Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Dovolenkové fotenie (HolidayPhotoTrip)

WildSammy
2009-07-27 16:11:47+02
Zdravím komunitu Ephoto. V auguste plánujem dlhšie voľno a počas neho by som chcel pobehať zaujímave a nezvyčajné miesta. Ohľadom toho sa týka aj moja otázka. Chcem sa spýtať na vaše odporúčania, kam všade by sa dalo ísť pozrieť a stálo by to za tie spomienky. Môže to byť aj na SK, príp. aj zahraničie. Môžu to byť aj ťažšie dostupné miesta. Mám záujem porobiť fotky, spracovať ich na PC a potom z toho urobiť stránku vo forme príbehu. Žánre krajinkárska foto, fauna&flóra, street foto, príp. nejaké exteriérové portréty. V podstate to bude foto trip. Ďakujem vopred za vaše tipy :-)
 
Strhak
2009-07-27 16:24:36+02
Podľa toho čo je dlhší výlet. Mal som známych a tí pravidelne každý rok chodili letecky do Moskvy a s tadiaľ transsibýrskou železnicou až do Pekingu stadiaľ sa prepravili do Japonska a loďou išli naspäť. Cestou sa vždy zastavili ešte v Indii a s tadiaľ pokračovali loďou buď do Grécka alebo do Talianska a potom domov. Nebolo to ani moc drahé, vary najdrahšia položka bola letenka do Moskvy a plavba s Indie naspäť do Európy. Strava bola nenormálne lacná až na Japonsko, ale že aj tam sa dá najesť slušne a lacno. Cestu si plánovali sami a jediné obmedzenia boli vraj v Číne.
 
WildSammy
2009-07-27 16:29:25+02
Jedná sa konkrétne o 26 dní. Dík za inšpiráciu, aj keď si myslím, že to bude dosť finančné náročné na moje pomery :)
 
Strhak
2009-07-27 16:41:34+02
Vieš čo ani nie, oni boli preč vždy asi mesiac až dva a pohybovalo sa to okolo 1000 až 2000€ na osobu. Hodne tam záležalo ako boli dlho a aké cestovné prostriedky používali. Strava v Rusku mimo Moskvy celodenná ich vyšla maximálne na 5$ v Číne polovicu a India je tiež strašne lacná, treba si ale dávať veľký pozor na vodu piť len balenú v žiadnom prípade nie s kohútika. Ubytovanie stojí tiež pár korún, takže najväčšou položkou je cestovné
 
FilipMino
2009-07-27 16:42:20+02
Napríklad drevené kostolíky na východe, zaujímavé na fotografovanie. 26 dní je dosť, pri tých kostolíkoch by si sa zdržal najviac 2 dni.
 
Strhak
2009-07-27 16:46:37+02
Ak nechceš moc ďaleko cestovať tak sa vyber vlakom z východu slovenska cez celú republiku a kľudne prejdi aj Čechy. Ponavštevuj všetky pekné mestá po ceste a máš program na mesiac ;-)
 
wayne
2009-07-27 16:48:13+02
ja som absolvoval trasu stary smokovec - sliezsky dom - batizovske pleso - vysne hagy (lutoval som ze som nesiel radsej vrchom na popradske pleso) - opat stary smokovec - hrebienok - sliezsky dom :) (s neplanovanou odbockou na skalnate pleso, ale ved coze by sme sa nepresli ked je tak krasne:)) - mne sa to pacilo celkom pekny vylet... ale tak zalezi od teba co chces...
 
Strhak
2009-07-27 16:58:31+02
Tatry mám rád, ale od kedy som bol v Alpách vidím tie nedostatky. Prírodu máme krásnu ale tím to žiaľ končí :-(
 
WildSammy
2009-07-28 17:10:31+02
Práve preto sa pýtam, lebo nemám predstavu. Na dovolenke mimo SK a na dovolenke ako takej som nebol strašne dlho. Moja predstava boli napr. observatória v Tatrách, jaskyňe, príp. nejaké pekné krajinkárske scenérie z vrchov. Ďaľšia predstava sú napr. hrady a zrúcaniny na SK a príp. iné zaujímavé miesta. Okrem tejto predstavy ma láka napr. Egypt, pyramídy, ťavy a jazdenie na 4rkolkach po púšti, ale nakoľko je to vhodná destinácia to neviem, známy na odhovárajú. Mal som zálusk aj na safari, ale to mám krátke objektívy. Napádajú ma ešte rôzne výhľady z rôznych vysokých budov a tak. Ešte musím porozmýšlať. Aj vaše odporúčania su zaujímavé.
 
Strhak
2009-07-28 20:07:55+02
príspevok od: WildSammy
Práve preto sa pýtam, lebo nemám predstavu. Na dovolenke mimo SK a na dovolenke ako takej som nebol strašne dlho. Moja predstava boli napr. observatória v Tatrách, jaskyňe, príp. nejaké pekné krajinkárske scenérie z vrchov. Ďaľšia predstava sú napr. hrady a zrúcaniny na SK a príp. iné zaujímavé miesta. Okrem tejto predstavy ma láka napr. Egypt, pyramídy, ťavy a jazdenie na 4rkolkach po púšti, ale nakoľko je to vhodná destinácia to neviem, známy na odhovárajú. Mal som zálusk aj na safari, ale to mám krátke objektívy. Napádajú ma ešte rôzne výhľady z rôznych vysokých budov a tak. Ešte musím porozmýšlať. Aj vaše odporúčania su zaujímavé.
Safari musí byť super to by som aj ja chcel dakedy absolvovať, s objektívmi by som si ťažkú hlavu nerobil. Existujú požičovne a určite sa nájdu aj známi čo možno požičajú no za ten zážitok to stojí. Ja plánuje safari cca za dva roky keď dám do kopy výbavu, strašne ma to láka do afriky
 
jake
2009-07-28 20:41:05+02
príspevok od: Strhak
Safari musí byť super to by som aj ja chcel dakedy absolvovať, s objektívmi by som si ťažkú hlavu nerobil. Existujú požičovne a určite sa nájdu aj známi čo možno požičajú no za ten zážitok to stojí. Ja plánuje safari cca za dva roky keď dám do kopy výbavu, strašne ma to láka do afriky
aj ja slintam po afrike, ale neviem sa odhodlat zatial na to povinne ockovanie pri dlhsich pobytoch ale kazdopadne sa tam raz vyberiem fotit
 
Strhak
2009-07-28 20:50:58+02
príspevok od: jake
aj ja slintam po afrike, ale neviem sa odhodlat zatial na to povinne ockovanie pri dlhsich pobytoch ale kazdopadne sa tam raz vyberiem fotit
No čo treba sa vybrať do Bratislavy na oddelenie tropických chorôb a zaplatiť si to, je to lepšie ako dostať maláriu alebo žltú zimnicu ;-))) hovorím, ja za dva roky by som mal dostať do kopy výbavu a potom by som chcel ísť. Toto je taký môj nesplnení decký sen ktorý by som už mohol absolvovať takže keď to bude reálne tak sa môžem ozvať
 
jake
2009-07-28 20:53:04+02
príspevok od: Strhak
No čo treba sa vybrať do Bratislavy na oddelenie tropických chorôb a zaplatiť si to, je to lepšie ako dostať maláriu alebo žltú zimnicu ;-))) hovorím, ja za dva roky by som mal dostať do kopy výbavu a potom by som chcel ísť. Toto je taký môj nesplnení decký sen ktorý by som už mohol absolvovať takže keď to bude reálne tak sa môžem ozvať
akurat ze tie ockovania su dost agresivne a kvoli protilatkam sa nedoporucuje mat 2 roky deti co ma odradza, az ked sa rozhodneme doma ze ´staci´ tak potom sa do afriky mozno aj prestahujem
 
Strhak
2009-07-28 21:02:55+02
Vážne, ja som sa už o tom bavil zo svojou doktorkou aj s ľuďmi čo tam boli a nič také nespomínali, na to sa jéj ešte spýtam, lebo toto som nevedel
 
Strhak
2009-07-28 21:05:05+02
Inak aj to čo som hore písal o tej transsibírskej železnici je super, prejdeš pomaly polku zemegule a za pár korún.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()