Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Kolko si pytat za fotenie

sankiakis
sankiakis ocenenie redakciou 2009-05-14 13:55:55+02
Ano ja viem ze sa to tu uz par krat preberalo ale faroum som prezrel a nic som nenasiel. Tak pokial sa niekomu nahodou zachce:) Mam ponuku fotit kuchyne, firma si neche najimat profesionalov czie to daju mne len tak na cierno:) Kolko by som s mal zapytat za fotku do katalogu? Ci vobec nic a ked sa im to bude pacit tak na druhy krat az? alebo ako.. dakujem
 
Daniel.U
2013-01-26 22:16:48+01
príspevok od: juve16
pk, uznavam, svadba a stuzkova su ine druhy fotenia a skor sa hodi pevna sadzba, ale on tam uviedol len hodinovu sadzbu a neuviedol kolko fotiek doda, zrejme to tak robi, ze dohodne pocet, ale nenapisal to...
tu druhu situaciu som myslel skor atelierove fotenie, stylizovane, baby, deti, rodicov s detmi, tehulky a podobne. surove fotky sa daju cez webalbum na net, zakaznik si vyberie ktore chce a vopred vie, ako asi budu upravene vyzerat, podla toho co videl, ako bolo nafotene pred nim. rozdiely medz x fotkami su len male, ide cisto o subjektivny vyber. pri takomto foteni je blbost pevna suma za fotenie ako take.
to je vsetko take relativne. Ano pri atelierovom foteni kde je vsetko nafotene na jednej scene by sa dalo uctovat od kusu. Tam sa aj foti tak na hotovo. Ale aj tak vzdy hra rolu ci ta niekto zavola a kolko by si chcel. Bud nemas ponuky alebo mas za maly peniaz. Ja keby som sa mal ohradzat, ze kolko je to casu, roboty, umu a drania techniky tak neodfotim v zivote nic. Keby bola stuzkova v mojom meste, ze nemusim cestovat a stacilo by im jedno dvd a nedali by viac ako 150 tak to zoberem a nebudem ich zatazovat rozpravkami o hodinovej mzde lebo si tavolaju takeho co im to spravi za tu cenu aj s poctom dvd na hlavu
 
V.Erix
2013-01-26 22:38:08+01
príspevok od: Daniel.U
to je vsetko take relativne. Ano pri atelierovom foteni kde je vsetko nafotene na jednej scene by sa dalo uctovat od kusu. Tam sa aj foti tak na hotovo. Ale aj tak vzdy hra rolu ci ta niekto zavola a kolko by si chcel. Bud nemas ponuky alebo mas za maly peniaz. Ja keby som sa mal ohradzat, ze kolko je to casu, roboty, umu a drania techniky tak neodfotim v zivote nic. Keby bola stuzkova v mojom meste, ze nemusim cestovat a stacilo by im jedno dvd a nedali by viac ako 150 tak to zoberem a nebudem ich zatazovat rozpravkami o hodinovej mzde lebo si tavolaju takeho co im to spravi za tu cenu aj s poctom dvd na hlavu
Každý to rieši tak ako mu to vyhovuje, nehovorím že musíš pitat 20€ na hodinu.
To bolo len informatívne. Určíte pred klientom nevytiahnem papier a začnem počítať a vysvetľovať koľko a prečo. Ale ratám stále tak aby som mal vo vrecku aspoň 160€.
Ešte som sa nestretol takou triedou ktorým by postačil iba 1 DVD.

Takže trieda ponúkne 150€ je ich 30. Chce mat každý DVD s potlacom v obale. Keď už chcem byt presný okolo 1,8€ vychádza 1 komplet DVD. To je 30*1,8= 54€ 150-54=96€ čo zarobil a bol tam celu noc + úprava doma. Oplatí sa? Niekomu áno nikomu nie.
 
Daniel.U
2013-01-26 23:25:37+01
príspevok od: V.Erix
Každý to rieši tak ako mu to vyhovuje, nehovorím že musíš pitat 20€ na hodinu.
To bolo len informatívne. Určíte pred klientom nevytiahnem papier a začnem počítať a vysvetľovať koľko a prečo. Ale ratám stále tak aby som mal vo vrecku aspoň 160€.
Ešte som sa nestretol takou triedou ktorým by postačil iba 1 DVD.

Takže trieda ponúkne 150€ je ich 30. Chce mat každý DVD s potlacom v obale. Keď už chcem byt presný okolo 1,8€ vychádza 1 komplet DVD. To je 30*1,8= 54€ 150-54=96€ čo zarobil a bol tam celu noc + úprava doma. Oplatí sa? Niekomu áno nikomu nie.
ja som stuzkovu robil iba jednu a stacilo im nastastie jedno dvd lebo by ma drblo. Ci sa oplati hento co si pocital, urcite ked si spocitas vsetok ten cas tak asi neoplati. len clovek by mal istym sposobom investovat do reklamy. Ak si zaciatocnik co ma tyzden fotak povie, ze sa mu neoplati, tak ma asi vysoko nastavene sebavedomie, ale pokial by za 96 euro mal robit zabehnuty clovek tak je to na zvazenie. Doba je kruta, foti vela ludi.
 
tankista95
2013-01-27 00:05:24+01
príspevok od: Daniel.U
ja som stuzkovu robil iba jednu a stacilo im nastastie jedno dvd lebo by ma drblo. Ci sa oplati hento co si pocital, urcite ked si spocitas vsetok ten cas tak asi neoplati. len clovek by mal istym sposobom investovat do reklamy. Ak si zaciatocnik co ma tyzden fotak povie, ze sa mu neoplati, tak ma asi vysoko nastavene sebavedomie, ale pokial by za 96 euro mal robit zabehnuty clovek tak je to na zvazenie. Doba je kruta, foti vela ludi.
sestra mala stuzkovu v trnave a mala dakych dvoch manikov, vraj maju daku skolu fotografie, a fotia 8 rokov, zobrali 750 euro, jeden fotil 5d mII a druhy d700. na dvd bez potlace v papierovom obale boli fotky priamo fotene do jpg bez upravy, a na stranke mali neskutocne krasne fotky a tie na dvd boli zozmazane nedostrene, preexponovane alebo zase tmave
 
Daniel.U
2013-01-27 09:15:01+01
príspevok od: tankista95
sestra mala stuzkovu v trnave a mala dakych dvoch manikov, vraj maju daku skolu fotografie, a fotia 8 rokov, zobrali 750 euro, jeden fotil 5d mII a druhy d700. na dvd bez potlace v papierovom obale boli fotky priamo fotene do jpg bez upravy, a na stranke mali neskutocne krasne fotky a tie na dvd boli zozmazane nedostrene, preexponovane alebo zase tmave
750 euro?????? A ako mohli suhlasit s takou sumou? Nemas link na tu stranku kde su tie neskutocne krasne fotky?
 
seifi
2013-01-27 10:39:19+01
príspevok od: tankista95
sestra mala stuzkovu v trnave a mala dakych dvoch manikov, vraj maju daku skolu fotografie, a fotia 8 rokov, zobrali 750 euro, jeden fotil 5d mII a druhy d700. na dvd bez potlace v papierovom obale boli fotky priamo fotene do jpg bez upravy, a na stranke mali neskutocne krasne fotky a tie na dvd boli zozmazane nedostrene, preexponovane alebo zase tmave
to sa mi páči, a je po počtoch; dnes ťa ozbíjajú v obchode s poľskými potravinami, ozbíjajú ťa kamoši v zelenom na ceste (myslíš si, že 1.000,- za straých čias bola primeraná pokuta za zabudnuté zapnutie svetiel), zaplatíš nekresťanské peniaze za diaľničnú známku a za to ti ponúknu také cesty po akých chodíme, pri priemernom plate 2,5 má lekár na dverách nevstupovať, neklopať, nevyrušovať, a to mu pred dverami stojí zákazník,...atď. atď - a tu budeme počítať krát a deleno; treba odhadnúť zákazníka a pýtať; dnes cenotvorba nie sú náklady, réžia a zisk;
 
LastHit
2013-01-27 11:18:15+01
Kazdy si asi musi prejst nejaku tu svoju cestu cenotvorby. Aj ist fotit zadarmo, aj ist za podpriemernu cenu a po nociach nadavat a asi aj skusit vypytat "viac, ale stat si za robotou".
Ked si fotograf prejde vsetkym, zisti, kedy sa to oplati a kedy nie. A robit cenotvorbu nehladiac na region je nemyslitelne.
Zacinal som koncertami zadarmo, neskor bral par euro (nech aspon niesom smadny ked uz tam makam) a nepresla dlha doba a bolo mi povedane, ze (priklad 20e / vecer) (kde som 30e aj s cestou minul a mal tam techniku za 2000e+) im uz nevychadza, tak ci sa neda za vstupne. Co je od 2 - 10 euro
Poucil som sa, ale keby som si cez to nepresiel, tak pochybujem ze by mi rada ber 20e/hod a kasli na hodinove upravy velmi pomohla. Tym sa nechcem dotknut nikoho kto tu nieco take pisal. Chapem ako to myslite, ale na zaciatku by som to asi nepochopil
 
tankista95
2013-01-27 16:14:14+01
príspevok od: seifi
to sa mi páči, a je po počtoch; dnes ťa ozbíjajú v obchode s poľskými potravinami, ozbíjajú ťa kamoši v zelenom na ceste (myslíš si, že 1.000,- za straých čias bola primeraná pokuta za zabudnuté zapnutie svetiel), zaplatíš nekresťanské peniaze za diaľničnú známku a za to ti ponúknu také cesty po akých chodíme, pri priemernom plate 2,5 má lekár na dverách nevstupovať, neklopať, nevyrušovať, a to mu pred dverami stojí zákazník,...atď. atď - a tu budeme počítať krát a deleno; treba odhadnúť zákazníka a pýtať; dnes cenotvorba nie sú náklady, réžia a zisk;
aj ja vravim, a ku tej dialnici mimo temu, d1 medzi trnavou a bratislavou je uz 4,5 roka stvka ktora nieje skolavdovana, potrebujes na stavbu dialnicnu? ako dlho sa moze uzivat neskolaudovana stavba? ved sme na slovensku tak preco sa rozculovat nad cenami, nech si robia ty hore co chcu, naco vychadzat do ulic za lepsie slovensko?
 
tankista95
2013-01-27 16:15:21+01
príspevok od: Daniel.U
750 euro?????? A ako mohli suhlasit s takou sumou? Nemas link na tu stranku kde su tie neskutocne krasne fotky?
uz si nepamatam tu stranku, bolo to pred dvomi rokmi, ale v okoli nenajdes vela lacnejsich, potom takych co iba zacinaju a takych nechcela vacsina triedy
 
Daniel.U
2013-01-27 16:27:34+01
príspevok od: tankista95
uz si nepamatam tu stranku, bolo to pred dvomi rokmi, ale v okoli nenajdes vela lacnejsich, potom takych co iba zacinaju a takych nechcela vacsina triedy
nenajdem vela lacnejsich? ved hento bola mega prestrelena cena. Skus nejako zistit kto to bol strasne by ma to zaujimalo
 
tankista95
2013-01-27 16:36:49+01
príspevok od: Daniel.U
nenajdem vela lacnejsich? ved hento bola mega prestrelena cena. Skus nejako zistit kto to bol strasne by ma to zaujimalo
skusal som nahodit stranku co mali na cd ale uz nefunguje bolo to na webnode zadarmo asi im to neslo ale co som sa dopatral tak jeden s tych chalanov s inymi si sparvili novu stranku atstudio.of.sk
tam uz maju ine ceny
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()