Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Jesenná krajina = akčný žáner?

slavmiro
2009-10-14 15:52:45+02
Len taká diskusia do pléna. Jarné a jesenné prírodné krajinky a podobné námety sa stávaju pomaly ale iste úzky profil. Zrejme vďaka climate changes, tieto 2 ročné obdobia začínajú byť v našich zemepisných šírkach vzácnosťou, lebo netrvajú dlhšie ako týždeň, dva. Kombinácie dobrých jesenných farieb a vhodného svetla je často otázka len jedného víkendu. Týmto sa stáva zámer fotonadšenca nafotiť si peknú jesennú krajinu akčná záležitosť. Ak nastanú jesenné farby, treba ísť do 3 dní do terénu. Páč-inač to dopadne ako aj teraz. Jeden víkend +29st.C teplotné rekordy a daľší víkend dažď. Vďaka zime 4-6st.C takmer všetka zeleň zhnedne bez prechodnej fázy žtločervena a silný vietor všetko spoľahlivo oholí. Podobne je to na konci zimy, jar odznie za pár dní a rýchlo nastupujú letné teploty atakujúce 25°C. Toto som vypozoroval za ostatné 4 roky folovenia v prírode. Pre pracujúceho fotoamatéra, zvlášt ak nežije uprostred nejakého krajinárskeho paradise je to akčný žáner, v zmysle rýchlej reakcie na vonkašie podnety. Máte podobné skúsenosti aj vy?
 
viking81
2009-10-14 15:56:26+02
musim uplne suhlasit...tesil som sa teraz na jesen ze pojdem nieco pekne nafotit ale stale to nebolo ono...myslim sfarbenie okolo trencina este nebolo dokonale....sa to cele len rozbiehalo....teraz bach....snezi tu....a takuto zimu hlasia este skoro tyzden....myslim ze mam po foteni a suhlas ze aj jar bola kratka....vseobecne sa uplne vytraca jar a jesen....bohuzial :(
 
maTTo_corp
2009-10-14 16:01:19+02
pravda...okrem toho farby nie sú jediný problém......vezmite si posledných pár dní ten vietor....to sa vtedy veľmi fotiť nechce :))........mám pocit, že počasie je skutočne nepredvídateľné a nielen vo vysokých polohách ale aj v nižších je to problém...
 
noiseless
2009-10-14 16:02:09+02
ano presne tak to je. Pred týždňom začali listy farebnieť, a u nás v PP už pre ddvoma ďnami začalo snežiť a listy už vôbec niesu farebné. A tiež som sa tesil na fotenie jesene ... ale ma sa este oteplit okolo 12teho .. ale to uz bude jedno ked na stromoch nebudu listy ...
 
leto
2009-10-14 16:03:32+02
slavmiro/viking81: ja som zorganizoval pre par priatelov chatu na liptove(u mna za učelom nafotit čo najviac krás jesenneho okolia LM)je to tento weekend,a zda sa,že bude liat ak nie snežit a to zmeškám aj akciu v BA.Tomu vravím netrafiť sa,,,
 
slavmiro
2009-10-14 16:06:57+02
príspevok od: leto
slavmiro/viking81: ja som zorganizoval pre par priatelov chatu na liptove(u mna za učelom nafotit čo najviac krás jesenneho okolia LM)je to tento weekend,a zda sa,že bude liat ak nie snežit a to zmeškám aj akciu v BA.Tomu vravím netrafiť sa,,,
nasi clenovia FK podnikli vylet cez ostatny vikend do Terchovej. Schytali toto dazdive pocasie, ak by tam boli o tyzden skor, tak maju ideal, hoc ako pisu prispievatelia vyzsie, priroda sa este poriadne nestihla prezliect do jesennych farieb. Teraz to co je sezonne zelene zcerna a odpadne, alebo odpadne rovno zelene.
 
conan7
2009-10-14 16:08:05+02
Ja doma v mojej obci som starostke slúbil že nafotím fotogalériu obce v jesenných farbách tento piatok :D ešte verím :D
 
chuzthu
2009-10-14 16:11:48+02
je to skoda - ten rychly priebeh. no lipy su este stale zelene, rovnako duby sa drzia - ak to rychlo prejde tak to snad preziju. pagastany su uz ´v pazi´ - oholene, ten vietor ich osklbal..
 
julo kotus
2009-10-14 16:55:35+02
príspevok od: leto
slavmiro/viking81: ja som zorganizoval pre par priatelov chatu na liptove(u mna za učelom nafotit čo najviac krás jesenneho okolia LM)je to tento weekend,a zda sa,že bude liat ak nie snežit a to zmeškám aj akciu v BA.Tomu vravím netrafiť sa,,,
S počasím už nič nevymyslíš, chatu zrušiť a hajde na akciu do BA! :) A to pivo si môžeme dať pokojne spolu po akcii večer. :)
 
julo kotus
2009-10-14 16:56:13+02
Inak trefná téma, príležitostí na nafotenie týchto období naozaj každým rokom ubúda.
 
2009-10-14 17:03:37+02
príspevok od: noiseless
ano presne tak to je. Pred týždňom začali listy farebnieť, a u nás v PP už pre ddvoma ďnami začalo snežiť a listy už vôbec niesu farebné. A tiež som sa tesil na fotenie jesene ... ale ma sa este oteplit okolo 12teho .. ale to uz bude jedno ked na stromoch nebudu listy ...
realizovat chatu v tom termine, ked je FotoSlovakia nie je hriech, je to priam tresny cin :o)) a ked uz, tak by som sa k tomu ani nepriznal...a zvlast tu ;o)
 
noiseless
2009-10-14 17:04:45+02
príspevok od:
realizovat chatu v tom termine, ked je FotoSlovakia nie je hriech, je to priam tresny cin :o)) a ked uz, tak by som sa k tomu ani nepriznal...a zvlast tu ;o)
a prečo si to smeroval mne ? Ja za nič nemôžem :D
 
julo kotus
2009-10-14 17:08:01+02
príspevok od: noiseless
a prečo si to smeroval mne ? Ja za nič nemôžem :D
Ty si sa mu priplietol pod myš
 
2009-10-14 17:16:00+02
príspevok od: noiseless
a prečo si to smeroval mne ? Ja za nič nemôžem :D
dobra otazka :o) a vies ze neviem? asi mas krajsi nick ako leto :o))
 
2009-10-14 17:19:39+02
príspevok od: leto
slavmiro/viking81: ja som zorganizoval pre par priatelov chatu na liptove(u mna za učelom nafotit čo najviac krás jesenneho okolia LM)je to tento weekend,a zda sa,že bude liat ak nie snežit a to zmeškám aj akciu v BA.Tomu vravím netrafiť sa,,,
noch einmal - schau meine Antwort 14.10.2009 - 17:03, die ist fur dich :o)
 
leto
2009-10-14 17:39:22+02
no,jasne,po vojne každý generál,už je všetko zaplatené,objednané mesiac vopred,blbá zhoda okolností,stáva sa,,, :)))
 
2009-10-14 17:54:05+02
tiez som mal naplanovane fotenie v exterieri na tento vikend .. :(
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2009-10-14 18:17:04+02
Miroslav ani mi nevrav!
Konecne po rokoch som sa tesil na krasnu jesen, mal som v plane ist na Liptov zapolovat na svetlo v krasnych farbach a pozri ju papľuhu akúsi počasie :)
Ja a tesit sa na krajinky tak to uz pomaly zazrak :), a toto sa nam deje..

V Cine sa neseru.. chceju pekne pocasie, tak pustia stihacky rozhanat mraky :)
 
quintes
2009-10-14 19:00:24+02
Photoshop zvladne vela ;)
 
slavmiro
2009-10-14 19:32:06+02
:)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()