02
príspevok od: Robson65
Tak to je pravda, s turistami je to o kompromise, ale aj tak obdivujem turistov a v podstate aj teba, ze mate vzajomnu trpezlivost. Ja ked idem fotit potokovky a vodopady, tak by so mnou strpenie nikto nemal iba iny fotograf...takze ked na turistiku, tak na turistiku a ked fotit, tak fotit tak je to aspon u mna a dalsia brzda su moja povinna vybava na potoky a vodopady, a to su gumaky
No ono je to tak, ... že idem s turistami, ale potom som zostala sama, lebo som chcela fotiť a mala som so sebou fotopomôcky. Inak si vystačím s foťákom. Švagor je dobrý parťák a teší sa, keď idem fotiť, lebo vtedy si aj on oddýchne.
 
vilkoo
2017-05-28 22:43:04+02
https://www.fotoradce.cz/jak-na-rozostrene-pozadi-polopate mozno ti to pomoze
 
martinmlm
2017-05-28 23:11:18+02
príspevok od: brdo
Zdravím,
nechcem zakladať nové vlákno, preto sa budem tu pýtať. Pri fotení vody používam samozrejme ND 1000 filter a dlhší čas, ktorý si vypočítam podľa aplikácie. Mám však problém s prepalmi vo vode, pričom som skúšala fotiť s tým, že som počítala expozíciu najprv z najtmavšieho miesta, potom s najsvetlejšieho miesta. S ani jednou možnosťou som ale spokojná nebola. Alebo treba spojiť viac záberov? Myslím tak, že jedna s normálnym časom bez filtra, potom jedna dlhočasovka, ... ale ani to nebolo ono. viete mi prosím poradiť? Tu som rátala čas podľa vody - teda najsvetlejšieho miesta. Alebo je nevyhnutný aj polarizačný filter?
Ďakujem
A čo takto: odmerat si expozíciu aby nebol prepal, dat režim seriové snímanie a nastavit samospúšt 10s. neviem ako iné fotáky, ale moje fuji tak urobí 5 záberov, ktoré si prekryjem cez vrstvy, alebo cez "Skladanie multiexpozície-odstranit pohybujúce sa objekty.
 
brdo
2017-05-29 18:20:43+02
príspevok od: martinmlm
A čo takto: odmerat si expozíciu aby nebol prepal, dat režim seriové snímanie a nastavit samospúšt 10s. neviem ako iné fotáky, ale moje fuji tak urobí 5 záberov, ktoré si prekryjem cez vrstvy, alebo cez "Skladanie multiexpozície-odstranit pohybujúce sa objekty.
Ďakujem za odpoveď, ale môj problém to nerieši. Ide mi len o to, aby som pri fotografiách s dlhším časom z dôvodu použitia ND filtra dosiahla optimálnu fotografiu (expozične akurát). Ohľadom viacerých záberov, tak to mi foták umožní, ale momentálne mám zoner, ktorý mi umožní spojiť max 3 zábery.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()